999 rezultate për

kundra

Vjosa Osmani: Ka deputetë të pozitës që do të votonin kundra qeverisë Sipas deputetes së Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Vjosa Osmani, partitë opozitare deri më tani kanë 57 vota, dhe
Botërori me 48 skuadra, shtetet e mëdha dalin kundra këtij plani Përpara një viti FIFA miratoi zhvillimin e Botërorit të vitit 2026 me 48 skuadra. Së fundmi presidenti i këtij instit
U përplas nga makina në kundravajtje, historia e trishtë e mësueses që vdiq Ditën e djeshme në autostradën e Milotit u aksidentuan dy makina ku vdiq një mësuese. Një makinë "Benz" po ecte në s
Po ecte kundravajtje, 5 të plagosur rëndë në Milot-Mamurras Një aksident i rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në Mamurras. Nga raportimet e para mësohet se janë përplasur dy m
Kina krijon pastruesin më të madh të ajrit në botë kundra ndotjes Zyrtarët kinezë kanë zbuluar atë që mendohet të jetë pastruesi më i madh i ajrit në botë, sipas raporteve të qeverisë. P
Snajpera në tarracë e me maska kundragaz, Policia e Shtetit po përgatitet për "luftë" Kanë mbetur më pak se dy orë nga mbajtja e protestës së opozitës në Tiranë. Ndërkohë mijëra protestues me makina e f
Ermal Meta sërish në “Sanremo” me një këngë kundra terrorizmit Këngëtari me origjinë shqiptare Ermal Meta, do jetë pjesmarrës për herë të tretë në festivalin më të madh në Itali, “San
Tahiri tregon risitë në ligjin e kundravajtjes Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri përmes një statusi në Facebook ka bërë të ditur se që nga fillimi i këtij viti, pr
Erdogan fton myslymanët të bashkohen kundra gjakëderdhjes së planifikuar Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, është shprehur se për botën islame po bëhen përpjekje për ta riprojektu
Edin Dzeko, objektiv i Bayernit si zëvendësues Lewandowskit Bayern Munich synon të transferojë në “Allianz Arena” Edin Dzeko-n. Skuadra e drejtuar nga Jupp Heynckes ka shfaqur in
Shega, kura bio kundra tumoreve Sipas një studimi të kryer nga Dr. Manuela MartinsGreen në emër të Shoqërisë Amerikane për Biologjinë e Qelizave, lëngu
Arbana Xharra: S'jam islamofobe, por mes myslimanëve ka shumë shqiptarofobë Anëtarja e Partisë Demokratike të Kosovës, Arbana Xharra në njv editorial ka thënë se nuk është Islamofobe. Madje ajo sh
Trump akuzon Facebook-un se është kundra tij, reagon Zuckerberg Themeluesi i ‘Facebook’ Mark Zuckerberg ka hedhur poshtë komentet e bëra nga Donald Trump se rrjeti ka qenë gjithmonë ku
Një 21-vjeçar bën të gjithë Dormundin të flasë për të, të gjithë i ka kundra Sulmuesi i Borussia Dortmundit, Ousmane Dembele, është kritikuar nga shokët e tij, duke përfshirë Gonzalo Castro për mos
Asension zgjedh golin e tij më të bukur kundra Barcelonës (VIDEO) Pas përfundimit të ndeshjes së parë në Camp Nou me një gol të shkëlqyeshëm, Marco Asensio hapi rezultatin në Estadio San
Topallit nuk i del inati me Bashën: ”Moj kohë, rend më shpejt se tmerri im”…! Pas mbledhje së grupit parlamentar të PD-së, ku kreu i saj kishte thirrur sot edhe deputetët e rinj që u votuan në 25 qe
Xavi del kundra klubit, zbuloni çfarë thotë për nënshkrimin e Bellerin Legjenda e Barcelonës Xavi këmbëngul se Barcelona nuk duhet të ri-nënshkruajë me ish-lojtarin e La Masia, Hector Belleri
Juljan Deda shpërthen kundra të gjithëve dhe mbron Bashën Aktori i humorit Julian Deda jo pak herë e ka shprehur angazhimin e tij në politikë. Sot, në një kohë kur Partia Demokra
Besit i ka ndodhur diçka shumë e keqe në Meksikë (FOTO LAJM) Bes Kallaku dhe Xhensila Myrtezaj momentalisht janë duke shijuar disa pushime para dasmës së tyre, në detet e Meksikës
Murinho del kundra transferimit të Ronaldos tek Manchester United Ashtu sic ndodhi në parashikimin e albeu.com, Murinho nuk do ta mirëpresë rikthimin e Ronaldos tek Manchester United.