999 rezultate për

libia

Londra dëbon stafin diplomatik libian Britania e Madhe ka dëbuar stafin e mbetur të ambasadës së Libisë në Londër, si pjesë e përpjekjeve për të shtuar presio
Shqipëria njeh Këshillin Tranzitor të Libisë Ministri e jashtme ka bërë të ditur se Shqipëria ka njohur Këshillin Tranzitor të Libisë, duke e konsideruar këtë Këshil
Gjykata vendos për fletë arrestin ndaj Gadafit A do të lëshohet fletë arresti për Gadafin dhe ndihmësit e tij apo jo? Kjo do të vendoset sot nga gjykatësit në Gjykatë
Rasmussen: Gadafi mori fund Gadafit tashmë i ka ardhur fundi, kështu është shprehur sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Anders Fogh Rasmussen. “Nuk k
Libi, sulmohen gazetarët ehuaj Një turmë e libianëve të armatosur me pistoleta dhe thika ka sulmuar një autobus ku ndodheshin tre gazetarë të huaj.
Urdhër-arrest ndërkombëtar për Gadafin? A do të ketë një urdhër arresti ndërkombëtar për liderin Libian Muamer Gedafi? Kryeprokurori i Gjykatës Ndërkombëtare p
Libia në krizë ushqimore Libia është pranë përjetimit të krizës ushqimore. Programi Botëror i Ushqimit tha se Libia ka rezerva ushqimore të mjaft
Tributë kërcënojnë rebelët në Libi Tributë besnike të kolonelit Muammar Gaddafi kanë deklaruar se, nëse ushtria nuk i largon dot rebelët nga qyteti-port
John McCain: Rebelët janë heronjtë e mi “Rebelët janë heronjte e mi”, kështu mësohet të ketë thënë senatori amerikan Xhon Mekkein i cili ka mbërritur në Bengazi
Libia “kërcënon” perëndimin Perëndimi merr paralajmërime nga Libia, si pasojë e dërgimit të këshilltarëvë ushtarakë për rebelët, duke u bërë ditur
Libia nuk ka ardhmëri me Gadafin Bashkësia ndërkombëtare nuk sheh ardhmëri për Libinë me udhëheqësin aktual Moamer Gadafi, kështu ka deklaruar shefi i di
Gadafi i dërgon mesazh Obamës Lideri libian Gheddafi i ka dërguar një mesazh presidentit të SHBA-ve Obama pas “daljes së SHBA-ve nga Aleanca koloniale
Djemtë e Gadafit kërkojnë largimin e të atit Të paktën dy djem të liderit libian, Moamar Gadafi, kanë propozuar vendosjen e demokracisë kushtetuese, e cila do të nën
Rebelët libianë kanë lidhje me Al Kaedën? Komandanti suprem i NATO-s, admirali amerikan, Xhejms Stavridis, tha se agjencitë e zbulimit kanë gjetur prani të vogël
Rebelët libianë përparojnë drejt perëndimit Rebelët libianë po avancojnë për të marrë qytet kyçe në vend. Forcat rebele kanë njoftuar se qyteti Sirte ka rënë në dua
Libi, rebelët marrin sërish Axhdabian Kryengritësit libianë kanë rifituar kontrollin e qytetit të Axhdabias, pas sulmeve ajrore të forcave ndërkombëtare ndaj
Gadafi është çmendur Ministri i Jashtëm francez, Alain Juppe ka deklaruar sot për RTL se lideri Libian Muamar Gadaf është i "çmendur" dhe li
Libia tre netë nën sulmet ajrore Shumë civilë janë vrarë në natën e tretë të sulmeve ajrore nga forcat e koalicionit, që po përpiqen të përforcojnë zonën
BE vendos sanksione të reja ndaj Libisë Ministrat e Jashtëm të Bashkimit Evropian vendosën sot në Bruksel sanksione të reja kundër enteve financiare libiane dhe
Libia liron gazetarët e marrë peng Autoritetet lIbane kanë liruar sot Katër gazetarë të së përditshmes amerikane "Neë York Times", të ndaluar pak ditë më p