999 rezultate për

londra

Rama ironizon PD-në: Nuk e kam harruar objektivin që 120 vota do ua sjell me avion nga Londra Kryeministri Edi Rama tha se shpreson që në pranverën e vitit 2021, aeroporti i Kukësit të jetë operacional. Me përmb
Edhe Londra shtrëngon masat kundër COVID-19, ç'pritet të ndodhë nga e shtuna Miliona persona në Londër, Eseks, Jork dhe zona tjera përballen me kategorinë e dytë të masave kufizuese kundër koronavi
Londra proteston për vdekjen e George Floyd, momenti kur oficerja rrëzohet nga kali (FOTO LAJM) Një oficere policere u plagos kur protestuesit hodhën predha dhe flakë pranë kalit të saj, duke bërë që gruaja të përfun
Datat e riatdhesimeve, kur do të jenë fluturimet nga shtatë shtete të botës (FOTO LAJM) Të gjithë shqiptarët e bllokuar jashtë Shqipërisë apo persona të tjerë që duan të largohen nga vendi ynë mund të fluturo
Publikohet orari: Kur do realizohet riatdhesimi i shqiptarëve nga Londra, Roma e Parisi (FOTO LAJM) Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka publikuar kalendarin e udhëtimeve që do të kryhen në data 20, 21, 22 dhe 23
Londra ngre spitalin me 4 mijë shtretër, ndërhyn dhe ushtria (FOTO LAJM) Koronavirusi ka mbërthyer edhe Britaninë e Madhe. Në përballje të pandemisë është ngritur spitali Nightingale me 4.000 s
Kurti nga Londra: Kemi nevojë për më shumë investime Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është duke marrë pjesë në Samitin e Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim për
Tronditet Londra: Vritet para gruas dhe fëmijëve shqiptari Flamur Beqiri, vëllai i Misse Beqiri, e njohur në Britani mbi pjesëmarrjet e saj në spektaklet televizive “reality”, ësh
Rama publikon videon sensibilizuese nga Londra: Ju them që ju dua (VIDEO) Kryeministri Edi Rama ndodhet në Londër për shkak të samitit të NATO-s. Ditën e sotme ai ka postuar një video, të ci
Rama nga Londra: I dashur Lulzim, eja të bashkëpunojmë "I dashur Lulzim, asgjë më të keqe s’mund të bëjë një politikan në këto ditë të zymta, se sa të kërkojë raste njerëzish
I mori jetën djalin të xhaxhait, ekstradohet nga Londra 35 vjeçari Një shqiptar i cili është dënuar me 16 vite burg për vrasjen e djalit të xhaxhit është ekstraduar në Shqipëri nga Londra
Muriqi gati të ndryshojë ambient, ofertë zyrtare nga Londra Vedat Muriqi është sulmuesi shqiptar më në formë. "Bomberi" i përfaqësueses së Kosovës po mahnit me paraqitjet e tij
Çifti nga Londra birësojnë 11-vjeçarin vetëm për ta vrarë Një çift indian në Londër, rrezikon dëbimin në Indi,pas investigimit nga policia londineze, për motivet që fshiheshin p
Dita Botërore e Zombie, Londra "pushtohet" nga tmerri i shpërfytirimit (FOTO LAJM) Kufoma pa gjymtyrë dhe me mish të kalbur u panë në rrugët e Londrës për Ditën Botërore të Zombie. Qindra persona mars
Mbrëmja e Florian Markut, Londra "vishet" kuqezi I pamposhturi Florian Marku rikthehet mbrëmjen e së premtes në ring dhe kjo vlerësohet si ndeshja më e rëndësishme e kar
Basha nga Londra: Emergjente shkëputja e lidhjeve të krimit me politikën Në mbyllje te vizitës së tij në Parlamentin Britanik dhe Dhomën e Lordëve, lideri i opozitës Basha ishte i ftuar i nderi
Basha nga Londra: Do heqim taksën e qarkullimit dhe taksat e rrugëve Kryedemokrati Lulzim Basha u shpreh gjatë një takimi me shqiptarë në Londër se PD nuk do të lejojë vendosjen e taksës në
Rama në Kukës: Do bëjmë aeroportin, çunat e Kukësit nga Londra do vijnë me pak paund Kryeministri Edi Rama po zhvillon sot në Kukës një takim me banorët e këtij qyteti. Gajtë fjalës së tij para banorëve
Lori Hoxha vjen nga Londra dhe surprizon mamanë për ditëlindje (FOTO LAJM) Presidentja e Top Medias, Vjollca Hoxha ditën e sotme feston 50 vjetorin e saj të lindjes. Dhe pikërisht për këtë Lo
Londra merr vendimin e beftë për xhamitë pas sulmit terrorist ku u vranë 49 myslimanë Bashkia e Londrws marrë masa të menjëhershme pas sulmeve terroriste në xhamitë në Zelandën e Re, ku mbetën të vdekur rre