999 rezultate për

grave

Sekretet e “errëta” të grave më të bukura dhe të pushtetshme të botës Të qenit e bukur, nuk është diçka e lehtë. Gratë më të bukura në histori, nuk lindën të tilla. Ato bënë shumë përpjekje
Njihuni me monstrën ruse që ka vrarë 78 persona Një polic siberian që u akuzua për përdhunim dhe vrasjen e grave, u gjet fajtor për dhjetëra vrasje të tjera, duke e bër
Si vajzat dikur rrezikonin jetën për t’u dukur bukur Kur shohim në piktura të vjetra mendja jo rrallëherë na shkon te bukuria e grave dhe vajzave që paraqiten në to. Por pik
Shqipëria, vendi i “tmerrit” për gratë që jetojnë këtu Jetojmë në një shoqëri, ku femra shikohet ende si një pronë dhe meshkujt nuk ngurrojnë tu marrin jetën partnereve të tyr
"Jo amnisti për dhunuesit", Presidenca ngjyroset portokalli Presidenca mbrëmjen e sotme do të ngjyroset portokalli për të dhënë një mesazh të fortë kundër dhunës së ushtruar ndaj g
Do të vendosin bojë në fytyrë, zbulohet arsyeja e lojtarëve në Seria A Kjo javë do të jetë e veçantë për ndeshjet e Seria A. Skuadrat do të zbresin në fushë me lojtarët e tyre të cilët do ven
“Yjet” e Seria A bëhen bashkë kundër dhunës ndaj grave Lojtarët më me emër në Itali si Mario Mandzukic, Cristiano Ronaldo dhe Emre Can, janë barë bashkë jo në fushë por për
Mbolli tmerr e vrasje, vdes komandanti i "Tigrave" të Arkanit Një prej komandantëve të “Tigrave” famëkeqe, Borislav Peleviq, kumbara e Arkanit dhe Ceca Razhnjatoviqit ka vdekur në mo
Njihen si indiferentë, por ky është qyteti që mban rekord për dhunën ndaj grave Dhuna është një plagë e shoqërisë, por ajo është edhe më e rëndë kur është brenda katër mureve të familjes. Shpeshherë d
Studentja rrëfen tmerrin: Shefi tentoi të më afrohej me forcë Sa herë flitet për dhunën ndaj grave dhe vajzave, mendimi i parë lidhet me atë fizike. Por dhuna më e përhapur dhe më e
Shifra alarmante për dhunën ndaj grave në Kosovë Shifra alarmante për dhunën ndaj grave në Kosovë – 628 raste për gjashtë muaj Rrahje, maltretime dhe deri në vrasje të
Nga Kleopatra te Helena, sekretet e errëta të grave më të bukura të botës Të qenit e bukur, nuk është diçka e lehtë. Gratë më të bukura në histori, nuk lindën të tilla. Ato bënë shumë përpjekje
6 tipet e grave që i "hapin barkun" burrave (FOTO LAJM) Në një marrëdhënie ideale, ne do të lejojmë që personi i zemrës të shohë tek ne vetëm më të mirën, por në marrëdhënie të
Doni të dini nëse jeni sëmurë nga kanceri? Ju duhet vetëm një limon Mund të ngjajë e pamundur, por limoni po ndihmon gratë në Britaninë e Madhe që të zbulojnë simptomat e kancerit të gjiri
E dhunuar prej vitesh, gruaja shqiptare tregon tmerrin Mora guximin se nuk durohej me ajo diktaturë, shkova në Komisariatin e Policisë dëshmova gjithë vuajtjet që kanë ndodhur
Rrëfimi tronditës i familjes për vdekjen e tre grave nga treni, kush është fajtori (VIDEO) Mungesa e një laurë e cila sinjalizon kalimin e një treni ka rezultuar me tragjedi në Bajraktari të Shipolit të Mitrovic
Gazeta izrealite sjell rrëfimet e gravë të mësuesëve turq që u rrëmbyen nga Kosova Turqia ka rrëmbyer më shumë se 100 anëtarë të dyshuar të lëvizjes së Fetullah Gylenit, në shumë vendet të botës gjatë kë
Cili është më aktiv, truri i grave apo burrave? Truri i femrave është dukshëm më aktiv në shumë regjione sesa truri i meshkujve. Këto hulumtime ndoshta mund të ndihm
Arabët frikësohen se mos gratë marrin të drejta, dënim me vdekje për aktivistët Prokurori publik i Arabisë Saudite thuhet se ka kërkuar dënimin me vdekje për pesë aktiviste të cilat mbrojnë të drejtat
Policia arreston shtatë aktivistë të Vetëvendosjes Vetëvendosja ka konfirmuar se mbrëmë janë arrestuar shtatë aktivistë të saj, të cilët shkruanin parulla kundër dhunës nd