999 rezultate për

mini

Eleminimi nga Carabao Cup, Pochettino paralajmëron ndryshime në janar Trajneri i Tottenhamit, Mauricio Pochettino ka thënë se Tottenhami duhet të bëjë disa gjëra me ndryshe në afatin e janar
"Je i vdekur për këtë që bëre", flet nga burgu i ndaluari për eleminimin e Santiagos Ditën e djeshme u raportua në media se Blendi Teta, i ndaluari për eleminimin e ish-policit Santiago Malko është kërcënu
Vjosa kritikon Kurtin dhe thotë se kurrë nuk do ta mbajë fotografinë e Thaçit në zyrë Kandidatja e Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryeministre, Vjosa Osmani, ka qenë e ftuar mbrëmë në emisionin Pressing
Shembja e godinës së Gjeologji-Miniera nga tërmeti, dëmi shkon 2 milionë euro Dëmtimet që pësoi Fakulteti Gjeologjisë dhe Minierave ishin të rënda, duke u kthyer në simbolin e asaj çfarë shkaktoi të
Ish kryeministri i Greqisë, Aleksis Cipras do jetë në Shkup më 1 tetor Ish kryeministri i Greqisë, Aleksis Cipras dhe lider i partisë opozitare SYRIZA, Aleksis Cipras dhe ish kryetari i Parla
Po ky?! Fotoja e kryeministrit me sytë e zgurdulluar dhe gojë të hapur lë pa tekst shqiptarët (FOTO LAJM) Edi Rama ndodhet këto ditë në Neë York në kuadër të punimeve të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së duke postuar prej an
Përmbyten 3 shkolla në Tiranë, pezullohet mësimi Eshtë pezulluar mësimi në tre shkolla në Tiranë për shkak të reshjeve të mbrëmshme. Janë përmbytur katet e para të sh
Takimi Rama-Mitsotaki, zbulohen diskutimet mes tyre Takimi me kryeministrin shqiptar Edi Rama ishte në kufi të Samitit të OKB-së me Kryeministrin Kyriakos Mitsotakis. Në fi
2 punëtorë humbën jetën: Gjykata jep vendimin për administratorin e "Skela Syla" Petrit Syla, administrator i ‘Skela Syla’, është liruar sot nga qelia me vendim të Gjykatës së Apelit. Vendimi është mar
Janë "akull" të reja, por nuk duhet të shiten: Pse 3 mijë "BMW" dhe "Mini" janë bllokuar në parking Dikur në shkurt të vitit 2015, një stuhi dimërore tronditi portin e Halifax në momentin kur një anije që mbante mijëra B
Ministrja e Mbrojtjes qëtëson qytetarët: Nuk parashikohen tërmete Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka ka ftuar qytetarët që të qëndrojnë në shtëpitë e tyre dhe të mos panikojnë pas lajmev
Kryeministri viziton familjet e prekura nga tërmeti në Tiranë (VIDEO) Kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj kanë vizituar një familje në njësinë administrative numër
Ky është kandidati për Kryeministër që merr më shumë "like" në Facebook Albin Kurti është i pari me ‘llajka’ në FB krahasuar me kundërshtarët e tij në garën për Kryeministër. Në dhjetë postime
Prisnim kryeministrin kur në spital mbërriti "i forti" i Niklës, shoqëruesit betoheshin për hakmarrje Një atentat më armë zjarri ka ndodhur mbrëmjen e kaluar në Fushë-Krujë, që përfundoi me vrasjen e një 50 vjeçareje, Shpr
Të dhëna zyrtare: Ministria e Shëndetësisë jep informacion mbi gjendjen e të plagosurve MShMS: 10 qytetare ne observim mjekesor, pjesa tjeter lene spitalet Vijon gatishmeria e ekipeve mjekesore me spitalin
Situata në shkolla pas tërmeteve, Ministria e Arsimit jep njoftimin e rëndësishëm Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë (MASR) dhe të gjitha institucionet e saj të varësisë në të gjithë vendin, që në
Anuloi udhëtimin në New York, Rama mbledh qeverinë në mesnatë Kryeministri Edi Rama ka anuluar udhëtimin në New York, ndërsa sapo të mbërrijë në Shqipëri do të mbledhë qeverinë. Në m
Tërmeti detyron Ramën të anullojë udhëtimin në New York, kthehet në Tiranë Kryeministri Edi Rama anullon udhetimin per Neë York ku do të merrte pjesë në OKB. Rama ndodhet ne Frankfurt dhe pritet
Rama flet për herë të parë për Tahirin Për Edi Ramën ish ministri Tahiri ishte vlerësuar si “ministri kampion”. Dy ditë pasi Gjykata e gjeti fajtor për shpërdo
12 ministritë që parashikohet të mbesin Përgjysmimi i numrit të ministrive po vazhdon të jetë premtim i partive politike tash e disa vjet me radhë. Ndonëse deri