999 rezultate për

greqia

7 mijë emigrantë kthehen nga Greqia për Pashkë Është rritur në doganën e Kapshticës, fluksi i emigrantëve që kthehen në atdhe për Pashkë. Mësohet se vetëm gjatë 24
Hormone nga Greqia, fermerët shqiptar injektojnë 4 fishin e normës së lejuar Rritja e produkteve me hormone është një rrezik i cili po shtohet dita-ditës. Në një vëzhgim në Kuçovë dhe Berat, Fiks F
Kapen 20 emigrantë të paligjshëm në Kapshticë 20 klandestinë sirianë, të cilët vinin nga Greqia janw ndaluar nga policia shqiptare nw Kapshticw. Mes tw ndaluarwve mws
Ekstradohen nga Greqia 69-vjeçarja e akuzuar për mashtrim dhe i riu për drogë Në vijim të bashkëpunimit me homologët për evidentimin, kapjen dhe ekstradimin e personave të shpallur në kërkim ndërkom
Greqia i kërkon 269 miliard euro Gjermanisë për dëmet e luftës Parlamenti grek ka miratuar me shumice votash mbrëmjen e së mërkurës një rezolutë që është konsideruar historike pasi kë
Greqia kërkon nga Gjermania dëmshpërblim për krimet e lufës së Dytë Botërore Parlamenti i Greqisë, këtë të mërkure, ka filluar debatin mbi votimin e një rezolute, që do ta detyronte Gjermaninë që t
Greqia gati të tregojë pasuritë nënujore, hap dyert për vizitorët Anija antike e mbytur e Peristerias që ndodhet në brigjet e ishullit Aloniso në Detin Egje, do të jetë një prej zonave t
EMRI/ Trafikonte femra për prostitucion, ekstradohet nga Greqia shqiptari Njw 48 vjeçar shqiptar wshtw esktraduar nga Greqia pasi rezultonte nw kwrkim nga Shteti Shqiptar. I ekstraduari wsht
Ka lëndë të rrezikshme, Greqia heq urgjentisht nga tregu shurupin e famshëm: Shitet edhe në Shqipëri Agjencia Kombëtare e Barnave të Greqisë ka urdhëruar të gjitha farmacitë e vendit që të heqin nga rastet të gjitha sasit
Zbardhet një pjesë e dosjes greke: Murataj i aftë për të rekrutuar njerëz Detaje interesante po dalin në publik nga dosja e dërguar nga Greqia për Admir Muratajn. Edhe pse nuk foton e shpërndarë
Barbari! Vjen reagimi i fortë nga Greqia pas pamjeve të therjes së shqiptarit (VIDEO) Pamjet e masakrimit me thika të Albert Bakos, ndërkohë që gardianët bëjnë sehir në qelitë e burgut famëkeq të Koridalos
Mavraj: Ika nga Greqia se nuk kishte xhami Futbollisti shqiptar Mërgim Mavraj ka zbuluar arsyen e largimit nga skuadra greke e Aris. Vendimi i tij për tu largua
Refuzoi Shqipërinë, Greqia lë jashtë listës Durmishajn Zgjedhja e Durmishajt për të përfaqësuar kombëtaren greke dhe jo atë shqiptare ishte lajmi që ka bërë më shumë bujë.
Greqia dhe Maqedonia e Veriut demantojnë lajmin: Aleksandëri i Madh nuk lëviz Qeveria e Maqedonisë së Veriut dhe ministrja e Kulturës, Mirsini Zorba e kanë demantuar informatën e publikuar në mediat
U penduat pse u larguat nga Greqia? Si të merrni sërish lejen e qëndrimit Emigrantët shqiptarë në Greqi që më parë dispononin një leje qëndrimi 10 vjeçare, por që janë larguar nga shteti helen p
Ushtritë më të fuqishme të globit për 2019, ku renditen Shqipëria, Turqia, Greqia dhe Serbia (FOTO LAJM) Global Firepower Index (Indeksi Fuqisë Luftarake) përpiloi edhe për 2019 listën e fuqive më të mëdha ushtarake të botës
Greqia dhe Italia mbushen me shtetas shqiptarë Janë të shumtë emigrantët shqiptarë që jetojnë në dy shtetet fqinje si Italia e Greqia. Të detyruar nga kushtet e vështi
Ekstradohet nga Greqia i dënuari për vrasje Një shtetas shqiptarë i dënuar pëer vrasje është ekstraduar nga Greqia ditën e sotme. Policia njofton se shtetasi në
Një telëfonatë nga Greqia dërgoi RENEA-n për Kacifan në Bularat Zbardhen të tjera informacione sa i përket ngjarjes ‘Kacifa’ , shkruan Albeu.com Sipas artikullit që referohet në bur
Nesër Greqia dërgon në Maqedoni notën verbale për në NATO Nesër, Republika e Greqisë do të dërgojë në Republikën e Maqedonisë notë verbale se e ka ratifikuar Protokollin për anët