999 rezultate për

izraelite

Izrael-Hamas, luftimet vazhdojnë Kryeministri Benjamin Netanyahu ka thënë se Izraeli është i gatshëm që të zgjerojë në mënyrë të konsiderueshme operacion
Këshilli i Sigurimit diskuton mbi sulmet ushtarake izraelite Sulmet ushtarake izraelite mbi Gazë, të cilat të mërkurën vranë komandantin e Hamasit ka shtyrë Këshillin e Sigurimit të
Vazhdojnë sulmet mes Izraelit e Palestinës Militantët e Gazas kanë lëshuar mëngjesin e sotëm 10 raketa të tjera në Izrael, në një përshkallëzim të konfliktit në me
Tre tanke siriane në kufirin me Izraelin Tre tanke siriane kanë hyrë në zonën e demilitarizuar të Lartësirave të Golanit në mes të Sirisë dhe Izraelit. Një zëdh
Rripi i Gazës, përleshje mes forcave izraelite dhe palestinezëve Dy militantë janë vrarë të hënën në përleshjet mes forcave izraelite dhe militantëve palestinezë në Rripin e Gazës. Sip
SHBA dhe Izrael nisin super stërvitjen ushtarake Izraeli dhe SHBA-ja sot e fillojnë bashkëpunimin më të madh ushtarak në histori të manovrave të forcave për mbrojtje ant
Policia izraelite vret një shtetas amerikan Një shtetas amerikan është vrarë të premten nga policia izraelite pasi ai kishte vrarë më parë një punonjës hoteli në qe
Izraelitët kundër sulmeve ndaj Iranit Dhjetëra izraelitë protestuan në orët e vona të së dielës me kërkesën drejtuar qeverisë për të mos e sulmuar Iranin. Të
Rama-Lieberman: Shtim të investimeve izraelite në Shqipëri Kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama është takuar sot me Zv/kryeministrin dhe Ministrin i Jashtëm të Izraelit, Avigdor
Panariti-Lieberman: Shtim i bashkëpunimit mes dy vendeve Është koha që mes dy vendeve tona të zhvillohen marrëdhëniet ekonomike. Kështu është shprehur gjatë konferencës së përba
Videoja prekëse që po trondit botën (VIDEO) Një vajzë e vogël nga Palestina, e mbushur nga mllefi i përditshmërisë në Gaza, gjen kurajon t'u thojë ca fjalë ushtarëv
Romney në Izrael: Më shumë mbështetje Kandidati republikan për president të Shteteve të Bashkuara, Mitt Romney premtoi marrëdhënie dhe ndihmë më të madhe Izra
MPJ dënon sulmin ndaj turistëve izraelitë në Bullgari Ministri e Jashtme e Shqipërisë dënon ashpër sulmin ndaj izraelitëve në Bullgari. Në një deklaratë për shtyp, MPJ-ja ngu
Shpërthimi në Bullgari, atentatori në video (VIDEO) Autoritetet bullgare po hetojnë në lidhje me gjetjen e autorëve të ngjarjes së djeshme ku nga shpërthimi i autobusit gje
Hoxhaj denon sulmin kundër shtetasve izraelite në Bullgari Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, përmes një telegrami ka ngushëlluar zëvendëskryemini
Sulmohen turistët izraelitë, tre të vrarë në Bullgari Të paktën tre izraelitë u vranë dhe 20 të tjerë u plagosën këtë të mërkurë në një sulm terrorist mbi një autobus me turi
Oficerët izraelitë rrahin 9-vjeçarin palestinez (VIDEO) Rrahja e një fëmijë palestinez nga ana e dy agjentëve të policisë kufitare izraelite në Hebron ka ngjallur shumë diskuti
Izraeli sulmon Hamasin Një aeroplan izraelit sulmoi me armë zjarri një grup të militantëve palestinez në jug-lindje të qytetit Gaza, raportojnë
Perez inkurajon investitorët izraelitë për të rritur praninë e tyre në Shqipëri Në kuadër të pjesëmarrjes në Konferencën e katër Presidenciale “Përballja me të nesërmen” Presidenti i Republikës Bamir
Turqi, nis gjyqi ndaj gjeneralëve izraelitë Një gjykatë në Turqi nisi një proces ndaj katër udhëheqësve të lartë ushtarakë izraelitë, të akuzuar për vrasjen e nëntë