999 rezultate për

hani

"Gjej një burrë se të qetëson", Jul Dedës nuk i del e keqja me Mira Kazhanin Ditën e djeshme debati mes Jul Dedës dhe Mira Kazhanit ishte nëpër të gjitha rrjetet sociale dhe portalet duke qarkullua
"Gjejini një burrë kësaj.." Plas keq mes Mira Kazhanit dhe Jul Dedës (FOTO LAJM) Mira Kazhani i është përgjigjur sot aktorit të njohur Julian Deda në lidhje me një status të fundit të tij ku ofendonte
Lajm i bujshëm nga Anglia: Al-Thani ofron gjysmë miliardi për Napolin Lajmi i befasishëm vjen nga Anglia. Sipas Daily Mail, familja e sheikut Al-Thani (pronari i Psg) është gati të prezantoj
Zbulimi i fundit, hani më pak që të jetoni më gjatë “Nëse hani më pak, do të jetoni më gjatë”, ky është thelbi i një kërkimi shkencor shumë të rëndësishëm, të bërë nga biol
Humbni peshë me këto zakone mëngjesi Nga momenti që hapni sytë në orët e hershme të mëngjesit, mund të filloni të digjni kalori të vogla. Sipas Run Health
Arrestohet shqiptari për 400 gramë duhan në Greqi Një shqiptar 47-vjeçar u arrestua mbrëmë në Volos nga oficerët e policisë për shkelje të Kodit Doganor dhe kontrabandë t
Duhani e dyfishon rrezikun e depresionit Konsumimi i cigares mund të ndikoj në zhvillimin e depresionit dhe skizofrenisë. Kjo sipas një studimi të fundit, shkrua
Mënyrat më të mira për të shtuar qumështin e gjirit Pini shumë ujë Një nga mënyrat më të thjeshta për të nxitur prodhimin e qumështit është të mbani trupin të hidratuar.
Çfarë do të ndodhë me trupin tuaj nëse hani 2 banane në ditë Pavarësisht nga jetëgjatësia e tyre shumë e shkurtër, bananet janë një nga frutat më të njohura në të gjithë botën. Me n
Ushqimet që duhet dhe nuk duhet t’i hani para gjumit Pagjumësia apo çrregullimet e gjumit ndikojnë negativisht në rutinën tonë të përditshme, na bëjnë më emotivë e më pak pr
Si të bëni hap pas hapi gliko patëllxhani Me siguri një pjesë e mirë e zonjave i kanë përgatitur me kohë zahiretë e dimrit, megjithatë nuk është aspak vonë për të
Deri te nishani, kaq shumë i ngjan artisja kosovare Elita Rudit (FOTO LAJM) Elita Rudi është padyshim një nga vajzat më të bukura të showbizit shqiptar e që në fillim të karrierës ka rënë në sy pë
"Mos u ngopshi, mendjen te leku!", Diana Ziu letër Grabockës pas lajmit se festivalin e fiton Elvana (FOTO LAJM) Kompozitorja Diana Ziu dhe aktori Vangjel Toçe i kanë dërguar regjisores Vera Grabocka një letër publike, pasi u është r
Këtë frut mos e hani nëse jeni duke marrë ilaçe E keni lexuar udhëzimin “mos e merr këtë ilaç me lëngun e portokallit” dhe keni menduar përse? Nuk jeni të vetmit. Të p
Zbulohet e vërteta e largimit të Rinës nga muzika, deklarata e menaxherit shokon fansat (FOTO LAJM) Në fillim të këtij muaj reperja shumë e komentuar dhe që pati shumë sukses, Rina Balaj u zhduk papritur nga rrjetet soci
Insektet janë ushqimi që shumë shpejt mund të shpëtojnë planetin Në një mëngjes në një të ardhme jo shumë të largët, ju mund të hani bukë të bërë me miell insektesh, të pini një pije pr
Pse burrat shqiptarë e kanë zakon të shkëmbejnë duhan me njëri-tjetrin Ndërrimi i duhanit ka qenë gjithmonë një shenjë respekti i ndërsjelltë mes burrave shqiptar. Për burrat, të cilët kry
A ka përgjegjësi opozita nëse Shqipëria nuk i hap negociatat? Flet Nishani Ish-presidenti Bujar Nishani, njëherësh kryetar i Këshillit Kombëtar të PD i ftuar në emisionin “Arena”, në RTV Ora foli
Zbulohet arsyeja se pse duhani dëmton më shumë gratë “Gratë janë veçanërisht të ndjeshme ndaj dëmtimeve të shkaktuara nga pirja e duhanit për shkak të brishtësisë së tyre më
Mos hani kurrë domate nëse vuani nga problemet e mëposhtme shëndetësore Domatja është një ndër perimet më të pasura me vlera ushqyese që nuk mungon kurrë në tryezën tonë, pavarësisht periudhës