999 rezultate për

juglindore

Rama takohet në Bukuresht me krerët e qeverive të Europës Qendrore Kryeministri Edi Rama mori pjesë sot në takimin e krerëve të qeverive të Europës Qendrore dhe Juglindore dhe Kryeministr
Ballkani Perëndimor, probleme serioze në tregun e punës “Vendet e Ballkanit Perëndimor, përfshirë këtu Shqipërinë, Bosnjën, Kosovën, Maqedoninë dhe Serbinë, përballen me proble
OSBE mbështet bashkëpunimin rajonal kundër korrupsionit në Evropën Juglindore Në Durrës filloi sot një konferencë rajonale dyditore, që synon forcimin e bashkëpunimit kundër pastrimit të parave dhe
Rama në forumin e liderëve botërorë: Europa, destinacioni brenda nesh Prespektiva europiane e vendeve të Europës Juglindore ka qenë në fokus të fjalës së mbajtur nga kryeministri, Edi Rama,
Fullani: Sektori bankar i qëndrueshëm Guvernatori i Bankës së Shqipërisë Ardian Fullani kërkoi sot forcimin e bashkëpunimit mes vendeve të Europës Juglindore
Tiranë, zhvillohet Konferenca e Tretë e Medias në Evropën Juglindore Në Tiranë zhvillohet Konferenca e Tretë e Medias në Evropën Juglindore. Konferenca do të hapet nga Përfaqësuesja e OSBE-
OSBE: Media është e censuruar Evropa Juglindore po përballet me media të censuruara, liri të kufizuar të shprehjes, pamundësi të komentimit të lirë në
Menaxhimi, forumi EJG përzgjedh fitues Shqipërinë Agjencia e pavarur për vleresime të larta të shoqatës Europiane të Menaxhimit dhe revista Euromenaxher "Menaxhues dhe Ko
Zhvillimi ekonomik, Shqipëria në konferencën e Sarajevës Agrobiznesi shqiptar do të marrë pjesë në konferencën tradicionale ndërkombëtare "Zhvillimi dhe bashkëpunimi ekonomik dh
Integrimi në BE, siguri për rritjen ekonomike "Vendet e rajonit të Evropës Qendrore, Lindore dhe Juglindore (EQLJ) kanë zgjedhur integrimin me BE-në si instrumentin k
Ekonomia e Maqedonisë do rritet me 1.4% Ekspertët e Bankës Botërore kanë thënë se rritja ekonomike e ish Republikës Jugosllave të Maqedonisë për vitin 2013 prit
Shqipëria dhe Kroacia turpërojnë Jeremicin Në vend të kandidatit serb Vuk Jeremic është zgjedhur në mënyrë unanime nga asambleja e Përgjithshme e OKB-së përfaqësue
Shkup, mbahet konferenca e 9-të ndërkombëtare ASEKU Fakulteti ekonomik pranë universitetit "Shën Cirili dhe Metodi" në Shkup, organizon ditën e sotme konferencëne 9-të ndë
Takim vjetor i këshillit rajonal për bashkëpunim në EJL në Ohër Në kuadër të kryesimit të Maqedonisë me Procesin për bashkëpunim në Evropën juglindore në Ohër do të mbahet Takimi i pes
BDI fajëson MPJ për injorimin e Kosovës Mosftesa e Kosovës në Konferencën e 10-të është përgjegjësi e Ministrisë së Punëve të Jashtme, duke shfajësuar kështu pr
Përjashtimi i vendeve nuk sjell bashkëpunim të mirëfillt rajonal! Kryetari i Kuvendit Jakup Krasniqi ka reaguar pas mungesës së ftesës së për pjesëmarrjen në Konferencën e 10-të të kryet
Fule në Maqedoni më 1 qershor Eurokomisioneri për zgjerim në Bashkimi Europian, Stefan Fule do të vizitojë Maqedoninë në Samitin e Shefave të shtetev
Veljanoski: Parlamenti i fuqishëm vë në lëvizje reformat Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Trajko Veljanoski së bashku me Lëvizjen Evropiane në Maqedoni e organiz
BB: Shqipëria me borxhin më të lartë në Evropën Juglindore Shqipëria ka borxhin më të lartë në Evropën Juglindore. Kështu janë shprehur specialistë të FMN-së dhe Bankës Botërore,
Mujota në Zagreb, kërkon bashkëpunim për progres në fushën e transportit Ministri i Infrastrukturës Fehmi Mujota është duke marrë pjesë në takimin e tetë vjetor të ministrave të Evropës Juglind