999 rezultate për

kryeqytetit

Ky është arbitri i cili do të vendos drejtësi në derbin e kryeqytetit Kur duhet edhe 1 ditë nga derbi i shumëpritur i kryeqytetit, Tirana-Partizani, Federata Shqiptare e Futbollit ka përcakt
Vietnami: Mos konsumoni më mish qeni Në disa vende aziatike, kryesisht në Vietnam, qeni nuk është thjesht një kafshë që ruan shtëpinë, por mishi i tij shërbe
Shoferë kujdes! Policë civilë po patrullojnë në Tiranë, ku qendrojnë Policia ka vendosur efektivë me veshje civile në akset kryesore të kryeqytetit për të minimizuar aksidentet përmes ndësh
Muzika e lartë e lokaleve gjatë natës, merren masa Ndotja akustike është kthyer tashmë prej kohësh në një problem shumë serioz, sidomos në zonat më pikante të kryeqytetit,
Plas arma në mes të kryeqytetit Në orën 16:00 në rrugën “Drenica” në Prishtinë ka ndodhur një gjuajtje me armë zjarri, ku ne vendin e ngjarjes është gje
Gjendet një person i vdekur në një puset të kryeqytetit Policia e Kosovës ka konfirmuar se rreth orës 20 në lagjen Kodra e Trimave në Prishtinë është nxjerrë trupi i pajetë i n
Bashkia masakron qentë e lagjeve, por Pit Bull-at bëjnë kërdinë në Tiranë (VIDEO) Për muaj me radhë, shoqata për mbrojtjen e kafshëve akuzojnë Bashkinë e Tiranës për shfarosjen e qenve pa zot që rrinë r
I prishi Rama, Veliaj rikthen kioskat me qofte e salçiçe në Tiranë? (FOTO LAJM) Tiranës i janë shtuar kioskat gjatë muajve të fundit, ndërsa gjatë ditës së djeshme, krahas atyre që shesin patatina, pa
Martohet nipi i ish-deputetit, blindon rrugët e kryeqytetit me makinat luksoze (FOTO LAJM) Rrugët e Tiranës janë mbushur ditën e sotme me makina luksoze. Ka qenë i riu Mand Fufi i cili është martuar këtë të d
Shqiptarët dynden drejt kryeqytetit, çfarë po ndodh tani në Tiranë (FOTO LAJM) Sot është Dita e Verës dhe atmosfera festive ndihet kudo në rrugët dhe në sheshet e qytetit të Tiranës. Kryeqyteti ka
Zinxhirët e gjatë të makinave bllokojnë Prishtinën Është bërë e zakonshme që në orët e pasdites qarkullimi i automjeteve në Prishtinë të jetë i bllokuar totalisht për dis
Shpërthen kutia me gaz, 8 viktima, mes tyre 3 fëmijë Tetë vetë kanë vdekur nga shpërthimi i një kuti me gaz në një paradë të karnavisë boliviane dhe numri i të lënduarve ësh
Djali i Rifat Jasharit tenton të hyjë me makinë në rrugën e ndaluar të Prishtinës Sot në Prishtinë shumë rrugë kanë qenë me qarkullim të kufizuar dhe qytetarët janë detyruar që të gjejnë rrugë alternati
Rrjet i ri ujësjellës-kanalizimeve në tre lagje të kryeqytetit Një nga shërbimet jetike për qytetin, përveç furnizimit me ujë të pijshëm është edhe shërbimi i shkarkimit të ujërave të
Maqedonia ka në plan ndërtimin e një qytet të ri Ajri i ndotur në Shkup e ka rikthyer në tavolinë ndërtimin e një qytetit të ri në afërsi të qytetit të Sveti Nikollës.
Qëlluan me breshëri plumbash mbi telat, gjysma e Tiranës pa drita Ashtu si çdo vit, edhe në festën e Vitit të Ri të vitit 2018 dritat shuan festën në familjet shqiptare. Në natën e n
Cocciante nderohet me Çelësin e Kryeqytetit: Tirana po rilind Ditën e sotme, këngëtari i njohur italian, Riccardo Cocciante dhe Elhaida Dani janë pritur nga kryebashkiaku i Tiranës
Tifozët plagosen rëndë në derbin e kryeqytetit serb (FOTO-VIDEO) Tifozet u plagosen ne derbin e kryeqytetit serb Partizani Beograd-Cervena Zvezda. Fillimisht u tha se sherrin e filluan
Reshjet, përmbyten banesat në disa zona të kryeqytetit Reshjet e dendura të shiut kanë shkaktuar dëme edhe në Kosovë. Bodrumet e ashensorët e disa ndërtesave në Rrugën B n
Përfitimet e Prishtinës nga ligji për kryeqytetin Një ditë më parë, Kuvendi miratoi në lexim të parë projektligjin për kryeqytetin. Kështu, Prishtina pritet që së shpejti