E FUNDIT/ Plagoset me pistoletë silenciator një person pranë piramidës
999 rezultate për

materiale

Bllokim i KZAZ-së dhe shpërndarjes së materialeve zgjedhore, ja plani i PD-së Dita e sotme ka qënë një ditë e qetë përsa i përket politikës, por rikujtojmë që zgjedhjet në Kavajë janë vetëm 2 ditë l
74 pako drogë në Durrës, në kërkim trafikantët Ditën e djeshme policia e Durrësit ka sekuestruar 74 pako me kanabis në vendin e quajtur “Kepi i Palit”. Mësohet se
152 kg kanabis në Kepin e Selitës, në kërkim trafikantët Gjatë patrullimit të vijës bregdetare të detit Adriatik, rreth 4.9 milje detare në afërsi të vendit të njohur si Kepi i
I shpërthyen makinën me eksploziv, ja çfarë thotë pronarja e “Smart” Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në afërsi të Prokurirsë së Përgjithshme, ku një sasi eksplozivi I
Ja si është katandisur Kuvendi i Maqedonisë pas “pushtimit” të djeshëm (FOTO LAJM) Pas zgjedhjes së Talat Xhaferit si kryetari i ri i Kuvendit të Maqedonisë, ditën e djeshme nacionalistët maqedonas mësyn
Terrorizohen durrsakët, breshëri plumbash ndaj banesës së 39-vjeçarit Disa të shtëna me armë zjarri kanë zgjuar banorët e fshatit Shkallë në Manëz. Ngjarja ka ndodhur vetëm pak minuta pa
Protesta e opozitës, Policia procedon penalisht Lulzim Bashën dhe 12 deputetë Protesta e djeshme e opozitës u paralajmërua si jo e ligjshme nga Policia e Shtetit dhe u bë me dije se do të merrej mas
Materialet më të shtrenjta në botë (FOTO LAJM) Për shumë shekuj, shumë njerëz kanë besuar se ari është një nga materialet më të shtrenjta në botë. Por kjo është ab
Tritol një guroreje në Krujë, vetëm dëme materiale Një sasi tritoli ka shpërthyer në orët e para të mëngjesit në Krujë. Burime nga policia bëjnë me dije se lënda plas
AAK në pritje të lirimit të Ramush Haradinajt Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës është në pretje të lirimit të kreut të saj Ramush Haradinajt, nesër në Gjykatën në Colm
Shembja e ndërtesës në Vlorë, dëme materiale në banesa e biznese (FOTO LAJM) Ditën e sotme në Vlorë është shembur ndërtesa 5 katëshe, hapësirë e cila pritet t’I kthehet qytetarëve dhe të ndërtohet
2.3 ton drogë në Ankona, habit shqiptari: Prisja materiale ndërtimi 49-vjeçari shqiptar Ismet Kullolli, rezident në Montemarciano, në Ankona ka deklaruar se nuk ka asnjë lidhje me drogën q
Sulm me gurë ndaj zyrave të LSDM-së në Shkup (FOTO LAJM) Disa persona të panjohur kanë sulmuar mbrëmë me gurë zyrat e LSDM-së në lagjen "Aerodrom" në Shkup. Ngjarja ka ndodhu
Arrestohet 45-vjeçari nga Malta, fshihte kanabis në makinë Policia e Korçës bën me dije se ka sekuestruar 39 kg drogë dhe ka vënë në pranga një 45-vjeçar, banues në Maltë. Bur
Takohet Kryesisë Qendrore e BDI-së, Bujar Osmani: Nuk presim vendim sonte Bashkimi Demokratik për Integrim ka mbledhur sonte kryesinë e ngushtë për të diskutuar lidhur me mbështetjen apo jo për
Veprime të turpshme ndaj të miturës, nis hetimi për dy 14-vjeçarët në Tiranë Dy të mitur në Tiranë të moshës 14 vjeçare janë në hetim nga Prokuroria e Përgjithshme pasi dyshohet se kanë kryer vepri
Nënkryetarët e BDI-së arrijnë në selinë e LR-PDSH-së (VIDEO) Nënkryetarët e Bashkimit Demokratik për Integrim, Teuta Arifi, Nevzat Bejta dhe Izet Mexhiti, kanë arritur në selinë e L
Materialet e LSDM-së gati për t'u dorëzuar në BDI LSDM-ja i ka bërë gati materialet e shkruara që ka kërkuar Ali Ahmeti, dhe së shpejti pritet të dorëzohen në BDI, bën me
PSP-ja pret materialet e seancës kundër Gruevskit Kanë kaluar katër javë nga përfundimi i seancës së parë në PSP, por ende nuk kanë arritur në gjykatë procesverbalet, akt
Përplasen disa automjete në Rrogozhinë Disa automjete janë përfshirë në një aksident pranë Urës së Rrogozhinës. Nga të dhënat e para, bëhet me dije, se nuk