999 rezultate për

lsi-se

Petrit Vasili dorëhiqet nga drejtimi i LSI-së LSI sapo ka zhvilluar një mbledhje kryesie. Kryetari i saj Petrit Vasili ka deklaruar dorëheqjen nga kryesia e LSI.
Kryetar Kuvendi? Ruçi i mbyll përfundimisht "derën" LSI-së Gramoz Ruçi ka përjashtuar kategorikisht një koalicion me LSI-në pas marrjes së 74 mandateve nga PS, gjë të cilën social
Deputeti i LSI-së sulmon Pjerin Ndreun: Gjynah që parlamenti do mbushet me policë Deputeti i LSI-së, Viktor Tushaj ka sulmuar rivalin e tij në Lezhë, Pjerin Ndreun. Duke u referuar te e shkuara e Ndr
Elbasani i bën gjëmën LSI-së, PDIU forcë e tretë në qark Megjithëse dërgoi në Elbasan nën/Kryetaren e partisë Monika Kryemadhin që konsiderohet si artileri e rëndë, nga rezultat
Lazarati i shpëton "nderin" Lulzim Bashës në Gjirokastër Partia Socialiste kryeson në qarkun e Gjirokastrës me më shumë se 50 për qind të votave ose 23 432 të tilla, kundrejt 25
E FUNDIT/ PS i rimerr mandatin LSI-së në Korçë Vazhdojnë numërimet në qarkun e Korçës. Deri më tani janë numëruar 353 nga 463 kuti numërimi. Në bazë të këtij numëri
E FUNDIT/ PS-PD i "zhvasin" nga një mandat LSI-së, emrat "VIP" që mbesin jashtë Hapja e gjysmës së dytë të kutive po sjell ndryshime të mëdha në listën e deputetëve fitues në këto zgjedhje nëpër qarqe
PDIU i bën “zborin” LSI-së në Elbasan, i merr mandatin e dytë Në Qarkun e Elbasanit janë numëruar 170 kuti votimi ku PS ka marrë rreth 50 % të votave ndërsa LSI është forcë e dytë pa
Ministrja Felaj kërcënon komisionerin e LSI-së: Do ta hapësh me një këmbë (VIDEO) Mesa duket beteja midis socialistëve dhe anëtarëve të LSI-së sa vjen dhe po ashpërsohet më shumë. Në videon e mësipër
Vëzhguesi i LSI-së gjakoset nga administratori i PS-së në Kërrabë (VIDEO) Një tjetër incident elektoral është shënuar në fshatin e Kërrabës. Mësohet se vëzhguesi i LSI-së është rrahur nga një ad
"Luftë" në Shëngjin, qëllohet me armë zjarri aktivisti i LSI-së Një incident i rëndë ka ndodhur sot në Shëngjin. Nga raportimet e para mësohet se ndaj një aktivisti të LSI është që
Meta zbardh detajet: Nipi i Arben Ndokës qëlloi mbi simpatizantin e LSI-së Ish-kryetari i LSI-së, Ilir Meta ka udhëtuar drejt Lezhës pas incidentit të rëndë ku një simpatizant i LSI-së është dhun
Meta shpërthen në Lezhë: Të mbrojmë votën nga bandat e Rilindjes Ish kryetari i LSI-së Ilir Meta sot ka udhetuar drejt Lezhës pas ngjarjes së rëndë ku disa persona dhunuar dhe qëlluar m
Qëlluan me armë aktivistin e LSI-së, Meta udhëton me urgjencë drejt Lezhës Pas incidentit të rëndë të ndodhur në Shëngjin, Lezhë ku një activist I LSI është dhunuar nga 10 persona të paidentifiku
Dhuna ndaj militantit të LSI-së, Luan Rama akuzon Ramën e flet për gjak… Pas incidentit në Shëngjin ka reaguar nënkryetari I LSI Luan Rama. Rama e ka konsideruar këtë ngjarje kriminale, atë që
Djegia e 3 makinave të komisionerit të LSI-së, policia zbardh detajet Në orët e para të mëngjesit të ditës së sotme u dogjën 3 makina. Sipas raportimeve të para u mësua se makinat e djeg
Rrahën barbarisht komisionerin e LSI-së, policia shpall në kërkim autorët Mbrëmjen e kaluar, në orët e para të mëngjesit u raportua se një komisioner I LSI-së në Kashar është rrahur barbarisht n
Gara për Durrësin, ministrat e PS-së, LSI-së e PD në “luftë” për 14 mandate Në Durrës sot luftohet për 14 mandate nga 13 që ishin zgjedhjet e kaluara. Në listën e PD kryeson ministrja Eglantin
Pamje të rënda, rrihet barbarisht komisioneri i LSI-së në Kashar Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmë vetëm 5 orë para fillimit të procesit të votimeve në Kashar. Një komisioner i
Komisionerit të LSI-së i djegin 3 makina në oborr (FOTO LAJM) Një komisioneri të LSI-së mbrëmë rreth orës 02:15 i janë djegur plotësisht tre makina në oborrin e shtëpisë. Ngjarja