999 rezultate për

kryqi

Pakistan, mjeku britanik gjendet me kokë të prerë Një mjek britanik i cili ka punuar për organizatën e Kryqit të Kuq në Pakistan ka mbetur i vrarë nga banda që e rrëmbeu
Dështon misioni i Kryqit të Kuq për largimin e gazetarëve (VIDEO) Përpjekjet përfaqësuesve të Kryqit të Kuq për evakuimin e dy gazetarëve të plagosur gjatë trazirave në Siri ka dështuar.
Kryqi i Kuq shpërndan pako ushqimore Kryqi i Kuq Shqiptar ka shpërndarë për 300 familje në nevojë në Shkodër dhe Kukës një paketë ndihmash ushqimore me një v
Ortodoksët shënojnë festën e 'Ujit të bekuar' Besimtarët ortodoksë sot e shënojnë festën e madhe krishtere – ‘Ujin e Bekuar’. Është e njohur se kjo ditë festohej që n
Gjenden gozhdët e kryqit të Jezusit Simcha Jacobovici, autor i dokumentarit "Gozhdët e kryqit", pohon se ka gjetur gozhdët me të cilat është kryqëzuar Jezus
Sandra Bullock dhuron 1 milion $ për Japoninë Aktorja 46-vjeçare i ka dhuruar 1 milion $ Kryqit të Kuq për të ndihmuar Japoninë pas cunamit ku pati viktima dhe dëmtim
Kryqi i Kuq Shqiptar ndihmon të përmbyturit Kryqi i Kuq Shqiptar në përmbushje të misionit të tij humanitar, po e ndjek nga afër situatën katastrofike të krijuar pr
Dule: Kryqi mbi varret e Boboshticës prej 14 vjetësh Kryetari i Partisë Bashkimi për të Drejtat e Njeriut, Vangjel Dule, e ka konsideruar “autokton” memorialin e ngritur mbi
Zhvarrime për kryqin, reagon PDU-ja Ngritja e një kryqi në Boboshticë të Korcës për të nderuar dy ushtarë të vrarë grekë ka sjellë reagimin e Klubit të Patr
Kryqi në Boboshticë, Komuna: Punimet të paligjshme Komuna e Drenovës është vënë në lëvizje pas ankesave te banoreve te Boboshtices për dëmtimin e varrezës 300-vjeçare nga
Serbia pengon hetimet për varrezat masive Takimi i tretë tradicional i Këshillave- shërbimeve për kërkimin e personave të zhdukur nga rajonet e përfshira në konfl
Me teleferik te Kryqi i Mileniumit Me një ceremoni fetare ortodokse, kryeministri Maqedonas, Nikola Gruevski, i shoqëruar nga bashkëpunë
Edhe ne kalane e Shkupit vendoset kryqi Vendosja e kryqit në një nga kullat e Kalasë së Shkupit, ngjall polemika. Drejtori i firmës s&e
Lejohen mbulesa dhe kryqi Qeveria garanton me ligj për besimtaret myslimane mbajtjen e shamive të kokës në institucionet publi
Kryqin e prene malazezë të paguar Ekstremistë nga fshati Vrakë i Malësisë së Madhe, sharruan kryqin e Bushatit. Hetimet kanë zbuluar se veprimi vandal mbi
Në Bushat sharrohet kryqi, dyshime për përzierje të Shërbimit Sekret Sërb Ditën e Bajramit sharrohet kryqi, policia dyshon në dorën e shërbimeve serbe. Myftinia reagon duke kërkuar kapjen e auto