999 rezultate për

kancerin

I shpëtoi luftës me kancerin, Ambra Meda tregon rrugëtimin e dhimbshëm Vite më parë, ajo u diagnostikua me kancer dhe rasti i Ambra Medas u bë i famshëm, jo për shkak të sëmundjes së saj, por
Fitoi llotarinë 1 milion dollarëshe, humb betejën me kancerin sot Fitursi i 1 milion dollarëve të një jave më parë në Ney York të lotarisë (gërvisht dhe fito), raportohet se ka vdekur so
Zbulohet ilaçi që bën mrekullinë me kancerin Një ilaç i ri për kancerin e mushkërisë mund të nxjerrë “jashtë loje” kimioterapinë. Nga testet klinike të kryera në një
Zbulimi i tumorit, së shpejti me një analizë gjaku Shkencëtarët kanë hedhur një hap të madh përpara drejt një prej prioriteteve kryesore të mjekësisë: një analizë universa
Disa nga shenjat që paralajmërojnë kancerin, nuk duhen injoruar Rreth një e treta e pacientëve të rinj me kancer diagnostikohen kur ndodhen në fazën e parafundit të kancerit, thuhet si
Kuronte kancerin me sodë, dënohet mjeku italian që trajtoi të riun në Shqipëri Mjeku italian Tullio Simoncini i cili u arrestua për shkak se ppretendonte se kanceri është vetëm një bakterie i cili sh
Kura kundër kancerit, mjekët japin shpresa Ilaçi kundër kancerit ekziston, ndërkaq për atë zbulim që nga viti 1923 shkencëtari gjerman Otto Heinrich Warburg ka mar
Shkenca bën një zbulim të rëndësishëm për kancerin Një grup kërkimor shkencor nga Universiteti i Columbias në Nju Jork, i udhëhequr nga italiani Antonio Iavarone, ka zbulu
Këto janë drogat që ndihmojnë në parandalimin e kancerit të mushkërisë dhe prostatës Hulumtuesit e kancerit nga e gjithë bota u mblodhën në Çikago, këtë fundjavë, për konferencën më të madhe profesionale t
Studimi i ri: Brokoli lufton kancerin Brokoli është ndër ushqimet kryesore që ndihmon organizmit tuaj. Shkencëtarët thonë se brokoli lufton kancerin. Ata g
Studim për kancerin e mushkërive rreziku rritet nga sëmundjet e tjera Sipas një studimi të ri, një numër sëmundjesh serioze në mushkëri mund të shtojnë rrezikun e zhvillimit të kancerit të m
Shëroni kancerin me spec djegës Sipas një studimi të ri, Kapsaicina, komponenti përgjegjës për djegies , një ditë do të mund të shndërrohet në një trajt
Qumështi dhe lidhja e tij me kancerin e gjirit Jane Plant këshillon që ta nxirrni nga dieta juaj, qumështin dhe produktet e tij, sepse është shkaku kryesor i kancerit
Zbulimi më i madh në historinë e kancerit është Vitamina B17 Ne jemi me fat që jetojmë në një botë moderne ku kemi qasje në shumë studime kërkimore dhe mjekësore. Sidoqoftë, ende nu
Këto janë ushqimet magjike, luftojnë kancerin Kemi dëgjuar shpesh që brokoli dhe hudhra janë dy nga produktet më të mira dhe të shëndetshme që ne mund të konsumojmë k
Mundi kancerin dy herë prej tij, reperi i bën dhuratën më të bukur fanses (FOTO LAJM) Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur gjatë koncertit në Kaliforni të këngëtarit me famë botërore Jay-Z, i cili pasi mësoi
E trishtë, 16-vjeçari shqiptar humb betejën me kancerin në Itali Mateo Hoxha është i riu shqiptar me banim në Itali që humbi jetën për shkak të sëmundjes së rëndë, kancerit. Mateo nd
"Ka shpresë..." Biden ngushëllon vajzën e senatorit McCain që po lufton me kancerin (VIDEO) Vajza e senatorit John Mçain ka shpërthyer në lot ndërsa ishte duke folur live, për babin e saj. Senatori McCain është t
Një pajisje dore mund të identifikojë kancerin në 10 sekonda Disa shkencëtarë të Universitetit të Texasit në SHBA, kanë deklaruar se përmes një pajisje dore mund të identifikojnë in
Studim i ri: Marjuana shëron kancerin tek fëmijët Një studim i ri i kryer nga Universiteti Northwestern, ku u anketuar 288 profesionistë të kujdesit shëndetësor zbuluan