999 rezultate për

ketij

Publikohet formacioni i vitit në Serie A, Gjimshiti nderon shqiptarët (FOTO LAJM) Faqja “Wyscout” ka publikuar formacionin më të mirë të sezonit në Serie A të Italisë. Në mesin e 11 futbollistëve më
EUROPA LEAGUE/ Sevilla – Man Utd luajnë për një vend në finale Europa League gati për formatit "final four". Ashtu si sfidat çerekfinale edhe ndeshjet e fazës gjysmëfinale do të vazhd
EUROPA LEAGUE/ Shakhtar – Basel, formacionet zyrtare: Xhaka titullar Shakhtar Donetsk dhe Basel po kërkojnë gjysmëfinalen e Ligës së Evropës. Këto dy skuadra përballen mes vete, në ndesh
Inter, skuadra e parë gjysmëfinaliste e Europa League (VIDEO) Interi është skuadra e parë gjysmëfinalistë në Europa League, pasi ka mposhtur me rezultatin e ngushtë 2-1 Bayern Leverk
Në këtë qytet dielli nuk del për 40 ditë (FOTO LAJM) Murmanskit është një qytet në veri-perëndim të Rusisë, ku nuk del dielli për 40 ditë. Rreth 300 mijë banorë të këtij
Zbulo personalitetin tënd përmes këtij testi të iluzionit optik A jeni plotësisht i vetëdijshëm për personin që ju jeni në të vërtet? Pavarësisht përgjigjes suaj, ky test mund t'ju ndi
​Të rinjtë në Mitrovicë nuk pyesin për COVID-19 dhe mblidhen për t’u argëtuar Të rinjtë e Mitrovicës duket që nuk e kanë hallin e pandemisë Covid-19. Derisa në gjithë Kosovën, numri i të infektuarve
Strakosha në krye, asnjë minut të humbur gjatë këtij sezoni Thomas Strakosha në listën e të palodhurëve të Serie A. E kush do ta mendonte se një shqiptar do të ishte futbollisti që
Covid-19, Google çon 200.000 punonjës në shtëpi Pandemia Covid-19 vijon të jetë kërcënuese për njerëzimin. Për këtë, Google do t'i mbajë në shtëpi punonjësit e tij të p
Lumi i fundit është i yni Nga Redi Saliasi Për plot pesë ditë pata fatin e mirë të shoqëroja e të përktheja për një gazetar gjerman dhe një fo
Mbyllën lokalet e ndaluan muzikën, Rama reagon ashpër pas protestës së artistëve Pas vendimit të qeverisë për mbylljen e lokaleve të natës dhe ndalimit të muzikës në cdo lloj ambienti pas orës 20:00, k
Dalin pamjet, si dy të rinjtë me maska në kokë kryen 11 vjedhje në Durrës (VIDEO) Publikohen pamje nga tre grabitjet e kryera gjatë këtij muaji në lagje të ndryshme në Durrës. Një i ri 21-vjeçar ka
Gareth Bale, lojtari më i dobët i këtij edicioni Gareth Bale është votuar si lojtari me paraqitjet më të dobëta në këtë edicion nga tifozët e Real Madridit. Uellsiani
Ministri italian optimist për rikthimin e tifozëve në tribuna Klubet e Serisë A kanë nisur punën bashkë me Federatën e Futbollit për të hartuar një protokoll që do t’i “ndizte dritën
Ahmeti hedh votën e tij: Hapet faqe e re në historinë e këtij vendi (VIDEO) Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka votuar ditën e sotme në njësinë e gjashtë zgjedhore, në qendrën
Rikthehen tifozët në Serie A para përfundimit të këtij sezoni? Serie A po shpreson që tifozët të kthehen në stadiume para përfundimit të stinorit. Gjitha 20 klubet e Series A kanë
Aksident në Lazarat, makina del nga rruga dhe përfundon e përmbysur Një aksident i rëndë është shënuar pasditen e sotme në Gjirokastër, në Lazarat. Një fuoristradë tip “Suzuki” ka dalë
Chelsea mposhtet nga Sheffield, Championsi në rrezik (VIDEO) ‘Blutë’ e Frank Lampard kanë regjistruar një nga paraqitjet më të dobëta të këtij sezoni, në udhëtimin te Sheffield, për
Me sloganin "Realizo ëndrrën", Ziberi shkon në Tetovë Kandidati për Kryeministër, Naser Ziberi, me sloganin “Realizo ëndrrën” ka vizituar ditën e sotme komunën e Tearcës dhe
Përplasje e ashpër Osmani-Hoti (VIDEO) Kryeparlamentarja Osmani pati edhe disa përplasje me kryeministrin Avdullah Hoti. Ajo kërkoi edhe shkarkimin e anëtarëve