999 rezultate për

josa

Josa i lumtur me aventurën në Kosovë, ka shpresa për titullin kampion Trajneri i Prishtinës Mirel Josa, pas takimit të përfunduar në barazim pa gola ndaj Feronikelit është shfaqur i qetë gji
Vjosa Osmani: Ka deputetë të pozitës që do të votonin kundra qeverisë Sipas deputetes së Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Vjosa Osmani, partitë opozitare deri më tani kanë 57 vota, dhe
Krizë në LDK, Lutfi Haziri kundër Vjosa Osmanit Lufta për të parin e LDK-së po del të jetë edhe më e ashpër se që mendohej. Pas Gazmend Muhaxherit, edhe Lutfi Haziri n
Mirel Josa: Jam i shokuar për dënimin e Skënderbeut Mirel Josa, trajneri i Prishtinës, është shprehur i shokuar me vendimin e UEFA-s, sipas së cilit skuadra e Skënderbeut ë
Deputetja Kadrijaj akuzon rëndë Vjosa Osmanin si manipuluese AAK vazhdon akuzat në drejtim të LDK-së së manipuloj me marrëveshjen për demarkacionin. Deputetja e AAK-së, Time Kadrija
Vjosa Osmani do të votojë demarkacionin me Malin e Zi Komisioni për Punë të Jashtme ka mbajtur sot mbledhjen e radhës në të cilën ka diskutuar për projektligjin e Demarkacion
Vjosa Osmani dhe Doruntinë Maloku nuk votuan për projektligjin e demarkacionit Kryetarja e Komisionit Parlamentar për Punë të Jashtme, deputetja e LDK-së, Vjosa Osmani ka dalë kundër demarkacionit i
1 metër ujë në 1 orë, Vjosa përmbyt frikshëm Vlorën Reshjet e shiut kanë pushtuar vendin duke shkaktuar sërish pëmbytje të mëdha në Shqipërinë jugore dhe atë qëndrore. R
Vjosa përgenjështron Veselin: Demarkacionin e dërguam me kohë Demarkacioni nuk do të jetë pikë e rendit të ditës as gjatë seancës së radhës në Kuvendin e Kosovës. Kryeparlamentari Ka
Demarkacioni pezull, Komisioni e kaloi por Kryesia s’mund ta trajtojë pa rekomandime Komisioni për punë të jashtme ka dërguar në Kuvendin e Kosovës që të mërkurën marrëveshjen për demarkacionin me Malin e
Vjosa Osmani kërcënon Behgjet Pacollin Ka përfunduar mbledhja e Komisionit të Punëve të Jashtme, Diasporë dhe Investime Strategjike, ku është shqyrtuar Projekt
Ky është propozimi i Vjosa Osmanit për demarkacionin Komisioni për Punë të Jashtme, Diasporë dhe Investime Strategjike, po mban mbledhjen e rregullt, ku po shqyrtohet Projek
Josa: Nuk u largova nga Tirana sepse nuk mund ta lija në baltë Ish-trajneri i Tiranës, Mirel Josa tregon gjithçka se përse nuk u largua që në janar nga klubi kryeqytetas. “Nga Tira
Vjosa kërkon të mos i lejohet hyrja në kuvend anëtarit të OVL-së Deputete e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani ka reaguar ashpër ndaj deklaratës së Nasim Haradinajt, duke thën
Reshjet e shiut e dëborës pushtojnë Shqipërinë, çfarë parashikohet në ditët në vijim Pas disa ditësh reshje shiu dhe përmbytjesh në Shqipërinë e mesme dhe atë të jugut, Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë
Bie niveli i ujit në jug të Shqipërisë, Vjosa fillon të tërhiqet Pas 3 ditë problemesh me përmbytje, situatë në Jug të Shqipërisë ka rënë pasi Vjosa ka filluar të tërhiqet. Gjithsesi
Emergjencat Civile: Vjosa rrezik i madh, ku duhet të kërkoni ndihmë Mbi vendin tonë ka vijuar mot me reshje shiu, por intensiteti i tyre ka rënë, duke sjellë përmirësimin e gjendjes në pje
Denoncimi: Jemi përmbytur nga Vjosa, nuk na përgjigjet askush Lulzim Basha, kryetari i PD-së ka postuar në Facebook të një mesazhi që kërkon ndihmë nga Fieri pasi sipas tij Vjosa ka
Instituti i Meteorologjisë: Parashikimi për nesër, cilat zona rrezikohen nga moti IGJEUM ka matur reshjet e ditëve të fundit, matje të cilat kanë qenë shumë intensive. Gjithashtu edhe jashtë kufirit
Vjosa nuk ndalet, rrezikon jetën e 3 pjestarëve të një familje në Fier (VIDEO) Policia bën me dije se Forcat e Armatosura kanë arritur të shpëtojnë një familje me tre persona në Ferras në Fier. F