999 rezultate për

gruevskit

Një fakt pse është i vështirë ekstradimi i Gruevskit Maqedonia dhe Hungaria nuk kanë të nënshkruar marrëveshje për ekstradim mes dy shteteve në bazë të së cilës do të kërkon
"Tanku", ky është Mercedesi i blinduar 600 000 euro për të cilin u dënua Gruevski (FOTO LAJM) Mercedesi i tipit “Armored” me vlerë 600.000 euro, i quajtur ndryshe dhe “Tanku”, e për të cilin ish-kryeministri maqedo
Zaev bën veten përgjegjës për arratisjen e Gruevskit (VIDEO) Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev në emisionin “360 shkallë”, duke folur për lëshimet e mundshme të institucioneve t
Avioni privat i Orbanit fluturoi në Beograd një ditë pas njoftimit të rendësishëm të Gruevskit Avioni luksoz privat që përdoret nga qeveria hungarez dhe elita e biznesit Hungarez, duke përfshirë këtu edhe kryeminist
Dritan Demiraj: Një telefonatë i hapi rrugën Gruevskit në Shqipëri Autoritetet shqiptare duket të jenë në kufijtë e një skandali ndërkombëtar pas konfirmimit të lajmit se Nikola Gruevski
400 faqë kundër Gruevskit, a do të bindet gjykata? Ministrisë hungareze të Drejtësisë këto ditë do t’i parashtrohet kërkesa me dokumentacionin e plotë për ekstradimin e is
Kam vjedhur, mashtruar e gënjyer, a do më jepni azil? Karikatura e Gruevskit bëhet e famshme në Hungari Arratisja e ish kryeministrit Nikolla Gruevski nga Maqedonia në Hungari, ka qenë temë kryesore në të gjitha mediat e ven
Gruevskit i pranohet kërkesa për azil, nuk do të vuajë në burgun e Shutkës Ish-kryeministri i Maqedonisë Nikolla Gruevski ka marrë statusin e azilantit politik në Hungari. Alsat Maqedonia shkruan
Hungarezët i dedikojnë një karikaturë Gruevskit (FOTO LAJM) Arratisja e ish kryeministrit Nikolla Gruevski nga Maqedonia në Hungari, ka qenë temë kryesore në të gjitha mediat e ven
Mësoni kur shqyrtohet kërkesa e Gruevskit për azil Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski, sonte në “Vetëm e vërteta” në Kanal 5 deklaroi se derisa zgjat procedu
Frikë nga arratisja, futet në burg ish-ministri i Gruevskit Gjatë natës janë arrestuar ish-ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Mile Janakieski dhe ish-sekretari i përgjithshëm i Q
Ministri fajëson gjykatësit për arratisjen e Gruevskit Ministri i Punëve të Brendshme Oliver Spasovski, nuk do të japë dorëheqje dhe nuk ndjehet përgjegjës për arratisjen e is
Sot Gruevski duhet të mbyllet në qelinë e burgut Sipas aktit të referimit nga Gjykata Penale, Nikolla Gruevski sot duhet të paraqitet në burgun e Shutkës për ta mbajtur
Kuvendi sot vendos për fatin e Gruevskit Sot do të dihet nëse Kuvendi i Maqedonisë do t’ia marrë mandatin ish-kryeministrit të Maqedonisë, tani deputetit Nikolla
Edhe në qeli Gruevski do të jetë deputet Shumica parlamentare nuk i ka 80 vota “për”, kurse Rregullorja thotë se në rast se ato nuk janë siguruar, mandati prej d
Gruevskit i hiqet mandati në 6 nëntor, pastaj e ka rrugën e lirë për burg Kryetari i Komsionit për mandate, Pavle Bogoevski, e ka caktuar me 6 nëntor seancën në të cilën do të shqyrtohet propozi
Gruevskit i fluturon mandati i deputetit Kryetari i Komisionit Pavle Bogoevski për MIA-n konfirmoi se kërkesa për marrjen e mandatit të deputetit ndaj Gruevski
Këto janë vendimet e VMRO-DPMNE, a u përjashtua kushëriri i Gruevskit? Në mbledhje ishte propozuar Kongresi i jashtëzakonshëm i partisë VMRO me qëllim verifikimin e besueshmërisë së kryetarit
VMRO-DPMNE përfshihet nga zënkat, skenaret dhe roli i kushëririt të Gruevskit Anëtarët e VMRO-DPMNE-së në rrjetet sociale publikojnë “skenarë” të ndryshëm që do të mundeshin të ndodhin në seancën e
Prokurorja shqiptare ia mbyll gojën Gruevskit Pas dëshmisë së Mirosllav Shipoviq u ndërpre seanca e sotme në Gjykatën Penale për lëndën e Prokurorisë Speciale “Dhuna