999 rezultate për

lokale

PS shkon me 24 parti aleate në zgjedhjet lokale Partia Socialiste do të shkojë në zgjedhjet e 30 qershorit në koalicion duke ruajtur në një farë mënyrë pranë vetes ato
LIGJI/ Ndalohet hyrja e nxënësve të pashoqëruar në bare “Ligji për ndalimin e tregtimit të alkoolit do të ketë sanksione të rënda te të gjitha lokalet që do të lejojnë të hyjnë
Ish-deputeti i PD-së, regjistrohet "fshehurazi" për zgjedhjet lokale të 30 Qershorit Pas protestës së 16 shkurtit opozita e bashkuar vendosi të djegë mandatet e deputetëve, në shenjë proteste kundër mazhor
Fshati në Zvicër në hall me vjedhjet, gjejnë një zgjidhje Fshati zviceran ndodhet në kufi me Francën, i cili do të përfitojë subvencione për të vendosur pajisjet e alarmit për të
Basha mbledh partitë e opozitës në koalicion, a po përgatitet për zgjedhjet lokale? Ditën e nesërme Partia Demokratike do të krijoi koalicionin opozitar. Firmosja e kësaj marrshveshje mes PD-së dhe partiv
Këta janë 21 shqiptarët që do të garojnë në zgjedhjet lokale të Italisë Shqipatrët vijojnë të jenë aktivë në politikën botërore. Kemiparë plotë raste si në Zvicër apo Belgjikë që shumë shqipta
Rudina Hajdari krijon partinë e re, si do të quhet Vendoset përfundimisht krijimi i Partisë Bindja Demokratike. Rudina Hajdari ka mbledhur mesditën e së shtunës grupin par
Historia prekëse Sadio Mane Ylli i Liverpoolit, Sadio Mane, rrëfen një histori prekëse që i ka ndodhur kur shkoi tek një skuadër lokale e futbollit
Zgjedhjet lokale, ambasada e SHBA "nxit" këdo të regjistrohet Në Shqipëri, ambasada amerikane tha sot se ajo “nxit këdo që mendon të kandidojë që të regjistrohet në zgjedhjet vendore
Basha: Zgjedhjet lokale do të shtyhen Kreu i demokratëve, Lulzim Basha i ftuar në RTV Ora u shpreh i prerë se zgjedhje lokale në 30 qershor nuk do të ketë.
Basha: As që bëhet fjalë për të marrë pjesë në zgjedhjet lokale Kreu i PD-së Lulzim Basha ndodhet në Gjermani ku ka zhvilluar takime të shumta. Duke folur për DW, Basha është shpreh
Balla flet për zgjedhjet lokale: PD t’i paguajë 120 milionë lekë KQZ-së Pas Rudina Hajdarit, fjalën e ka marrë socialisti Taulant Balla. Ndërsa foli për zgjedhjet ai tha se duhet të qëndroj
Policia zbarkon nëpër lavazhe dhe lokale, kontroll i beftë në Korçë Duket se së fundmi policia ka marrë disa kontrolle blic nëpër qytete. Mbrëmjen e sotme, në mënyrë të beftë Policia e
Voltana Ademi: Drejtues lokalë në Shkodër janë përdhunuar nga krimi Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi është shprehur të hënën për emisionin “Open” të Eni Vasilit në Top Chann
Nami në lokale, si bëhen pazaret për seks dhe drogë në Fier Në disa prej lokaleve në qendër të Fierit të afrohet seks kundrejt pagesës. Mjafton t’i frekuentosh këto lokale e më
Erdogani ofron perime të lira për ta shmangur humbjen në zgjedhjet lokale Partia e presidentit turk mund ta humbë pushtetin në disa qytete të mëdha për shkak se inflacioni i lartë i ka goditur x
Zjarr i madh në Fier, rrezikohen banesat Një zjarr i përmasave të mëdha ka rënë në pyllin me pisha të Darzezës. Nga raportimet e para mësohet se deri tani është
Edhe sikur të vdes Rama nga infarkti, Basha nuk i fiton dot zgjedhjet lokale Nga Kreshnik Spahiu Mos u habisni për çfarë kam titulluar se kjo tashmë është e provuar. Basha nuk i fiton kurrë
Policia e Kosovës në super aksion kundër lojrave të fatit Zëdhënësi i Policisë Baki Kealni ka njoftuar në një konferencë për media se Policia e Kosovës i ka cak lojërat e fatit.
Kjo është mënyra si t'i ndihmojmë familjarët e aksidentit Vetëqeverisja lokale e Gostivarit hapi llogari të veçantë donacioni për ndihmë të familjarëve të viktimave dhe të lëndua