999 rezultate për

lokale

E papritur, ndryshon në fund kalendari i Championsit Në Nion të Zvicrës shorti i Champions League përcaktoi përballjen e dy skuadrave angleze, Tottenham-City, duke evituar p
Ambasadori i BE: Bëhuni gati për zgjedhjet lokale Ambasadori i Bashkimi Europian, Luigi Soreca ka zhviluar një vizitë në Vaun e Dejës. Ambasadori e ka quajtur të papr
Rama ka hall tjetër, thotë se do t'i fitojë të gjitha bashkitë Jashtë Kuvendit të Shqipërisë opozita po zhvillon protestën e radhës duke kërkuar rrëzimin e qeverisë Rama, ndërsa brend
Po afrojnë zgjedhjet lokale, kjo është data kur publikohen kandidatët e PS-së Edhe pak muaj na ndajnë nga zgjedhjet lokale në vend. Megjithëse situata politike është në një krizë momentale, ku p
Berisha largohet nga politika? Baton Haxhiu bën deklaratën e fortë Mbrëmjen e djeshme në emisionin “Zonë e Lirë”, kanë qenë të ftuar gazetarët Baton Haxhiu dhe Armand Shkullaku. “Djeg
PD hyn në zgjedhjet lokale? Si përgjigjet Lulzim Basha Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në përgjigje të gazetarëve nga Shkodra nese PD do të hynte në zgjedhjet lo
Shpërthimi i fuqishëm shemb ndërtesën, dyshimet e para Haga është tronditur ditën e sotme pas një shpërthimi të fuqishëm duke rezultuar në rrëzimin e fasadës së një ndërtese,
Qindra studentët do të punësohen përkohësisht, a është lojë e Ramës për zgjedhjet lokale? Këshilli i Ministrave ka vendosur që të marrë 1335 punonjës me kontratë të përkohshme për vitin 2019. Mes 1335 emrav
Basha "luan me pasa" me Ramën, Duka paralajmëron daljen vetëm në zgjedhje Përgjumja e PD dhe Lulzim Bashës duket se nuk i frymëzon më aleatët e vegjël, të cilët tashmë po shohin mundësinë e dalj
Nuk mbyllën lokalet e llotove, në pranga dy pronarë Vendimi për mbylljen e llotove nuk ka rënë në veshin e të gjithëve dhe dy pronarë lokalesh janë vënë në pranga. Ata
Deklarata "bombë" e Shakohoxhës: Lokalet e basteve vijojnë punën Komentatori sportiv Dritan Shakohoxha së fundmi ka dalë në një deklaratë të fortë për kompanitë e basteve ku thotë se gj
S'mbyllën lokalet e basteve, dy pronarët në Tiranë e pësojnë keq nga policia Policia e Tiranës vijon kontrollet në të gjithë qarkun në bazë të planit të masave për evidentimin e ushtrimit dhe zhvil
Arroganca e presidentit të Republikës së Kosovës Hashim Thaci ndaj mediave lokale nga Arta Berisha Në një interval kohor prej 15 minutash, presidenti i Kosovës Hashim Thaçi i tha afërsisht 100 herë «
Tërmeti shkund Greqinë, ndihet edhe në Shqipëri (FOTO LAJM) Një tërmet i fuqishëm ka goditur mbrëmjen e sotme Greqinë. Qendra e tij, ka qenë në Jug Të Greqisë, rreth 245 km në j
Digjet një nga lokalet e njohura të Prishtinës, flet pronari i tij Lokali i njohur “Che Bar” që gjendet në lagjen “Marigona” të Prishtinës është djegur nga zjarri mbrëmjen e së martës. Ve
Ndërron jetë kryetari i Ohrit Kryetari i Komunës së Ohrit, Jovan Stojanoski ka ndërruar jetë në moshën 48 vjeçare, informojnë mediat lokale. Jo-zyr
Padi penale ndaj Ministrit Fazliu Policia financiare ka ngritur padi penale kundër ministrit aktual të Vetëqeverisjes Lokale, Suhejl Fazliu dhe kundër par
50 vjeçarja sfidon "pjeshkat" e Instagramit me fotot e saj (FOTO LAJM) Nicole Murphy sigurisht e di se si të jetë në qendër të vëmendjes edhe në vjeshtë. Modelja e njohur, tashmë 50 vjeçe,
Orgji mes murgjëve, plas skandali në tempullin Budist (VIDEO) Një skandal seksual ka shpëthyer në Tajvan, ku të përfshirë janë disa murgj në tempujt Budiste, të cilët u kapën duke pë
Prokuroria njofton detajet e aksionit në Veri Forcat speciale të Policisë së Kosovës ROSU kanë arrestuar sot në Mitrovicë katër persona, nën dyshimin se janë të përfs