999 rezultate për

jasharit

Sami Lushtaku shpjegon "surprizën" e PDK-së në Skënderaj Partia Demokratike e Kosovës nuk do të garojë në Skenderaj për zgjedhje lokale pasi kandidat do të jetë djali i Hamëz Ja
PDK i lë "fushë të lirë" familjes Jashari për komunën e Skënderajt Partia Demokratike e Kosovës nuk do të garojë fare në zgjedhjet komunale në Skenderaj, pasi Bekim Jashari, pinjoll i fam
Hoti: Do ta realizojmë kauzën e Adem Jasharit Kandidati për kryeministër nga LDK-AKR-Alternativa, Avdullah Hoti, gjatë një vizite që ka zhvilluar në Kompleksin Memori
Gjykata: Lirimi i Jasharit i rrezikshëm, mund ta përsërisë atentatin ndaj Vllasit Gjyqtarja e Gjykatës Themelore në Prishtinë, Alltene Murseli, vendosi vazhdimin edhe për dy muaj të tjerë masën e parabu
Vazhdon edhe për 2 muaj paraburgimi ndaj atentatorit të Azem Vllasit Gjykata ka vendosur vazhdimin e paraburgimit edhe për dy muaj të Murat Jasharit, pas tentativës për të vrarë avokatin Az
Ja kush qëndron prapa Murat Jasharit sipas ministrit Hyseni (VIDEO) Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Skender Hyseni, i ftuar në emisionin “Komiteti” ka folur për atentatin ndaj i
Thaçi, Veseli, Limaj e Ahmeti, pjesë e listës për sulmin ndaj Vllasit Avokati mbrojtës i Murat Jasharit ka thënë se klienti i tij nuk ka pasur asnjë arsye që ta vriste avokatin, Azem Vllasi.
Dinari me foto të Adem Jasharit, tërbohen maqedonasit (FOTO & VIDEO) Marrëveshja mes Ali Ahmetit dhe Zoran Zaevit për të mandatuar këtë të fundit si Kryeministër të Maqedonisë i ka acaruar
Trondit ish-gjenerali serb: Dinim çdo lëvizje të Adem Jasharit, kishim një ish-ministër shqiptar spiun në UÇK (FOTO LAJM) Ish gjenerali i ushtrisë serbe, Stevan Duroviç, ka thënë se ushtria serbe ka pasur spiunë shqiptarë të përfshirë në UÇK,
Tensionet në Kuvend, Dërguti-Gucatit: Ulu aty, mos fol në emër të Adem Jasharit Situata në Kuvendin e Kosovës është tensionuar pas një debati mes Aida Dërgutit dhe kryetarit të Organizatës se veteranë
Adem Jashari mbush 61 vjet në festën e Flamurit, nëse do të ishte ende gjallë Komandanti legjendar Adem Jashari do të festonte në Festën e Flamurit në 61-vjetorin e tij. Ai ka lindur më 28 nëntor
Thaçi nderon shtatoren e Adem Jasharit, pritet me protesta Një grup të rinjsh janë përpjekur të tërheqin vëmendjen nga ceremonia e zhvilluar para shtatores së Adem Jasharit në Tir
Shpërthen aktori për vrasjen e Almirit: O Ali o Menduh a keni fëmijë ju? Vetëm një ditë pas ngjarjes së rëndë të ndodhur në Kumanovë ku një shtetas sllavomaqedonas pas një sherri shtypi fëmijën
Haliti në Prekaz: Nderime për familjen e Adem Jasharit Rafiz Haliti, zv/kryetari i parlamentit të Maqedonisë ka takuar Rifat Jasharin në kullën e tij në Prekaz ku shprehu mirë
Foto e rrallë e Ismet Jasharit-Komandant Kumanovës (FOTO) Kjo është një foto e vitit 1990 e bërë në Zvicër. Aty është njëri ndër luftëtarët më të shquar të Ushtrisë Çlirimtare të
Ministri kroat i mbrojtjes përulet para Adem Jasharit (FOTO LAJM) Në ditën e dytë të vizitës zyrtare në Kosovë, Ministri i Mbrojtjes i Kroacisë, Josip Buljevic, vizitoi kompleksin memori
Ja çfarë ka shpëtuar nga shtëpia e Adem Jasharit (FOTO LAJM) Në 18-vjetorin e Epopesë së UÇK-së dhe rënies së komandantit Adem Jashari, Agjencia për Menaxhimin e Komplekseve Memoria
Ja çfarë porosie ka familja e Jasharit për krerët politikë Me rastin e përvjetorit të Epopesë së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, familja Jashari ka bërë thirrje dhe të pasur përgj
Letra e fundit e Adem Jasharit Në arkivin e Lëvizjes Popullore të Kosovës dhe të UÇK-së ruhen mjaft dëshmi që kanë lidhje me figura të jashtëzakonshme
Ja çfarë tha Tringa e Prekazit një vit para se të vdiste në betejën e marsit të 98-ës (VIDEO) Sala Jashari, nëna e Sahit Jasharit, i plagosur në betejën në mbrojtje të Familjes së Adem Jasharit, kishte thënë se ka