999 rezultate për

koalicionit

Dimovski: Partnerët e koalicionit, kundër platformës së shqiptarëve Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, ka pasur ditën e sotme një takim me partnerët e koalicionit “Për Maqedoni
Gruevski mbledh partnerët e koalicionit zgjedhor Lideri i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski, do të zhvillojë sot një takim me kryetarët e partive të koalicionit zgjedhor "P
Raporti/ 188 civilë janë vrarë nga sulmet ajrore amerikane në Irak dhe Siri Të paktën 188 civilë janë vrarë në sulmet ajrore të koalicionit ushtarak që udhëhiqet nga SHBA-të kundër caqeve të ISIS
BDI në "luftë" kundër koalicionit me VMRO-DPMNE-në Formimi i qeverisë së re pas zgjedhjeve të parakohshme në Maqedoni, duket se i ka futur në "luftë" zyrtarët e lartë të B
Pilotët amerikanë bombardojnë caqet e ISIS me kapelen e Babagjyshit Fushata ajrore e koalicionit të udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara kundër Shtetit të vetëshpallur Islamik ISIS, ka vazhdu
Ja premtimet që kthyen Listën Serbe në Kuvendin e Kosovës Kthimi i deputetëve serbë në Kuvendin e Kosovës pas bojkotit disamujor të institucioneve vendore, ka pasur si qëllim për
Mosmarrëveshjet për buxhetin mund të "prishin" koalicionin qeverisës Mosmarrëveshjet për ndarjen e buxhetit për vitin e ardhshëm mes partnerëve të koalicionit qeverisës, Partisë Demokratike
Zaev mbledh për herë të parë pas zgjedhjeve partnerët e koalicionit Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev i shoqëruar nga sekretari gjeneral Oliver Spasovski pasdite sot është takuar me partnerë
KSHZ hodhi poshtë edhe ankesën e fundit të LSDM-së dhe Koalicionit Komisioni Shtetëror Zgjedhor në Maqedoni ka hedhur poshtë edhe ankesën e fundit të LSDM për rivotim në qendrën e votimi
Nisma dhe Drenori nënshkruajnë marrëveshjen e koalicionit për Drenas Kandidati i "Nismës për Kosovën", Isa Xhemajlaj, ka arritur marrëveshjen për koalicion me ish-kandidatin e pavarur për k
Spasovski në Kumanovë: Qytetarët do të kontrollojnë harxhimin e parave të shtetit Oliver Spasovski dhe Muhamed Zekiri prezantuan programin e LSDM-së dhe të koalicionit të tyre në NJZ2 në Kumanovë. At
Gruevski: Do mbyllim Prokurorinë Speciale Mitingu i radhës i koalicionit të VMRO-DPMNE-së u mbajt në qytetin lindor të Shtipit, teksa të pranishëm ishin kandidatë
“LSI në koalicion me PS edhe në 2017-ën, PD nuk është gati” Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Gjovalin Kadeli, është i bindur për vijimësinë e koalicionit me PS edhe për
AKR i bashkohet koalicionit parazgjedhor AAK-NISMA? Bllokut opozitar AAK-NISMA pritet që shumë shpejt t’i shtohet edhe Aleanca Kosova e Re e Behgjet Pacollit. Burime të
Vetëm 4 kandidate femra për zgjedhjet në Maqedoni Janë vetëm katër kandidate femra në listat parlamentare të partive politike për zgjedhjet parlamentare që do të mbahen m
Tensione brenda koalicionit të LSDM-së Nënshkrimi i bashkëpunimit parazgjedhor me radikalin serb Dragisha Miletiq i ka trazuar marrëdhëniet brenda partisë më t
Ja lista e plotë e kandidatëve të koalicionit LR-PDSH – Uniteti –RDK për zgjedhjet e dhjetorit Koalicioni “Aleanca për shqiptarët” i përbërë nga LR-PDSH, Uniteti dhe RDK e Vesel Memedit ka bërë zyrtare listat për de
Popovska heq dorë nga lista e deputetëve Kryetarja e RDM-së Liljana Popovska, deklaroi se të heqë dorë nga pozita në listën e deputetëve të koalicionit opozitar
Deputeti i PDK-së kërkon prishjen e koalicionit me LDK-në Deputeti i PDK-së, Fatmir Buja, po kërkon zgjedhje të reja dhe prishjen e koalicionit me LDK-në. Sipas tij, Buja tho
Ja kush është në listat e deputetëve të koalicionit LR-PDSH, Uniteti dhe RDK Ziadin Sela bashkë me Gëzim Ostrenin, Arben Taravarin, Vesel Memedin, Agon Feratin, Zulfi Adilin në njësinë e 1 zgjedhor