999 rezultate për

karbon

Në natën e Vitit të Ri, çifti nga Vlora përfundon në spital Dy persona kanë përfunduar në spitalin rajonal të Vlorës. Policia lokale bën me dije se shtetasit me iniciale P. Sh.,
Të gjitha problemet që shkakton soda e bukës në aparatin tretës Shumë njerëz e mbështesin bikarbonatin e natriumit, ose sodën, si një trajtim të efektshëm për problemet e aparatit tret
Në mes të tymit dhe karbonit, si po i rrezikohet jeta foshnjeve në Tiranë Nëse do të marrim parasysh, studimin e fundit që është zhvilluar nga Nombeo, portali më i madh në botë për cilësinë e j
Ndotja e makinave ndikon te bebet, gjendet karbon i zi te placenta Karboni i zi i thithur nga gratë shtatzëna, mund të shkojë drejt e tek fetusi. Grimca të ndotjes së ajrit janë zbuluar n
Risia më e re e teknologjisë, tendat që prodhojnë oksigjen (VIDEO) Ndonjëherë, e ardhmja teknologjike, për të cilën kemi dëgjuar gjithmonë vetëm përmes librave dhe filmave fantastikë shke
Mercedes prezanton përbindëshin me 6 goma (FOTO LAJM) Firma gjigante e makinave Mercedes-Benz ka sjellë prototipin me të ri të një makinë kamionçinë më 6 rrota. E veçanta
Për 10 vjetë Volkswagen planifikon të prodhojë 22 milion makina elektronike Prodhuesi i njohur gjerman i automjeteve, Volkswagen, njoftoi se planifikon të prodhojë në 10 vitet e ardhshme 22 milion
Së shpejti zgjidhja për fuqizimin e baterisë së telefonit Një nga problemet që po hasë thuajse gjithë shoqëria sidomos mosha e papë dhe e dytë është problemi I karikimit të bater
Pasojat e rënda të ngrohjes globale I nxehti i skajshëm që ka pushtuar edhe zonat veriore, apo temperaturat e larta që kanë kapur rekordet historike në disa
Një hundë artificiale që nuhat atmosferën në punë! Më shumë siguri në vendin e punës falë hundës elektronike që monitoron cilësinë e ajrit në ambientet e punës. Kjo paj
Tregu përpihet nga flakët, karbonizohen 15 persona Të paktën 15 persona kanë vdekur pas një zjarr i madh përfshiu një treg në kryeqytetin kenian Nairobi. Më shumë se 50
Sodë buke e vaj ulliri për lëkurë të shkëlqyer Shumica e njerëzve nuk kursejnë aspak për kujdesin e lëkurës pasi ne të gjithë duam më të mirën që mund të arrijmë kur b
E keni menduar ndonjëherë? Ja çfarë ndodh me dhjamin kur dobësoheni Për disa njerëz, rënia në peshë kalon kufijtë e fiksimit. Për disa të tjerë, rënia në peshë është objektiv i arritshëm n
Horror në Tiranë: Një burrë gjendet i karbonizuar në kabinën elektrike Një person akoma i paidentifikuar është gjetur i karbonizuar në një kabinë elektrike në Tiranë. Nuk dihen shkaqet, nd
Provojeni “pastruesin” natyral të gojës! Të gjithë duam të kemi dhëmbë perfektë. Më poshtë, albeu.com.ju sjell një recetë se si të arrini këtë gjë. Përbërësit
Biskota me marmelatë Përbërësit 250 gr margarin 125 ml vaj 250 ml kos 1 luge te vogle sodë bikarbone 1 luge uthull sallate 650 gr mi
Ka një arsye pse dera e dhomës duhet të qëndrojë e hapur Dera e mbyllur e dhomës së gjumit krijon një ndjenjë ngrohtësie, sidomos muajve të ftohtë të dimrit, dhe për shumë njerë
Ekspertiza zbardh djegien e trinjakëve: Trupat u karbonizuan nga zjarri Është zbardhur ekspertiza mjeko ligjore për vdekjen e trinjakëve dje në Romanat të Durrësit. Sipas ekspertizës vdekja
Kek me mollë Përbërësit: 2 gota molla të grira në rende 2 gota sheqer 1 lugë receli sodë bikarbonë 2 filxhanë të kafesë turke v
Shpëtoni jetën vetëm duke ngrënë sodë buke Shumica nga ne mendojmë se soda e bikarbonatit nevojitet për t’i bërë ëmbëlsirat dhe biskotat më të mira. Mirëpo, hulumt