999 rezultate për

liga

Callejon i vendosur për tu larguar nga Napoli, ka arritur marrëveshje me gjigandin e La Liga Anëtari i Napoli, Jose Callejon, me shumë gjasë do të largohet nga skuadra e Napoli, gjatë merkatos së verës. Sipas r
Liga e Kampioneve kthehet në problem: Pa datë, pa format, pa vend organizues Finalja e Ligës së Kampionëve është zakonisht një nga ditët që parashikohet më herët dhe vihet në kalendarin e futbollit
"Trembet" Barcelona, dëmtohet Lionel Messi Sipas medieve në Spanjë, Lionel Messi ka pësuar një dëmtim në fund të seancës stërvitore ditën e martë, ku i është nënsh
Rifillimi i La Liga-s, Zidane i ka shpresat te BHA Benzema, Hazard dhe Asensio – janë treshja nga e cila pret shumë Zidane. Që prej largimit të Cristiano Ronaldon, Real
Ter Stegen këshillon bashkombasin e tij: Do të përshtatej në La Liga Gotze do të largohet nga Borussia Dortmund në fund të këtij sezoni, pasi nuk ka pasur marrëveshje as tentim për rinovim
ZYRTARE/ Datat dhe oraret e La Liga për rinisjen e kampionatit La Liga ka zbuluar datat e rikthimit të kampionatit. Sezoni do të rifillojë më 11 qershor me derbin Sevilla-Betis dh
Zbulohen datat: Ja ku hapet dhe mbyllet merkato Merkato e verës në futboll për sezonin 2020-21 do të hapet më 1 shtator dhe mbyllet më 5 tetor, raportojnë mediat italia
Ylli i City-t: Do japim gjithçka për të fituar Championsin Para se futbolli të ndalej, për shkak të pandemisë së koroavrusit, Manchester City kishte arritur një fitore të madhe në
La Liga pranë rikthimit, Vidal: Barcelona ka 11 finale për të fituar titullin Me sezonin e La Liga që po rifillon, Barcelona është në krye të tabelës, me 2 pikë më shumë se skuadra e Real Madrid.
Super lajm nga Premier League, 0 raste me koronavirus Pasi aprovimit të Qeverisë së Britanisë së Madhe se Premierliga mund të rifillojë gjatë qershorit, së fundmi vjen edhe n
Skenari befasues i UEFA-s, ndryshon formation e Champions për ta zhvilluar vetëm në Gjermani UEFA po mendon të bëjë një ndryshim të formatit për Champions League në kushtet e pandemisë së koronavirusit. Po mendohe
La Liga rinis në fillim të shtatorit, ja oraret e reja për këtë fund-sezon La Liga ka tashmë një plan të qartë për rifillimin e kampionatit. Ka konfirmuar gjithçka presidenti i ligës spanjolle të
LASK Linz merr goditjen e rëndë, i hiqen 6 pikë pasi theu rregullat e karantinës, humb vendin e parë E besoni apo jo, Liga e Austrisë ka penalizuar me -6 pikë klubin e LASK Linz, pasi këta të fundit u stërvitën në periudh
Ndeshje të La Ligas do të ketë çdo ditë duke filluar nga 11 qershori Futbolli në Spanjë pritet të rikthehet fuqishëm, ndërsa planifikohet që të ketë ndeshje rregullisht për 32 ditë rresht.
ZYRTARE/ Merr fund pritja e gjatë, ja kur fillon Premier League Premier Liga angleze pritet t’i japë fund pezullimit afro 3 mujor të futbollit. Gazetari i Telegraph, Xhon Persi,
E konfirmuar, ndeshjet e mbetura të La Ligas mund t’i ndiqni falas përmes këtij aplikacioni La Liga pritet të rikthehet me 11 qershor pas gati tre muajsh pauzë për shkak të pandemisë që kaploi të gjithë globin.
Lajme të mira nga Spanja, tifozët mund të kthehen në stadiume në sezonin e ri La Liga shpreson që në muajin e ardhshëm të rifillojë sezonin, por ndeshjet duhen të luhen pa tifozë shkaku i COVID-19.
5 vendimet e mëdha që Zidane duhet t’i marr para se të rikthehet lufta për titullin në La Liga Me kthimin e futbollit, Real Madridi po përgatitet të rikthehet në luftë për titull kampioni në La Liga, por përpara kës
Valverde i bindur që Reali do fitojë trofe, paralajmëron Barcelonën dhe Manchester City Valverde është i bindur se Reali ende mund të mbyllë sezonin me trofe. Los Blancos janë buzë eliminimit Nga Liga e Ka
Goditje e rëndë për Atleticon, Felix probleme me ligamentet e gjurit Skuadra e Atletico Madrid ka marrë një goditje të rëndë në seancën e sotme stërvitore. Ylli portugez i kësaj skuadre,