999 rezultate për

larguan

Më shumë se 220 mijë qytetarë u larguan nga Kosova në dekadën e fundit Më shumë se 220 mijë qytetarë të Kosovës kanë emigruar në dekadën e fundit, thuhet në të dhënat e Agjencisë së Statistik
U zhduk pa gjurmë pasi e larguan nga puna si lavazhier, 26-vjeçari gjendet pas 2 javësh Ai u zhdukur pa lënë gjurmë teksa ishte duke konsumuar kafe me vëllanë e tij në një lokal në Fushë- Krujë. Rasti u de
U larguan nga detyrat mbretërore, Meghan Markle nënshkruan kontratë me Disney (FOTO LAJM) Javën që po lëmë pas, Meghan dhe Harry bënë të ditur se do të heqin dorë nga detyrat mbretërore dhe do të kenë të ardhur
U larguan pa gjurmë, zhduken vëlla e motër Dy persona të mitur janë raportuar të zhdukur në Hajvali. Policia njofton se dy fëmijët janë larguar nga shtëpia dhe nuk
"Furtunë" në polici në 2019-ën: 70 efektivë u arrestuan ose u larguan nga detyra Rreth 70 drejtues dhe efektivë të Policisë së Shtetit u arrestuan, u hetuan apo u larguan nga detyra gjatë periudhës, ja
Presioni dhe kërcënimet e Serbisë për 10 muaj larguan 18 serbë nga FSK-ja Presioni i vazhdueshëm i Serbisë mbi pjesëtarët e komunitetit serb detyroi që 18 prej tyre të largohen nga FSK-ja. Ed
E larguan si dështak, Silva përshëndet Milanin me gol (VIDEO) Andre Silva duket se e ka gjetur ritmin pas transferimit tek Eintracht Frankfurt. Silva ishte protagonist për ekipin e t
U larguan me debate, rikthehen në tryezën e Reformës Zgjedhore Hajdari dhe Ralf Gjoni Rudina Hajdari, Ralf Gjoni, Nimet Musai dhe Halil Jakimi janë kthyer në tryezën e organizuar nga OSBE-ja për reformën zg
Pamjet e rralla: Si u katandisën ushtarët serbë pak pasi mbaroi lufta në Kosovë (VIDEO) Menjëherë pas përfundimit të luftës në Kosovë, forcat serbe u larguan nga territori i saj. Në një video të publikuar
U larguan nga pallati mbretëror për të jetuar në fshat, kjo është arsyeja pse Meghan dhe princ Harry e bënë këtë Pas lindjes së djalit të tyre të parë, Meghan Markle dhe Princi Harry u larguan nga pallati mbretëror.Ata u zhvendosën n
Shqipëria po shpopullohet, 40 mijë shqiptarë u larguan vetëm në 3 mujorin e parë Azilantë, studentë dhe të punësuar. Shqiptarët po gjejnë mënyra të ndryshme për t'u larguar nga vendi. Gjithnjë e më
300 infermierë u larguan nga Kosova këtë vit për shkak të pagës dhe kushteve Rreth 300 infermierë, konsiderohet të jenë larguan këtë vit nga Kosova, për të kërkuar punë në vendet perëndimore. Në Fe
Vetëm sot katër autobusë me të rinj u larguan drejt Gjermanisë Sot 4 autobusë me djem të ri, në kërkim të një jete më të mirë, u nisën për kurbet nga Saraji i Shkupit. Ky fenomen p
Si u larguan "spiunët" nga protesta e opozitës Sekretari për Burimet Njerëzore të PD, Seit Dollapi bashkë me një grup protestuesish, kanë larguar nga protesta disa ind
Grabitja në Rinas, dalin të tjera detaje për autorët Kur kanë kaluar 10 ditë nga grabitja e paraave në Rinas zbardhen të tjera detaje. Grupi hetimor për këtë çështje fla
Pamje nga 1999, si u larguan serbët të turpëruar nga Kosova (VIDEO) Në një video të publikuar në ‘Youtube’, e cila është xhiruar në Kosovë nga mediat gjermane, shihen ushtarët serbë të cil
“Duplex-i” me mungesa, zbuloni dy aktorët që u larguan papritur nga programi Tashmë jemi mësuar me programi i humorit “Duplex”, ku aktorët me skeçet e batutat e realizuara pa skenar na dhurojnë të
Super skandali, vëllezërit indian u larguan me charter nga Shqipëria Dy vëllezërit indian Nitin dhe Chetankumar Sandesara kanë shkaktuar një super skandal në Shqipëri duke përfshirë tre ins
Avioni i shërbimeve sekrete italiane që larguan Rugovën nga Millosheviçi Nga Ylli Polovina Sekretar i Parë në Ambasadën e Republikës së Shqipërisë në Romë nga 8 dhjetori 1997 deri në 3 mars
Strootman akuzon Romën: Nuk doja të ikja, më larguan me zor Kevin Strootman, duke folur për L'Equipe, është rikthyer të flaës për lamtumirën nga Roma në verën e vitit 2018, duke zb