999 rezultate për

kompjuter

Arrestohen tre hakerë në Kosovë Tre persona janë arrestuar nga Policia e Kosovës pasi duke përdorur programe të veçanta kompjuterike, në mënyrë të kundë
10 këshilla të vlefshme për të mbrojtur sytë nga celulari dhe kompjuteri Si të mos mjaftonin kompjuterët, tani syve u është shtuar edhe një armik tjetër, telefonat e zgjuar “smartphone” që na d
Shndërron dërrasën e zezë në kompjuter, mësuesi bëhet hit në internet (FOTO LAJM) Një mësues në Gana që u mëson nxënësve të tij lëndën e informatikës pa asnjë kompjuter është bërë një hit në median onli
Objekti më i shtrenjtë në policinë e shtetit? Një kompjuter 2.1 milion dollarësh Gazetari i kronikës Sokol Bregu i ftuar në 360 gradë, ka rrëfyer se gjëja me vlerë në polici është një kompjuter i cili
Rusia arreston shkencëtarët, tentuan të përdornin kompjutera për të përfituar Bitcoin Rusia njoftoi se ka arrestuar disa shkencëtarë të një laboratori nuklear në Sarov, të cilët kanë tentuar të përdorin fuq
Shkoi në bankomat të tërhiqte para, 27 vjeçares i ndodh e papritura Një 27 vjecarë nga Durrësi ka denoncuar në polici se i kanë vjedhur para nga llogaria e saj bankare përmes mashtrimit ko
Komunës së Klinës i ka humbur pin-i, drejtorët të shqetësuar Qeverisja e re komunale e Klinës ende po vazhdon të ketë pengesa në shfrytëzimin e kompjuterëve zyrtarë në mungesë të pa
Studimi i ri: Tumori mund të fiket njësoj si një kompjuter Tumori mund ”të fiket” ose ”ndizet” njësoj si një kompjuter, kjo falë bllokuesve të rinj molekularë që, duke vepruar mbi
Si t'i mbrojmë sytë nga përdorimi i kompjuterit dhe telefonit Puna në zyrë dhe para një kompjuteri bën që shpeshherë t'i dëmtojmë sytë pa e kuptuar. Por shkenca jep disa këshilla
Nëse shihni këto shenja, dikush tjetër ju ka hakuar kompjuterin tuaj! Për të parandaluar vjedhjen e fjalëkalimeve dhe të dhënave të tjera të rëndësishme, duhet t’i kushtoni vëmendje çdo ndry
Si ti mbroni të dhënat e kompjuterit tuaj 1.Asnjëherë mos i lini fjalëkalimet (passwordet) në çantën e kompjuterit. Provoni t’i mbani mend ose ruajini ato në n
Galaxy S8 juaj mund të kthehet në një kompjuter personal (VIDEO) Samsung galaxy S8 ka vendosur të lancojë më së fundi edhe një risi të re të telefonit i cili ka aftësi të kthehet në një
Dhjetë rregullat që ju mbrojnë sytë nga kompjuteri Mjafton të mendosh që vetëm me dy orë në ditë para monitorit mund të shtohen seriozisht problemet e shikimit dhe gjysma
Si t'i mbrojmë sytë nga përdorimi i kompjuterit dhe telefonit Puna në zyrë dhe para një kompjuteri bën që shpeshherë t'i dëmtojmë sytë pa e kuptuar. Por shkenca jep disa këshilla
Kina vazhdon të ketë superkompjuterat më të shpejtë në botë Kina ka parakaluar SHBA-n për numrin më të lartë të superkompjuterave në botë. Vendi komunist ka 202 superkompjutera
Vodhën 24 kompjutera në shkollë, arrestohet “skifterët” vlonjatë Policia ka vënë në pranga dy persona të cilët akuzohen se mbrëmjen e djeshme në lagjen “Pavarësia” kanë hyrë nga dritarj
E akuzuan se iu gjet pornografi në kompjuter, zv.kryeministri britanik mohon gjithçka Zëvendësi i kryeministres britanike, Theresa May, ka mohuar akuzat sipas të cilave, policia ka gjetur materiale pornogra
Bin Laden shikonte “Tom & Jerry” dhe luante Counter-Strike Pasi CIA zbuloi dosjen e Osama Bin Laden, e sekuestruar në vilën e tij në Abotabad, dolën në pah edhe anët njerëzore të
Ja pse muaji nëntor është muaji më i veçantë i vitit Mësoni veçantinë e celulës ditë të nëntorit Për ndershim nga muajt tjerë, çdo ditë e nëntorit i është dedikuar një gjëj
Përdorimi i tepërt i kompjuterit , si t’i mbrojmë sytë Puna në zyrë dhe para një kompjuteri bën që shpeshherë t'i dëmtojmë sytë pa e kuptuar. Por shkenca jep disa këshilla