999 rezultate për

kazakistan

Ivanov bën gafa trashanike gjatë fushatës Presidenti aktual i Maqedonisë dhe gjithashtu kandidat për tu rizgjedhur sërish në këtë post, Georgie Ivanov ka bërë dy
West këndon për presidentin kazak Reperit Kanye West ka pranuar të këndonte në dasmën e nipit të presidentit të Kazakistanit për 3 miliomë dollarë. Disa m
Pentagrami misterioz në Kazakistan (FOTO-LAJM) Ky pentagram me përmasa gjigante i fotografuar nga Google Earth në Kazakistan ka ngjallur reagime në forume në internet
Shuhen shpresat, Skënderbeu bie në Kazakistan (VIDEO) Sapo është mbyllur në "Astana Arena" të Kazakistanit sfida mes Shakhter Karangady dhe Skënderbeut, ndeshje e vlefshme pë
Skënderbeu bëhet "mur" në Kazakistan (FOTO LAJM) Trajneri i Skënderbeut, Mirel Josa, ka preferuar ta shpërqendrojë kundërshtarin gjatë stërvitjes së djeshme. Pasi mbërri
Shakhter-Skënderbeu, korçarët kërkojnë historinë Skënderbeu sot në orën 15:00 me orën lokale në Shqipëri do të zhvillojë ndeshjen e parë ë vlefshme për turin e tretë në
Skënderbeu mbërrin në Kazakistan, gati për sfidën e nesërme Skuadra e Skënderbeut ka mbërritur në kryeqytetit e Kazakistanit Astana ku nesër në oren 15.00 ( me oren tone) pritet të
Cili është rivali i rradhës për Skënderbeun? FC Shakhter Karagandy, ashtu si Skënderbeu, konsiderohet si një nga surprizat më të mëdha të raundit të dytë paraelimina
Gruevski në Kazakistan Kryeministri i Republikës së Maqedonisë Nikolla Gruevski është nisur sot drejt Kazakistanit, për një vizitë punë dy dito
Indonezi apo Kazakistan, nga vjen "shpëtimtari" i Inter (FOTO LAJM) Strategjitë e ardhshme të Inter mund të kushtëzohen nga mbërritja e aksionerëve të rinj që duan të investojnë në klubin
Rrëzohet avioni, 20 të vdekur në Kazakistan Një avion me 20 persona në bord është rrëzuar në Kazakistan. Sipas autoriteteve 15 pasgjerë dhe 5 persona të ekuipazhit
Aksident automobilistik në Kazakistan, vdesin 15 persona Të paktën 15 persona humbën jetën dhe 22 të tjerë u plagosën nga përplasja e një autobusi, një kamioni dhe një makine në
Kazakistan, arrestohen 16 persona për trazirat e dhjetorit Gjashtë persona janë arrestuar në Kazakistan pasi dyshohet se kanë marrë pjesë në trazirat 16 dhjetorit në qytetin e Zha
Rusisë, Bjellorusia dhe Kazakistani imitojnë BE Presidentët e tre shteteve Rusisë, Bjellorusisë dhe Kazakistanit gjatë një takimi që kanë pasur në Moskë kanë nisur bise
Kazakistan, vazhojnë revoltat 1 i vdekur 11 të plagosur Vazhojnë revoltat në Kazakistan edhe gjatë ditës së dielë ku janë regjistruar një i vdekur dhe 11 të plagosur teksa poli
Kazakistan, përleshje mes punëtorëve dhe policisë, 10 të vdekur Të paktën 10 punëtorë te cilet merreshin me nxjerrjen e naftës kanë mbetur të vdekur nga përleshjet që kanë pasur me for
Rusia, Bjellorusia dhe Kazakistani krijojnë BEE Kriza e fundit që ka përshirë Bashkimin Evropian ka shtyre disa shtete si Rusia, Bjellorusia dhe Kazakistani të krijojnë
Mblidhen anëtarët e grupit të Shanghajit, Kryeministrat e Organizatës për Bashkëpunim në Shangai u takuan gjatë ditës së sotme në Shën Pertersburg me kryeministri
Partnerët: Behgjet na kthe borxhin Partnerët e "Mabetexit" kërkojnë nga Pacolli kthimin e borxheve në vlerë 3.6 milion euro. Ata këtë e kërkojnë nga Behgje
Kazakistani, aty ku luksi dhe varfëria jetojnë bashkë Kazakistani ka naftë, qymyr dhe uranium dhe një kryeqytet të mbushur me ndërtime madhështore. Presidenti i vendit shpres