999 rezultate për

hiqet

Foshnja vdiq për shkak të neglizhencës së doktorit, mjekut i hiqet licenca për 6 muaj Gazetari Artur Çani në emisionin “Ajsberg” trajtoi mbrëmjen e sotme një ngjarje të vjetër, ku si pasojë e neglizhencës s
DELVINË/ Njëri nga kandidatët tërhiqet në minutën e fundit, fituesi merr 25 vota Në garën për kryetarin e Partisë Socialiste në Delvinë ishin Izet Silaj që e mbante këtë funksion deri më sot dhe njëher
Plas në PS-në e Durrësit, tërhiqet nga gara kandidati e bën akuzën e fortë Ardit Kërtusha është tërhequr nga gara për tu bërë kryetari i PS në Durrës. Në një shkrim të gjatë për mediat, Kërtus
ZYRTARE/ Ish-numri një në botë tërhiqet nga Australian Open Ish-numri një në botë, tenisti Andy Murray, nuk do të luajë në grand slam të Australian Open. Britaniku ka ende probl
Kurti refuzoi t’i shkonte në zyrë, Thaçi nuk tërhiqet Presidenti Hashim Thaçi reagoi ndaj liderit të Vetëvendosjes Albin Kurti, i cili nuk i shkoi sot në zyrë pavarësisht fte
LDK nuk tërhiqet: Pas Konjufcës, paralajmërojnë se do ta votojnë edhe Albin Kurtin për kryeministër Deputeti i LDK-së, Lumir Abdixhiku ka folur shkurtimisht para gazetarëve pas seancës konstituive ku u zgjodhën kryetari
Dorëhiqet ministri: Është e kotë të ngrohësh kolltukun në zyrë Ka nshkaktuar jo pak zhurmë në mediat italine dorëheqja e ministrit të Arsimit, Lorenzo Fioramonti, i Lëvizjes 5 Yje.
Lajmi mori dhenë, hiqet nga qarkullimi video intime e Jonidës dhe Florit (FOTO LAJM) PanoramaPlus ka publikuar gjatë ditës së sotme një video të një çifti në momente intime në rrugë duke theksuar se bëhet
Tërhiqet qeveria pas kritikave?! Ja sa do të ulen gjobat për portalet Gjatë mbledhjes së komisionit të Edukimit dhe Medias ku po diskutohet për paketën anti-shpifje të propozuar nga kryemini
Qytetarët humbnin miliona, hiqet tatimi 15 përqind për dhurimin e pronës Qytetarët që duan të dhurojnë banesën apo prona të paluajtshme tek fëmijët e tyre apo bashkëshortët tek njëri-tjetri, ng
Shehi: Rama hiqet si Mesia, të nxjerrë faturën e dëmeve pastaj rindërtimi Buxheti 2020 do të përqëndrohet te paketa e rindërtimit nga tërmeti. Qeveria ka parashikuar një fond prej 20 miliardë
Prokuroria kërkoi 1.6 vite burg, Salianji nuk tërhiqet: Askush nuk më ndal! Salianji ka reaguar sërish lidhur me pretencën që Prokuroria i ka kërkuar Gjykatës për dosjen “Babale 2”. Me anë të n
Nis "furtuna" në Prokurorinë e Përgjithshme, dorëhiqet drejtoresha e rëndësishme Pas kalimit të detyrës së Prokurorit të Përgjithshëm Olsjan Celës ka dhënë dorëheqjen edhe shefja e kabinetit të Prokuro
Menjëherë pas Sakos: Dorëhiqet dhe nënkryetarja e Durrësit, Etleva Kondi Nënkryetarja e Bashkisë Durrës ka dhënë pak minuta më parë drëheqjen nga posti. Ditën e stme, dorëheqjen ka dhënë dhe
Zyrtare! Besa Kokëdhima tërhiqet nga “Kënga Magjike” Besa Kokëdhima është tërhequr zyrtarisht nga konkurimi në Këngën Magjike. Këngëtarja është shprehur se është shumë e
PD kërkoi t’i hiqet mandati, KQZ merr vendimin për Agim Kajmakun Pas kërkesës së Sekretarit të Përgjithshëm të Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi, i cili kërkoi në emër të PD që Komisi
Buffon nuk ka ndërmend të tërhiqet, synon rinovimin me Juven Gigi Buffon nuk ka ndërmend të tërhiqet nga futbolli as në fund të këtij sezoni kur i përfundon kontrata me Juventusin.
Kundër Salah, lojtarët e Egjiptin kërkojnë ti hiqet shiriti kapitenit Probleme te kombëtarja e Egjiptit. Sipas spanjolles AS, disa lojtarë të përfaqësueses kanë mbetur të pakënaqur nga ve
Punoi krah të vëllait, dorëhiqet motra e Vangjush Dakos Ditën e sotme motra e Vangjush Dakos, Valbona Qirjako ka dhënë dorëheqjen nga posti i rëndësishëm që e mbante për rreth
Negociatat/ Macron tërhiqet nga vetoja, çfarë po përgatit presidenti francez? Pasi u gjend para shumë kritikave nga vendet e BE, kryeministri francez Macron po tërhiqet me elegancë nga 'vetoja' për