999 rezultate për

kanada

Histori tronditëse/ Vritet në Kanada djali 15 vjeçar i aktorit shqiptar Një ngjarje tragjike ka ndodhur në familjen e aktorit shqiptar Shkëlqim Daja, i njohur për disa intepretime në filmat e
Belgjika bllokon marrëveshjen tregtare me Kanadanë "Belgjika nuk mund të nënshkruajë marrëveshjen kryesore tregtare me Kanadanë, ka thënë kryeministri Charles Michel, për
Studim/ Rrjetet sociale dëmtojnë shëndetin mendor të të rinjve Studiuesit kanë zbuluar një lidhje midis përdorimit të tepërt të rrjeteve sociale dhe problemeve të shëndetit mendor.
Kërcënim me bombë në Kanada, evakuohen 60 shkolla dhe universitete Një kërcënim anonim për bombë i ka detyruar të gjitha shkollat e ishullit Prince-Eduard dhe tre kampuse universitare në
Kanada/ Zbulohet një material tekstil që eliminon vetë bakteret (VIDEO) Peshqiri “ArgjendBambu” nuk është vetëm peshqiri më i butë i thurur ndonjëherë, por mund të eliminojë vetë 98% të bakter
Kanada/ Hamilton “Kryeqyteti i Ujëvarave" në botë Qyteti Hamilton në Kanada, dikur qytet industrial sot është kyeqyteti i ujëvarave në botë. Me më shumë se 130 ujëvar
2 vjeçari ndihmon stjuardesat gjatë udhëtimit, por ja çfarë ndodhi (FOTO LAJM) Dëshira dhe vullneti i një djali 2 vjeçar i cili ka kaluar gjithë udhëtimin duke ndihmuar stjuardesat të shpërndanin pij
Kanadaja zyrtarizon shaminë si pjesë e uniformës së policeve Tashmë gratë myslimane që shërbejnë në Policinë Kalorësiake Mbretërore të Kanadasë, mund të veshin shaminë me uniformen
Qeveria e Kanadasë kërkon 300 mijë emigrantë Kanadaja është një nga shtetet që mban rekord për pranimin e emigrantëve. Ministri i Emigracionit në Qeverinë e Kanad
Publikohet videoja e ish-kryetarit të Torontos duke konsumuar drogë (VIDEO) Sot për herë të parë është publikuar një video që tregon të ndjerin Rob Ford, ish-kryetarin e Torontos, Kanada, mes vite
Terroristi i vrarë në Kanada betohej se do të vdiste si dëshmor për ISIS (VIDEO) Araon Driver, i cili u vra këtë të mërkurë nga gjatë bastisjes së policisë në banesën e tij në Kanada, ishte përkrahës
Kanada/ I dyshuar për terrorist vritet nga policia Një 24-vjeçar, Aaron Driver, është vrarë nga policia kanadeze gjatë një operacioni anti-terrorizëm në Strahroy, 225 kilo
E frikshme, rrufeja godet autostradën (VIDEO) Pamjet e frikshme tregojnë momentin kur një autostradë në Kanada goditet nga rrufeja. Videoja që është postuar nga ta
Kanadaja, vendi i luksit të jetesës (FOTO LAJM) Kanadaja sot rënditet si një ndër vendet më nivelin e jetësës më të madhe, dhe shumë emigrantë janë nisur drejt saj me ë
Tragjedia e familjes shqiptare në Kanada, rrëfehet vajza e mbijetuar (VIDEO) Pak ditë më parë, në Kanada ndodhi një aksident tragjik ku për pasojë u shuan tre breza të një familje shqiptare me mbie
Diamanti gjigant me vlerë 70 milionë dollarë (FOTO LAJM) Diamanti më i madh në botë është shfaqur në një ekspozitë në Nju Jork. I quajtur “Lesedi la Rona” (Drita jonë) ai është
MASHTRIMI / 360 shqiptarë kanë paguar nga 20 mijë dollarë për të ikur në Kanada (VIDEO) Emisioni "Opinion" ka si temë në mbrëmjen e sotme ikjen e shqiptarëve jashtë vendit. Në këtë emision, Saimir Kodra th
Mashtrimi për punësim në Kanada, ja çfarë tha Lule Makashi në gjyq Lule dhe Adeila Makashi, nënë e bijë të arrestuara pas kallëzimit penal të disa personave të mashtruar se do punësoheshi
Mashtrimi me vizat/ Ja dëshmia e Lule Makashit Lule dhe Adeila Makashi, nënë e bijë të arrestuara pas kallëzimit penal të disa personave të mashtruar se do punësoheshi
Mashtrimi me vizat kanadeze/ Ja kush është një nga bashkëpunëtoret Vetëm dy ditë pasi ishin shpallur në kërkim për mashtrim financiar në shuma të mëdha monetare, Luli Makashi dhe vajza e