999 rezultate për

kampionat

"Pele" i ri në Brazil, 16 vjeç dhe kushton 50 milion euro (VIDEO) "Është 16 vjeç, një klauzolë50 milionë euro për klubet e huaja dhe është Pele i ri". Kjo është ajo që shkruajnë në B
ZYRTARE/ Lyon ankimoi ndërprerjen e Ligue One, Gjykata merr vendimin Kampionati Francez i futbollit 2019/20 mbyllet përfundimisht me titullin, që i jepet Paris Saint Germain-it. Këshill
Tifozët kthehen në stadiume edhe në kampionatin e njohur europian Në stadiumet e Ligës së Parë në Kroaci, do të rikthehet publiku. Lajmin e konfirmoi drejtori i Institutit për Shëndet
Numër të lartë rastesh me koronavirus, Maqedonia anullon kampionatin e futbollit Maqedonia e Veriut i ka dhënë fund pritjes së gjatë pasi ka mbyllur zyrtarisht sezonin futbollistik 2019/2020. Vendim
Mos e humbisni: Kampionati portugez rikthehet me një supergol (VIDEO) Kampionati portguez është rikthyer pas pandemisë. Ndeshja e parë ka qënë ajo me Portimonenses dhe Gil Vicentes. Is
Ligue 1, si do të vendosë Gjyktata për fillimin ose jo të kampionatit? “Është java e fundit e sezonit”. Kështu e kanë prezantuar disa media franceze përballjen gjyqësore që do të “luhet” p
Dedikimet e futbollistëve për George Floyd, FIFA ia lë në dorë kampionateve për sanksionet FA gjermane (DFB) thotë se po shqyrton sanksionet ndaj lojtarëve pasi disa festuan në dedikim të Floyd këtë fundjavë.
Mund të largohej me parametra zero, Messi vendos të qëndrojë te Barça të paktën edhe një sezon Kampionati spanjoll rikthehet pas 10 ditësh, praktikisht një kohë e shkurtër që skuadrat e La Ligas të jenë në kapacitet
Publikohet orari i Serie A, kampionati rifillon me Lecce - Milan (FOTO LAJM) Të gjitha 124 ndeshjet e mbetura do të luhen në oraret 17:15, 19:30 dhe 21:45 – për shkak të temperaturave të larta gjat
ZYRTARE/ Datat dhe oraret e La Liga për rinisjen e kampionatit La Liga ka zbuluar datat e rikthimit të kampionatit. Sezoni do të rifillojë më 11 qershor me derbin Sevilla-Betis dh
Shkurtaj: Dua të luaj në një kampionat tjetër, eksperienca në Shqipëri shumë e vlefshme Sulmuesi i Kukësit Vasil Shkurtaj ka shprehur dëshirën për tu larguar nga kampionati shqiptar. I ftuar në Ora Sport,
Ky është kampionati i parë që do të rinisë me tifozë Premier Liga ruse do të kthehet në fushën e lojës më 21 qershor, pas ndërprerjes prej koronavirus. Por, ndryshe nga vend
Skenari befasues i UEFA-s, ndryshon formation e Champions për ta zhvilluar vetëm në Gjermani UEFA po mendon të bëjë një ndryshim të formatit për Champions League në kushtet e pandemisë së koronavirusit. Po mendohe
2 kampionatet e rëndësishme europiane do të vazhdojnë me tifozë në stadium Polonia do të jetë vendi i parë në Evropë që do t’i lejojë tifozët në stadiumet e futbollit, pas rikthimit të kampionate
Ish-presidenti i Barçës ndez polemikat: Do e kishin mbyllur kampionatin nëse Reali do ishte i pari Joan Gaspart është njohur gjithmonë si një personazh shumë polemizues, sidomos sa u përket marrëdhënieve mes Barcelonës,
LASK Linz merr goditjen e rëndë, i hiqen 6 pikë pasi theu rregullat e karantinës, humb vendin e parë E besoni apo jo, Liga e Austrisë ka penalizuar me -6 pikë klubin e LASK Linz, pasi këta të fundit u stërvitën në periudh
Fillon dhe Serie A, ja data Ministri i Sporteve Vinccenco Spadafora ka miratuar nisjen e kampionatit italian në 20 qershor pas takimit të fundit që
Suarez lë pas dëmtimin e gjatë dhe realizon supergol (VIDEO) Sulmuesi i Barcelonës Luis Suarez jo vetëm që është rikthyer në stërvitje, por ka treguar se nuk ka humbur asnjë shkëlqi
Futbolli po rikthehet, ja 10 kampionatet e tjera evropiane që nisin së shpejti Liga të tjera të futbollit në Evropë do të bëjnë rikthim të kujdesshëm pas ndërprerjes për shkak të koronavirusit. Të
Një tjetër kampionat po përgatitet për rikthim Pas pezullimit për shkak të koronavirusit, kampionati në Australi po bën përgatitjet e fundit për tu rikthyer. Kanali