999 rezultate për

konomi

Pas Ekonomikut, studentët i vënë shiritin Politeknikut dhe Drejtësisë Pas Ekonomikut, të cilit studentët i kanë vënë drynin, ata kanë mbyllur edhe Politeknikun dhe gjithashtu Fakultetin e Dr
Bojkot në të gjithë vendin, studentët i vënë drynin Fakultetit të Ekonomikut Dita e sotme është dita e 14-të e protestës së studentëve. Studentët e universiteteve kanë bojkotuar mësimin në Tiran
Kërkuan dorëheqjen e tij, dekani Kule reagon ndaj studentëve (FOTO LAJM) Studentët që janë prej 11 ditësh në protestë disa orë më parë kërkuan një takimme dekanin Dhori Kule. Por më pasi ky
Rritet papunësia tek të rinjtë shqiptarë Problemin e punësimit tek të rinjtë, ekspertët e ekonomisë e shohin të lidhur ngushtë me dy çështje kryesore: atë ekonom
Zhvillohet Forumi Ekonomik i Tiranës, dhjetëra kompani vendase dhe të huaja shprehin interes Në kryeqytet u mbajt sot Forumi i parë Ekonomik i Tiranës ku aktorë vendimmarrës dhe të biznesit vendas e të huaj di
Shenjat fatlume për vitin 2019, do të kalbeni nga lekët Një vit me ngritje ekonomike parashikohet 2019-ta për personat që i përkasin shenjave të Dashit dhe Demit. Ja çfarë t
A ka shqipëria hapësira ekonomike ekskluzive në ngushticën e Otrantos? Nga Myslim Pasha E nisim shkrimin me këtë pyetje therëse për vetveten tonë të mjeruar, për kokëuljen dhe inferioritet
2019 do të jetë viti i ekonomisë për Maqedoninë Pagesa e tatimeve është e shkëlqyer, viti 2019 do të jetë vit ekonomik, kështu tha drejtoresha e Drejtorisë për të Ardhu
U kap me 20 mijë euro false, kush është 37 vjeçari shqiptar Një shqiptar 37-vjeçar nga Kavaja është vënë në pranga nga Policia e Tiranës, pasi është kapur me 41 kartëmonedha false
Mickoski paralajmëron trazira në protestë Me protestën e sotme e shpallim dhe fillojmë revolucionin tonë nacional, ekonomik, social, arsimor, gjithëpërfshirës dhe
Këto janë marrëveshjet që nuk po zbatohen nga qeveritë shqiptare Kosova dhe Shqipëria në mbledhjet e përbashkëta të dy qeverive ndër vite kanë nënshkruar marrëveshje të cilat kishin për
Një lajm fantastik për shqiptarët nga Gjermania Një fond prej 164,4 milionë eurosh, që Qeveria Federale do t'i lëvrojë Shqipërisë për periudhën 2019 -2021, është publik
Zbutet Serbia: Kosova po na shkatërron ekonominë, ulni taksën dhe bisedojmë çdo temë Gjithçka filloi me vendimin e Qeverisë së Kosovës për ngritjen e një tarife 10 për qind për produktet që importohen nga
Vuçiçi lartëson kunatin e Thaçit: Me Safetin asnjë taksë nuk na vendosej Presidenti i Serbisë, Alekander Vuçiç, në konferencën e organizuar për shtyp pas vendimit të Qeverisë së Republikës së K
Nis aksioni kundër mallrave të shtetit që lufton Kosovën Komuna e Vushtrrisë ka filluar inspektimet pas urdhëresës së lëshuar nga Ministria Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala
Kosova i shpall luftë ekonomike Serbisë, vendimi më i fundit nuk pritej Qeveria e Kosovës ka rritur me 100 % detyrimet doganore për mallrat që futen nga Serbia. Vendimi vjen një ditë pasi
Hoxhaj sërish paralajmëron BE-në: Na jepni vizat Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj ka marrë pjesë në Samitin e organizuar nga komisionerja për Ekonomi dhe Shoqëri Digjit
Zv.kryeministrja Mesi pret Komisioneren e BE për Ekonominë Dixhitale dhe Shoqërinë Zëvendëskryeministrja e Republikës së Shqipërisë Senida Mesi priti sot në një takim KomisionerenEuropiane për Ekonominë
SHBA kundër taksës që Kosova i vendosi Serbisë E ngarkuara me punë në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Colleen Hyland, ka thënë se taksa e vendosur nga Q
I dënuar në Itali për trafik droge, merret vendimi për pedagogun e Ekonomikut Gjykata e Tiranës ka dhënë masën e sigurisë ‘arrest me burg’ për pedagogun e Dritan Shoraj, i dënuar në Itali me 4 vite