999 rezultate për

lideri

"Hakmarrja është e pashmangshme", lideri Suprem i Iranit kërcënon Trumpin Në llogarinë e Udhëheqësit Suprem të Iranit, Ajatollah Ali Khamenei, është bërë një postim që duket se është një lloj kë
Sot është ditëlindja e liderit të BDI, Ali Ahmeti, ja biografia e tij Ali Ahmeti lindi më 4 janar të vitit 1959 në fshatin Zajaz të Kërçovës, Republika e Maqedonisë. Angazhimi politik i
E BUJSHME/ Djali i liderit të Emirateve të Bashkuara blen klubin anti-arab izraelit (FOTO LAJM) Hamad Bin Khalifa Al Nahyan, djali i liderit të Emirateve të Bashkuara, Khalifa bin Zayed Al Nahyan, ka blerë 50% të aks
Zëvëndësoi Bin Ladenin, vdes lideri famëkeq i Al Kaedës Shefi i Al Kaedës, Ayman Al-Zawahiri ka vdekur në Afganistan për shkaqe natyrore. Lajmi është raportuar nga Arab News
Brenda oborrit të Kim Jong Un, trekëndëshi i dashurisë dhe lufta për pushtet Ish-e dashura e Kim Jong Un, Hyon Song-Wol, këngëtare e muzikës pop, është parë gjithmonë e më shumë në krah të diktator
Sherr në studio, Rama përplaset me Fevziun për gjobat: Ti je lideri real i PD-së Kryeministri Edi Rama edhe mbrëmjen e sotme është përplasur me gazetarin Blendi Fevziu. Kjo pas pas pyetjes së Fevziu
Ndeshjet e Nations League, Kumbulla: Nuk jam unë lideri i mbrojtjes Mbrojtësi Marash Kumbulla është grumbulluar nga Edi Reja për dy ndeshjet e Ligës së Kombeve me Kazakistanin (11 tetor) d
Lideri i opozitës ruse doli nga koma pas helmimit, dalin rezulatet përfundimtare Presidenca e Francës konfirmoi të hënën se analizat e bëra në këtë shtet kanë arritur në përfundimin se udhëheqësi i opo
Dy laboratorë të tjerë konfirmojnë se lideri i opozitës ruse u helmua me Novichok Qeveria gjermane bëri të ditur se dy laboratorë specialë në Francë dhe Suedi kanë konfirmuar se udhëheqësi rus i opozitë
Doli nga koma pas helmimit, si është gjendja e liderit opozitar rus Pak pasi doli nga koma, kanë dalë detaje për gjendjen e liderit opozitar rus Navalny. Gjendja shëndetësore e kritikut
Helmimi i bujshëm, del nga koma lideri i opozitës ruse Ka dalë më në fund nga koma lideri i opozitës ruse, Alexei Navalny. Lajmin e kanë dhënë mjekët të cilët po kujdesen p
"Bërtiste nga dhimbja", çfarë ndodhi në avionin ku u helmua lideri opozitar rus Akoma nuk është lënë pas helmimi i bujshëm i liderit opozitar rus Alexei Navalny. Ky i fundit, vazhdon të mbetet në k
"Nëna e Skënderbeut ishte sllave", deklarata e liderit shqiptar në Malin e Zi merr jehonë nga mediat serbe Lideri i iniciativës qytetare URA, Dritan Abazoviç ishte ai që vendosi se kush do të qeverisë në Malin e Zi duke rrëzuar
Sot konstituohet kuvendi i ri në Maqedoninë e Veriut Në Maqedoninë e Veriut sot pritet të zhvillohet seanca konstituive e parlamentit të ri, të dale nga zgjedhjet e parakohs
Habit Basha, lideri demokrat vendos dy gra të njohura në krye të Tiranës (FOTO LAJM) Të deleguarit e Partisë Demokratike që do të drejtojnë procesin e kandidaturave për deputetë në bazë janë një përzierje
"Admiroj udhëheqjen tënde", zbardhet biseda mes Klinton dhe Thaçit 21 vite më parë (FOTO LAJM) 21 vjet më parë u nënshkrua marrëveshja për demilitarizimin e UÇK’së, ku ishin përfshirë në detaje fazat e dorëzimit të
Vritet lideri i Al-Qaedas, Abdelmalek Droukdel Lideri i al al-Qaeda në Afrikën e Veriut mësohet se është vrarë. Ka qenë Franca që ka dhënë këtë lajm, ku theksonte s
Konsumonte vetëm mjaltë, hudhër dhe limon: Lideri që u tall me COVID-19 përfundon në spital Nuk ishte i vetmi lider botëror që tallej me koronavirusin, deri në muajin mars. Ndryshe nga shumë të tjerë, gjithse
6 fakte tronditëse për Kim Jong Un Lideri i Koresë Veriore Kim Jong Un është një nga liderët e botës më famëkeq dhe më të mistershëm. Sundimtari komunist e
Barcelona interesohet për liderin e Milanit Barcelona ka shfaqur goxha probleme në prapavijë këtë sezon dhe në merkaton e verës do të afrojë një qendërmbrojtës.