999 rezultate për

madrilen

Madrilenët nxehin këmbët, 9 gola për 36 sekonda në stërvitje (VIDEO) Lojtarët Madrilen po punojnë intensivisht këto ditë para përballjes ndaj PSG-së më 14 shkurt. Ajo çfarë po praktikojn
Reali vazhdon me statistika negative, 3 lojtarë kundër Levantes shkruajtën histori Real Madrid dështoi të mposhtw Levanten në Ciudad de Valencia të shtunën pasi vendasit barazuan rezultatin në minutën e
Talenti madrilen dëshiron përfshirjen në marrveshjen me Hazardin “Diario Gol” raporton se Asensio ka biseduar me presidentin e Real Madridit, Florentino Perezin, rreth një transferimi t
Cavani përfundon në orbitën e klubit që e ëndërronte prej kohësh Edinson Cavani është një tjetër dëshirë për Realin e Madridit siç raporton Goal.com. Pavarësisht se Reali është tejet
PSG po vjen, Ronaldo, Ramos, Isco dhe Asensio stërviten veçant (VIDEO) Lojtarët Madrilen sot zhvilluan seancën e dytë stërvitore për këtë javë dhe vazhduan me përgatitjet për ndeshjen e së sh
Trajneri i Spanjës shprehet i shqetësuar për formën e Asensios dhe Iscos Trajneri i kombëtares spanjolle, Julen Lopetegui mori pjesë në galambrëmjen e cmimeve të shoqatës së sportistëve të Madr
Lojtarët madrilen shpërthejnë me mesazhe pas fitores kundër Valencias Real Madridi dje mposhti Valencian në Mestalla me rezultat 1-4 dhe kështu u rikthye të jetë vetvetja pas formës së dobët
Reali rikthehet tek fitorja në ndeshjet e vështira, mposht bindshëm 1-4 Valencian (VIDEO) Reali i Madridit ka mposhtu në transfertë 1-4 Valencian. Golat për madrilenët u shënuan nga Ronaldo dopietë, Marcelo
E bujshme, Reali ka gati 550 mln euro për treshen nga Anglia 550 milionë euro është shifra të cilen Real Madridi po planifikon ta shpenzojë në blerjen e 3 yjeve të Premiere Leagues:
A do të largohet Ronaldo? Portugezi flet me bindje për të ardhmen e tij Cristiano Ronaldo gjatë ditës së djeshme ka pranuar cmimin “MVP 2017” për të arriturat në sport gjatë vitit të kaluar ng
Jordi Alba kritikon mediat madrilene: Shikoni dhe sukseset e Barçës jo vetëm dështimet e Realit Jordi Alba ka folur për mediat spanjolle pas kualifikimit në gjysmëfinale të Copa del Rey. Në këtë intervistë, mbrojt
Dramë se Reali u eleminua nga një ekip i dobët, epo nuk është hera e parë Ishte përsëri një tjetër ekip nga jugu i Madridit. Nga periferia. Një klub modest por historik. I pari. Humbja ndaj Alco
Ja pse cilësohen tifozët më realistë, madrilenët e Bernabeos fishkëllejnë lojtarët gjatë lojës (VIDEO) Kanë duartrokitur Ronaldinhon dhe Del Piero, edhe pse të dy këto i sollën humbjen Realit të Madridit. Tifozët madrilen n
Telenovela Kepa u mbyll, Reali hedh sytë nga alternativat e mundshme Pas rinovimit të kontratës së Kepa Arrizabalaga me Athletic Bilbaon, tani ekipi Madrilen duhet të shikojë mundësitë tjer
Reali është kthyer, bombardon 7 herë Deportivon (VIDEO) Reali i Madridit është kthyer tek 3 pikëshi falë një fitoreje bindëse kundër Deportivos me plot 8 gola. Ndeshja u duk
Gjeometria madrilene sjell super golin e Modriçit, Reali kryeson 4-1 (VIDEO) Kjo ndeshje i ka munguar prej kohësh Realit të Madridit. Madrilenët e kanë kthyer në një stërvitje ndeshjen kundër D
Zidane realist, e pranon se i pëlqen Neymar ”Nuk flas për lojtarët që nuk janë tanët. Neymar i pëlqen të gjithë planitetit të futbollit sepse është një lojtarë i ma
Ish-lojtari madrilen i tërheq vëmendjen Ronaldos për pagën Pedja Mijatovic, ish lojtarë dhe drejtor sportiv i Real Madridit, kaloi nga mikrofonat e Radio Marcas në ditën kur mbush
Zidane serioz gjatë ndeshjes ndaj Leganes por me buzëqeshje pas saj (VIDEO) Gjatë natës së mbrëmshme, ekipi madrilen zhvilloi ndeshjen e parë cerekfinale të Copa del Rey ku mposhti Leganes me rezu
Tjetër ndeshje, tjetër mundësi e artë për 7 lojtarë madrilen teksa Ronaldo pushon Real Madrid sonte nga ora 21:30 zhvillon ndeshjen e parë cerekfinale të Copa del Rey ndaj Leganes në stadiumin Municipal