999 rezultate për

koalicionit

VV dhe LDK nuk i bashkohen thirrjes në kuvend të koalicionit PAN Partia Demokratike e Kosovës ka bërë thirrje që deputetët ta lëshojnë seancën si një shënjë proteste ndaj misionit të BE
Deputetët e koalicionit PAN dalin nga salla e Kuvendit të Kosovës Partia Demokratike e Kosovës ka bërë thirrje që deputetët ta lëshojnë seancën si një shënjë proteste ndaj misionit të BE
Asgjë për kompletimin e qeverisë, Zaev niset drejt Sarajevës Plotësimi i vendeve të zbrazëta në qeveri apo riformatimi i saj ende nuk duken askund, pasi partitë e koalicionit deri t
Ahmeti: Asgjë konkrete për rikonstruktimin e qeverisë Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti, ka deklaruar se ende nuk ka ndonjë vendim të prerë për fatin e koalicionit qeveritar dhe se s
Demarkacioni përçan deputetët e PDK-së dhe AAK-së Deputetët e PDK-së kanë kritikuar dje drejtuesit e Komisionit të Ri për Shënjimin e Kufirit me Malin e Zi se nuk kanë of
Kjo e pret Vetëvendosjen pas nënshkrimit të koalicionit me AKR-në Publicisti dhe gazetari, Adriatik Kelmendi, i ka bërë disa llogaritje rreh koalicionit që u bë para pak çastesh në mes t
Zaev takon Selën, bisedime për fatin e koalicionit Kryeministri Zoran Zaev nesër pritet të takojë kryetarin e Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela për të biseduar për fati
Kosova jep 100 mijë euro për rikthimin e familjeve irakiane e siriane Qeveria e Kosovës ka vendosur sot të ndajë 100 mijë dollarë donacion për kthimin e familjeve në shtëpitë e tyre të rrënu
Arrihet marrëveshje në mes BDI-së dhe LSDM-së në Strugë Grupet punuese të BDI-së dhe LSDM-së janë drejtë përfundimit të programit për bashkëqeverisjen në komunën e Strugës ku p
Rrugëtimi i gjatë por jo shpresë dhënës i koalicionit PAN Krijimi i shumicës parlamentare në Kuvendin e Kosovës ishte një sfidë e vërtetë për koalicionin fitues të zgjedhjeve të
Lista Serbe nënshtron shqiptarët Lista Serbe ka prishur pazarin e koalicionit të partive shqiptare, PDK-AAK-NISMA-AKR (PANA). Vetëm dy ditë pas nënshkrim
PAN-AKR negociojnë me Listën Serbe Marreveshja mes PAN-it e AKR-së, nuk e ka garantuar formimin e qeverisë së re. Tani koalicionit që të nominuar për kr
Vazhdon takimi, AKR vs Lista Serbe po "kapen" për Ministrinë e Buqësisë Ka më shumë se dy orë e gjysmë që krerët e koalicionit PANA (PDK, AAK, Nisma dhe AKR) janë në takim me krerët e Listës S
Takohen krerët e koalicionit, do merren vesh për datën e seancës? Ramush Haradinaj, Kadri Veseli, Fatmir Limaj dhe Behgjet Pacolli në këto çaste janë në një takim në hotelin e Pacollit n
Pacolli hedh poshtë raportimet për marrëveshje me PAN-in Më herët, në Radio Televizionin e Kosovës u dha lajmi se është arritur marrëveshja mes koalicionit PDK-AKR-NISMA (PAN) d
Bahtiri: AKR nuk do t’i bashkohet PAN-it, LDK besoj se po Nënkryetari të Aleancës Kosova e Re, Agim Bahtiri, ka deklaruar se kryeministri në detyrë, njëherësh kreu i Lidhjes Demo
LAA dhe VV të gatshme të bashkohen kundër PAN-it Takime intensive në tentim për t’i bashkuar forcat do të fillojnë që nga e hëna e kësaj jave mes koalicionit LDK-AKR-Alt
Arrihet marrëveshja e parë mes LAA-së dhe Vetëvendosjes Sot në Prishtinë në mesditë me iniciativë të Alternativës dhe AKR-së u zhvillua një takim me udhëheqësit e VV-së. Në
AKR përgatitet të kalojë me PAN: Votojmë për interesin e Kosovës Koalicioni LAA (LDK-AKR-Alternativa) po i numëron ditët e fundit në këtë përbërje. Partia e Behgjet Pacollit (Aleanca pë
Edhe me Pacollin, PAN-i do të jetë me një "këmbë" AKR-ja e Behgjet Pacollit të enjten do t’i bashkohet koalicionit PAN, duke i mundësuar këtij të fundit që të njëjtën dit