999 rezultate për

kuvend

Lefter Maliqi-Ramës: Kam videot tek lokali i Dash Pezës, do të të nxjerr lakuriq Deputeti i opozitës, Lefter Maliqi në një deklaratë për mediat jashtë Kuvendit i është përgjigjur ashpër kryeministrit E
Nëna e saj u shkarkua nga Vettingu, reagon në Kuvend Rudina Hajdari KPK shkarkoi ditën e sotme gjyqtaren Fatmira Hajdari pasi ajo nuk justifikonte dot pasurinë. Pikërisht për këtë vendi
Kuvendi rrëzon 2 dekrete të Metës, presidenti i kërkon SPAK-ut të nisë hetimet Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas vendimit të Komisionit të Ekonomisë për të rrëzuar tre dekretet për tri ligje që ai
Murrizi i bindur: Do bëj pakt edhe me djallin për të hapur listat! "Edhe me djallin do bëj pakt për të hapur listat..." I ftuar në emisionin Open deputeti Myslim Murrizi është shprehur
Basha e futi në Kuvend, Rudina Hajdari: Ja pse nuk ia kam uruar ditëlindjen Marrëdhënia me kryetarit të PD Lulzim Basha dhe deputetes Rudina Hajdari nuk është më e para. Në ditëlindjen e Lulzim
Përfitoi lekë për karburant edhe pse ishte i shtruar tek Infektivi, "justifikohet" Alimadhi Deputeti Adriatik Alimadhi u listua në lisën e deputetëve që përfituan lekë për kaburan gjatë pandemisë, edhe pse ai ndo
VV dërgon në Kushtetuese votimin e qeverisë Hoti Disa deputetë të grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje kanë dorëzuar në Gjykatën Kushtetuese kërkesën për antikush
Murrizi del i revoltuar nga mbledhja me Ramën e paralajmëron grevë urie në Kuvend? Deputeti Myslim Murrizi ka dalë i revoltuar nga mbledhja me kryeministrin Rama duke qënë edhe më i sigurt se nuk do t'a
Palët nuk ranë dakord për ndryshimin e sistemit zgjedhor, opozita ankohet te Ruçi Mënyra sesi palët ranë dakord për Reformën zgjedhore nuk është pranuar plotësisht nga krerët e Grupeve të opozitës Parla
Meta kthen një tjetër ligj për rishqyrtim në Kuvend: Cenon lirinë e pronës Presidenti Ilir Meta i kthen një tjetër ligj mazhorancës për rishqyrtim, atë “Për përmirësimin e zonave të biznesit (BID
Si do të kalojë në Kuvend Reforma e re Zgjedhore dhe pse hyrja në fuqi nuk do jetë e lehtë Pas shumë orësh diskutime dhe takime të panumërta, vetëm mbrëmjen e së premtes dokumenti i prodhuar nga Këshilli Politik
Rama u hoqi taksën jahteve luksoze, Meta ia kthen ligjin në Kuvend Presidenti Meta i ka kthyer një tjetër ligj Kryeministrit Rama. Meta ka kthyer në Kuvend ligjin për tatimin mbi vlerë
Meta kthen në Kuvend ligjin për jahtet, arsyeja Presidenti i vendit Ilir Meta ka vendosur të kthejë në Kuvend ligjin nr. 64/2020 “Për një shtesë në ligjin nr. 92/2014
Yuri Kim bën lëvizjen e papritur pas marrëveshjes: Fton në takim deputetët e "përjashtuar" Mbrëmjen e djeshme u nënshkrua marrëveshja mes paleve politike në lidhje me Reformën Zgjedhore. Dhe pse me mungesa, p
Nuk i pyeti askush, opozita në Kuvend letër ambasadorëve: Nuk e votojmë reformën! Deputetët e opozitës së re nuk do t'a votojnë Reformën e re Zgjedhore, për shkak se janë të ofenduar se janë përjashtuar
Rama nga Kuvendi: Reformat Elektorale nuk miratohen me konsensus në asnjë vend Kryeministri Edi Rama ka marrë fjalën në Kuvendin e Shqipërisë ku foli për Reformën Zgjedhore, e cila ndodhet ende pa nj
Skandali me 15 vjeçaren në Babrru, reagon nga Kuvendi Besa Shahini Ministrja e Arsimit, Besa Shahini ka folur në Kuvend në lidhje me ngjarjen e rëndë që tronditi Babrrunë ku një 65-vjeçar
Deputeti në Kuvend: Të rikthejmë dënimin me vdekje, pedofilët të varen Ka nisur seanca në Kuvend ditën e sotme. Deputeti Halit Valteri ka bërë sot një propozim të fortë në fjalën e tij në
Dalja në pension e punonjësve të administratës, Kuvendi i nis kërkesë Komisionerit Kuvendi i ka kërkuar Komisionerit të Mbikëqyrjes së Shërbimit Civil që të ndiqet me kujdes pjesa e punonjësve të adminis
Kuvendi fshin kritikat për abuzimin e 15 vjeçares në mbledhjen e komisionit Ditën e djeshme, Kuvendi i Shqipërisë organizoi mbledhjen e Aleancës së Grave deptuete ku në qendër të diskutimeve ishte