999 rezultate për

kryqi

Uji i Bekuar, të rinjtë sfidojnë ujin e akulltë në Pogradec (FOTO LAJM) Pogradeci e ka tashmë traditë hedhjen e kryqit me rastin e Ujit të Bekuar. Ashtu si çdo vit, dhjetra të rinj hynë në liq
Ky është boshnjaku që hoqi kryqin serb mbi Sarajevë Një kryq i improvizuar ishte vendosur nga serbët mbi Sarajevë, duke shkaktuar zemërim të madh sidomos mbi boshnjakët, të
Hiqet kryqi serb mbi Sarajevë Një kryq që ngrihej mbi Sarajevë, i vendosur nga serbët për të përkujtuar viktimat serbe përgjatë konflikteve të viteve
Miliardat e arabëve, Real Madrid heq kryqin nga stema Real Madrid ka hequr nga stema zyrtare e klubit kryqin që mbanin që prej themelimit në vitin 1902, dhe që sipas mediave
Kryqi në Aerodrom do ti irritojë myslimanët? Ish-kryetari i komisionit për marrëdhëniet mes bashkësive fetare dhe grupeve religjioze, profesori Cane Mojanoski ka thë
Maqedonia, mes gjysmë-hënës dhe kryqit Maqedonia është shteti ku xhamiat dhe kishat e ndërtuara kane mjaft rendesi. Sipas të dhënave zyrtare të BFIM dhe Kis
Useini: Kryqi në Ohër, provokim për shqiptarët dhe myslimanët Këshilltari i vetëm shqiptar në Këshillin komunal të Ohrit, Kujtim Useini ka thënë se në stemën e komunës së Ohrit nuk ë
"Kryqi i Kuq" do shkrirjen e "Gjysmë Hënës së Kuqe", por mungojnë argumentet Dy organizata botërore humanitare që veprojnë në Shqipëri janë përfshirë në një konflikt gjyqësor, ku njëra prej tyre ko
Vizita e Papa Franceskut në Tiranë, Vatikani publikon detajet e logos Vatikani publikon detaje lidhur me vizitën e Papa Franceskut në Tiranë si edhe logon që do të shoqërojë papën më 21 shta
Kryqi i Vodnos do të bëhet më i ndriçuar Më shumë para do të harxhohen vetëm për ta ndriçuar Kryqin e Mijëvjeçarit në majën e malit Vodno. Kompania e Transpor
Kush ia vuri kryqin dhe shkopin Car Dushanit? Askush akoma s'e ka marrë vesh se kush e merementoi bustin e Car Dushanit. Një gjë është e sigurt, se busti është mer
Kush ia vendosi shkopin dhe kryqin Car Dushanit?! Akoma nuk ka persona zyrtarë se kush e ka thyer kryqin dhe shkopin e Car Dushanit. Shkopi dhe kryqi i statujës u thye
Car Dushanit ia kthejnë kryqin dhe shkopin Busti i Car Dushanit është merementuar dhe i është kthyer madje, edhe kryqi, edhe shkopi. Mësohet se meremetimi i pj
Inter prezanton uniformën e dytë (FOTO-LAJM) Inter dhe Nike prezantojnë unifomën e dytë e cila do të jetë gati për sezonin e ri 2014-2015. Ngjyra që dominon në fanel
Të martën ndriçohet Kryqi maqedonas, i treti në botë Të martën, më 24 qershor do të ndriçohet Kryqi maqedonas, i treti për nga madhësia në botë, me një lartësi prej 56.5 met
Katedralja "Ngjallja e Krishtit", një luks për Tiranën (FOTO LAJM) Kompleksi i Katedrales së re të Tiranës "Ngjallja e Krishtit", është ndërtuar në qendër të kryeqytetit, në një truall që
'Kryqi gjigand në Shkup, provokim i hapur' Kryqi gjigand që ishte parashikuar të ndërtohej në Aerodrom të Shkupit, tanimë ka mbaruar së ndërtuari. Ky kryq si pë
Bie kryqi në Itali, vdes 21 vjeçari (FOTO-LAJM) Një 21- vjeçar mbeti i vdekur ndërsa një tjetër u plagos në veri të Italisë nga shembja e një kryqi të ngritur për nder
Gati kryqi në Aerodrom, i treti për nga madhësia në botë! Është gati kryqi i tretë për nga madhësia në botë. Ai është pikërisht kryqi që qeveria maqedonase ka ngritur në lagjen A
Të riatdhesuarit nga Suedia po socializohen me vështirësi në Kosovë Sipas zyrtarëve të Kryqit të Kuq të Kosovës, deri tani janë riatdhesuar rreth 150 familje nga Suedia në Kosovë. Të riatd