999 rezultate për

messit

I vjen fundi Ronaldos dhe Messit, dy lojtarët kryesorë për të fituar Topin e Artë (FOTO LAJM) Pas plot një dekade dominimit të Cristiano Ronaldos dhe Lionel Messit në garën për “Topin e Artë” është drejt fundit.
Barça nuk pranon rinovimin e kontratës me Messin Zëdhënësi i skuadrës spanjolle të Barcelonës, Josep Vives ka theksuar se katalanasit nuk kanë ndërmend t’i ofrojnë Messi
14 vite më parë nga debutimi i Leo Messit me Barcelonën Historia e Barcelonës ndryshoi përgjithmonë më 16 tetor 2004: ditën kur një djalosh i ri bëri debutimin zyrtar për klubi
"Lahoz erdhi në dhomën e zhveshjes dhe kërkoi falje për anulimin e golit të Messit" Ndihmës-trajneri i Tata Martinos, Alvieo Paolorosso, ka bërë të ditur se arbitri i La Ligës, Mateu Lahoz, kishte shkuar
Messi mund të largohet falas nga Barça Kontrata e Lionel Messit me Barcelonën është ndër më të veçantat që kanë nënshkruar lojtarët e një rangu të tillë. 31 vj
Pogba “shuplakë” Messit dhe Ronaldos Mesfushori i Manchester United, Paul Pogba i ka dhënë një “shuplakë” të mirë dy yjeve të futbollit botëror, Lionel Messi
Maradona urdhër Messit të ikë nga Argjentina Maradona urdhër Messin të ikë nga Argjentina Lojtari më i mirë i të gjitha kohërave, Diego Armando Maradona i ka bërë
Zbulohet kërkesa e Icardit për Messin Sulmuesi i Interit, Mauro Ikardii ka bërë një thirrje shokut të tij te kombëtarja e Argjentinës, Lionel Messit. Bomberi
Festimi i mahnitshëm i Messit pas golit të dytë Lionel Messi ishte heroi i Barcelonës në ndeshjen që katalanasit fituan ndaj Tottenham në “Wembley Stadium”. Argjent
Futbollisti italian zgjedh Ronaldon para Messit Bota e futbollit është e ndarë në dysh se cili është lojtari më i mirë në qarkullim, Lionel Messi apo Cristiano Ronaldo.
Fjalët magjike të Messit Skuadra e Barcelonës nënshtroi Tottenhamin mbrëmjen e kaluar pasi fitoi me shifrat e thella 4-2 në Ëembley. Kapiteni i k
Mësoni gjyqin që humbi Messi Aktualisht Lionel Messi nuk i ka aspak punët mirë në Spanjë. Argjentinasi ka humbur betejën ligjore ndaj të përditshmes
“Fjalët e Messit na motivojnë” Mbrojtësi i Barcelonës, Clement Lenglet tha se shoku i tij i skuadrës është tip i heshtur, por se e dëgjojnë kur argjent
Ish-bashkëlojtari i Messit: Ai mund të transferohet te Interi Javier Saviola thotë se Lionel Messi mund t’i bashkohet Interit në të ardhmen. “Leo identifikohet me Barcelonën, ësht
Maradona i jep sugjerimin "ekstrem" Lionel Messit Legjenda e futbollit, Diego Maradona ka lëshuar një deklartë të bujshme për kombëtaren e Argjentinës. Ai ka thënë së
Legjenda e Chelseat: Hazard është në nivelin e Messit dhe Ronaldos Ish-kapiteni i Chelseat, John Terry, beson se ylli belg i të kaltërve, Eden Hazard, ka ende hapësirë për t’u përmirësuar
Modric i drejtohet Ronaldos dhe Messit: Kush është më i miri tani? (FOTO LAJM) Protagonist i Karikaturës së Ditës të Goal.com për ditën e martë është mesfushori kroat i Real Madridit, Luka Modric, i
Ronaldo, thikë pas shpine Messit në votime Pasi mesfushori kroat i Real Madridit, Luka Modrici, u zgjodh lojtari më i mirë i vitit, FIFA i publikoi votat e yjeve t
Luka Modric shkatërron dinastinë 10-vjeçare të Messit dhe Ronaldos Pas 10 vitesh është thyer dinastia e Cristiano Ronaldos dhe Lionel Messit. Të dy lojtarët fitonin çdo vit si trofe e
Pas Messit e CR7 edhe Zidane nis bisedimet me këtë klubin Futbolli po përhapet shumë edhe në Amerikë, sidomos me transferimin e shumë ujeve nga Europa për në MLS. Tashmë një