999 rezultate për

isis-it

Specialët irakianë hedhin nga shkëmbinjtë terroristët e ISIS-it (VIDEO) Qeveria irakiane ka njoftuar se po heton një video incizim ku shihet ushtarët irakianë duke vrarë terroristët e ISIS-it
Amerikanët, ende pa prova për vrasjen e liderit të ISIS-it Sekretari amerikan i Mbrojtës, Jim Mattis, ka thënë sot se SHBA-të ende nuk kanë prova që mund të vërtetojnë lajmin e vr
Trump dhe Macron bien dakord për luftimin e ISIS-it Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, ka deklaruar se Uashingtoni do të punojë me Francën dhe partnerët e saj në planin pë
Ja sa gra dhe fëmijë nga Kosova janë pjesë e ISIS-it Më shumë se 40 gra nga Kosova deri i janë bashkuar grupeve ekstremiste të dhunshme në konfliktet e Sirisë dhe Irakut.
Shtëpia e Bardhë: Nuk është e sigurt se është vrarë lideri i ISIS-it Një këshilltar i lartë i Shtëpisë së Bardhë ka thënë sot se Shtetet e Bashkuara nuk kanë mundur ta verifikojnë lajmin se
Kryeministri irakian shpall fitoren ndaj ISIS-it në Mosul Kryeministri irakian ka shpallur fitoren ndaj “Shtetit Islamik” në Mosul të hënën, tre vjet pasi militantët pushtuan qyt
Momenti kur snajperisti i ISIS-it qëllon për vdekje një grua të pafajshme me dy fëmijët e saj (VIDEO) Një snajperistët nga radhët e organizatës terroriste “Shteti Islamik”, ka qëlluar për vdekje një grua të pafajshme e cil
Tkurret ndikimi i ISIS-it në Mosul Forcat qeveritare në Irak kanë depërtuar në zonën e militantëve të “Shtetit Islamik” në Mosul, duke ua zvogëluar kështu
Historia e kumanovares që i është bashkuar ISIS-it Një vajzë kumanovare është pjesë e grupit ISIS, që prej tre vitesh tashmë. Familja e saj po e mban të fshehur rastin e s
Muhaxheri dhe Al Albani ishin pjesë e strukturave të larta të ISIS-it Ministri i Brendshëm i Shqipërisë, Dritan Demiraj, ka folur për luftëtarin e ISIS-it nga Kosova, Lavdrim Muhaxherin, i c
Publikohen pamjet kur qendra komanduese e ISIS-it bëhet shkrumb e hi (VIDEO) Forcat ruse kanë lëshuar raketa gjigante nga Deti Mesdhe në drejtim të pozicioneve të “Shtetit Islamik” në Siri, kanë bë
Lutfi Haziri në emër të LDK-së godet shqiptarët që i janë bashkuar ISIS-it Nënkryetari i LDK-së dhe aktualisht kryetar i Gjlianit, Lutfi Haziri, në një shkrim drejtuar mediave në prag të Fitër-Ba
"Filloni luftën", pas sulmit ndaj myslimanëve të Londrës, ISIS-i kërkon hakmarrje Mbështetësit ISIS-it kanë përdorur sulmin terrorist në xhamisë e Londrës për të bërë thirrje për më shumë sulme kundër P
20 milionë myslimanë marshojnë kundër ISIS-it Në një nga organizimet më të mëdha të të gjitha kohërave, miliona myslimanë shiitë kanë bërë një veprim simbolik të jash
2 persona vdesin nga sulmi i ISIS-it në resortin malian Persona të armatosur që dyshohet të jenë nga Shteti Islamik kanë sulmuar një resort turistik luksoz Le Campement Kangaba
Publikohen pamjet ku është vrarë kreu i ISIS-it (FOTO) Ministria e Mbrojtjes së Rusisë ka publikuar imazhet satelitore të një zonë në të cilën pretendon se është vrarë gjatë n
Rusia eliminon shefin e ISIS-it Moska zyrtare ka njoftuar mëngjesin e sotëm se ka eliminuar liderin suprem të ISIS-it, i cili njoftoi edhe krijimin e ka
Vritet udhëheqësi famëkeq i ISIS-it Sipas raporteve, lideri që shpalli krijimin e kalifatit të Shtetit Islamik është vrarë në një sulm ajror në fortesën e t
Veprimtaria mizore e Lavdrim Muhaxherit si anëtar i ISIS-it (FOTO LAJM) Lavdrim Muhaxheri apo “Kasapi i Ballkanit”, për një kohë të shkurtër u shndërrua në lider të shqiptarëve në organizatën
Goditet rrjeti terrorist vriten 1 mijë e 414 terroristë Rreth 1 mijë e 414 terroristë të ISIS-it janë vrarë që nga fillimi i operacionit ushtarak për ta rimarrë bregun e djath