999 rezultate për

keshilli

Lista, kush janë 220 emrat fitues në Këshillin e ri Kombëtar të PD-së Me datë 15 dhjetor 2018 PD zgjodhi Këshillin e saj Kombëtar. Më poshtë keni listën zyrtare me 220 emrat fitues. Vo
"Zgjedhjet në Këshillin Kombëtar të PD-së janë farsë", një tjetër ikën nga gara Edhe kritiku i fortë i Lulzim Bashës, Edvin Kulluri ka hequr dorë nga gara në Këshillin Kombëtar të PD. ai e ka kons
Erla Mëhilli tërhiqet nga gara për Këshillin Kombëtar të PD-së, flet për arsyet Erla Mehilli e cila njihet edhe si zëdhënësja e ish kryeministrit Berisha, ka njoftuar nëpërmet një postimi se është tër
PD zgjedh sot Këshillin Kombëtar, kush del dhe kush hyn nga lista Ditën e sotme, PD do të votojë Këshillin e ri Kombëtar. Vetë Basha ka bërë disa propozime, ku vihet re se ka rikthye
Lë jashtë Patozin, Bregun dhe Boden, kush janë propozimet e Bashës Ditën e nesërme, PD do të votojë Këshillin e ri Kombëtar. Vetë Basha ka bërë dia propozime, ku vihet re se ka rikth
SHBA mesazh drejtësisë: Ndryshuat historinë, ra sistemi i prishur Ambasada e SHBA-ve në Tiranë reagoi sot pas krijimit të Këshillit të Lartë të Prokurorisë (KLP) dhe Këshillit të Lartë G
Këshilli i Evropës kërkon të dijë si emërohen këshilltarët në Qeveri Këshilli i Evropës ka bërë dhjetëra rekomandime për Qeverinë e Kosovës se si të parandalojë korrupsionin e nivelit qendr
Studentët nuk ndalen, çfarë pritet të ndodhë nesër Edhe pse pas protestave të studentëve, pika 4 e Vendimit të Këshillit të Ministrave, e cila parashikonte pagesë shtesë p
Mijallkov mbetet në qeli Këshilli Penal i Gjykatës Themelore Shkupi 1, e ka refuzuar ankesën e ish shefit të Drejtorisë për Siguri dhe Kundërzbul
Mblidhet Këshilli i BE-së, injorojnë shpresën e popullit të Kosovës Premtimet e institucioneve të Kosovës kanë qenë që në takimin e fundit të Këshillit të Ministrave të Bashkimit Evropian
Caktohet data, kur do të zgjidhet Këshilli i Lartë Gjyqësor Ditën e sotme është vendosur që Kryesia i Gjykatës së Lartë të thërras mbledhjen e përgjithshme të gjyqtarëve më 12 dhj
Ishte mashtrimi i radhës, s'ka viza për Kosovën Premtimi se qytetarët e Kosovës në fund të këtij viti do të mundë të lëvizin pa viza në Zonën Schengen po del të jetë ma
Edhe një fletë-arrest për Gruevskin Këshilli gjyqësor i sektorit për krim të organizuar dhe korrupsion pranë Gjykatës Themelore Shkupi 1- Shkup, duke veprua
Mblidhet Këshilli i Sigurimit, ky është momenti që solli Rusinë dhe Ukrainën në prag të luftës Rusia dhe Ukraina ishin pranë luftës ditën e djeshme ku tre anije ukrainase u pushtuan nga forcat speciale ruse në detin
Rama i jep postin e rendësishëm kundërshtarit të Bashës në PD Janë zbardhur propozimet e Këshillit të Ministrave për anëtarë të Këshillit Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë. Emr
Shkollat 5 ditë pushim, vendimi merret nga Këshilli i Ministrave Këshilli i Ministrave ka zyrtarizuar vendimin për të caktuar si ditë pushimi për administratën publike, të premten e 30
Sot, Serbia ankohet për Kosovën në OKB Raporti i Sekretarit të Përgjithshëm të OKB-së Antonion Guterres mbi punën e UNMIK-ut, do të diskutohet sot në Këshillin
Eurodeputeti gjerman: Kosovës t'i liberalizohen vizat menjëherë Eurodeputeti gjerman dhe raportuesi për Shqipërinë në Parlamenti Evropian, Knut Fleckenstein, ka folur për 10 shtetet të
Gati për të shkuar në burg, zhduket Gruevski? Jozyrtarisht, shërbimet e Këshillit Penal, pas vendimit kanë shkuar në shtëpinë e Nikolla Gruevskit për t’i dorëzuar ven
Idrizi me thirrje të fortë: Mblidhni urgjent Këshillin e Sigurisë Kombëtare Kreu i PDIU-së Shpëtim Idrizi i bën thirrje presidentit Meta të thërrasë këshillin e Sigurisë Kombëtare, pasi dje në Bul