999 rezultate për

miniera

Rama: Po ndahemi nga e kaluara, minierat po kthehen në binarë Duke nënvizuar faktin se po ndahemi nga e kaluara, referuar sektorit minerar kryeministri Rama tha se do e futim në bina
Balla: T'i japim fund edhe "Lazaratit" të minierave Pas nderhyrjes në Lazarat, deputeti socialist Taulant Balla ka kërkuar sot ti jepet fund edhe "Lazaratit" të minierave.
“Bisha” gati për të eksploruar detet (VIDEO) STEPHEN EISENHAMMER dhe SILVIA ANTONIOLI, Reuters Roboti i parë i botës që shërben për të gërmuar në thellësi të deti
Edhe Valon Saraçinit i erdhi rradha të bëjë premtime: 300 vende të reja pune në Llojan! Miniera e fshatit Llojan të Komunës së Likovës, e mbyllur prej 40 vitesh, do të hapet shumë shpejt ndërsa aty do të punë
C4 pluhur në makinën e prefektit, Ekspertët: Përdoret për shembje në miniera Vetëm fati e ka ndihmuar prefektin e qarkut të Vlorës, Besnik Dervishi. Mjaftonte qoftë dhe një mesazh në aparatin celul
Policia kontroll për kushtet e sigurisë në miniera Prej tre ditësh në zonën mineralmbajtëse të Librazhdit vijojnë kontrollet për të verifikuar respektimin e rregullave dhe
PD: Rama shfrytëzoi tragjeditë e minierave për politikë Partia Demokratike akuzoi sot kryeministrin Edi Rama, se ka shfrytëzuar tragjedinë e djeshme për të akuzuar kundërshtarë
Ditë tragjike, 7 të vdekur në miniera UPDATE- Ditë tragjike plot vdekje, zi e lot. Kështu mund të përshkruhet dita e sotme, gjatë së cilës 7 persona kanë gj
Tragjedia në Pogradec, ministria: Miniera, e mbyllur prej 20 vjetësh Ministria e Energjetikës reagoi sot në lidhje me tragjedinë që u regjistrua në një minierë në Pogradec, ku pesë të rinj
Urdhëri i Gjiknurit, kontroll të gjitha minierave në Bulqizë Ministri i Energjisë dhe Industrisë Damian Gjiknuri urdhëroi sot kontrollin e të gjitha lejeve minerare në Bulqizë ndërs
Modelet e reja të iPhonë “miniera” ari në eBay Modelet e reja të iPhone janë “miniera” ari në eBay. Versioni me ngjyrë ari i pajisjes iPhone është duke u shitur me v
Miniera e Bulqizës, policia e rendit përplaset me policinë private Policia e rendit dhe ajo private janë përlasur sot minierën e Bulqizës. Shkak është bërë moslejimi i kalimit të makinave
Xhamia brenda një miniere (FOTO-LAJM) Miniera e kripës Khewra, e dyta më e madhe në botë ka plot 40 kilometra tunele, një xhami e bërë me gur kripe, një tren
E zë masivi i gurëve, vdes 43-vjeçarja Një 43-vjeçare ka gjetur vdekjen nga shembja e një masivi gurësh në miniereën e Bulqizës. Sipas policisë minatorja Liri
Shpërthimi në minierë, humbin jetën 18 minatorë në Rusi Janë gjetur të vdekur të 18 minatorët të cilët rezultonin të zhdukur nga shpërthimi në një minierë në rajonin e Komit në
Shpërthen miniera, 7 të vdekur në Pakistan Të paktën 7 persona kanë vdekur dhe 30 të tjerë u plagosen nga shpërthimi i një minierë karboni në Pakistan. Shpërthimi
Përmbytet miniera, bllokohen 14 minatorë në Kinë Të paktën 14 persona kanë mbetur të bllokuar në një minierë qymyri të përmbytur në provincën Heilongjiang në Verilindje
PSG, "miniera" Ibrahimoviç Yll në fushë dhe jashtë saj. Zlatan Ibrahimoviç është një biznes që vlen përtej kornizave të sportit. PSG i sheikëve të
Miniera e Bulqizës, bllokohen firmat e palicensuara Rojet e sigurise së kompanisë koncesionare 'Tur Alb' dhe forcat e policisë kanë bolluar punën e firmave të palicensuara
Minierat, Haxhinasto: Ti jepet fund abuzimit Ministri i Ekonomisë Tregtisë dhe Energjetikes, Edmond Haxhinasto kërkoi sot nga drejtuesit vendorë një angazhim më të o