999 rezultate për

inva

Top 10 "pushtimet" më qesharake në sport 2002-2015 (FOTO LAJM) Kur entuziasmi bëhet i papërballueshëm atëherë ndodhin edhe invasionet në fushat e lojës. Komike, ekstreme dhe piktoresk
40-vjeçari i dehur rreh gruan dhe dy vajzat invalide Një tjetër rast dhune është shënuar në vendin tonë, ku një 40 vjeçar në Dibër ka dhunuar gruan dhe dy vajzat e tij inval
Komentatorët italianë: Invadimi më paqësor në historinë e futbollit (VIDEO) Shqiptari që mundi të futej në fushën e lojës në ndeshjen Itali-Shqipëri është bëri i famshëm jo vetëm mes shqiptarëve p
Frederik Ndoci dhe Inva Mula do këndojnë për Papën Frederik Ndoci dhe Inva Mula do të këndojnë për Papën. Në këtë ditë të rëndësishme është menduar çdo gjë deri në detaj,
Udhëtimi falas për invalidët, bashkia: Qeveria të zgjidhë ngërçin Bashkia e Tiranës reagoi sot lidhur me protestën e dhjetëra invalidëve të cilët kanë kërkuar të udhëtojnë falas me shërb
Invalidët protestojnë për shkeljen e të drejtave mbi transportin urban Shoqata e Invalidëve ka paralajmëruar sot për protestë.Në një njoftim për mediat kjo shoqatë fton të gjithë invalidët që
Invalidët udhëtojnë sërish falas në urbanët e Tiranës Ministri i Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Erion Veliaj ka negociuar sot me përfaqësuesit e shoqatës së transportit qytet
Përplasja bashki-qeveri për transportin falas për invalidët Bashkia e Tiranës e ka cilësuar akt të turpshëm të qeverisë, privimin e transportit falas për invalidët, duke shtuar se
Shtiret si invalid për tu futur në fushë (FOTO-VIDEO) Protagonist gjatë ndeshjes së djeshme Belgjikë-SHBA ka qënë edhe një tifoz që mundi të futej në fushë. Ai është italiani
Kompanitë që detyrojnë invalidët të paguajnë biletën rrezikojnë liçensat Ministri i Mirëqënies Sociale dhe Rinisë Erion Veliaj ka urdhëruar Inspektoriatin e Punës të kontrollojë të gjitha linja
Neurologu: Schumi, invalid për gjithë jetën Michael Schumacher ka nisur fazën e rehabilitimit që prej ditës së hënë kur u transferua nga spitali i Grenoble në një k
Ekipi më i mirë dhe teknologjia më e avancuar në Neurokirurgji në Spitalin Amerikan Të vendosur për të siguruar cilësinë më të lartë të kujdesit për pacientët në Shqipëri, Kosovë e më tej, Spitali Amerika
Krasniqi pret përfaqësues nga Lidhja e Invalidëve dhe Viktimave Civile Përfaqësues nga Lidhja e Invalidëve dhe Viktimave Civile të luftës në Kosovë janë takuar sot me kryetarin e Parlamentit
Qeveria: Ja pse kaluam çmimet e biletave te bashkia Në një kohë që debati për rritjen e çmimit të shërbimit urban është në rritje, brenda muajit mars, qeveria pritet që t’i
Invalidët i marrin lekët në janar Ministria e Mirëqenies Sociale dhe Rinisë sqaron se të gjithë personat që përfitojnë ndihmë ekonomike dhe personat me af
PD: Qeveria harroi invalidët dhe të papunët Partia Demokratike akuzoi sot qeverinë se po u ndalon festat e fundvitit njerëzve në nevojë. Deputetja demokrate Albana
Korçë, protestë për pagesat e invalidëve Me dhjetëra familje, te cilat kane si te vetmen te ardhur KEMP-in kane protestuar sot para Prefektures se Korçes pasi ka
Zvicra heton invalidët mashtrues Zyra Federale e Sigurimeve Shoqërore në Zvicër (BSV) ka hetuar gjashtë raste të mashtrimeve të mundshme të pensionistëve
Avokati i Popullit apel ministrive: Paguani invalidët Institucioni i Avokatit të Popullit ka tërhequr sërish vëmendjen për vonesat e pagesave të personave me aftësi të kufizu
Jahti i Inva Mulës "shkel" mbi minën e paplasur (FOTO LAJM) Sopranoja shqiptare me famë botërore, Inva Mula dhe bashkëshorti i saj, biznesmeni Hetem Ramadani, i kanë shpëtuar paq n