999 rezultate për

grave

Bashkëshorjtja e Haradinajt bëhet pjesë e grave më të fuqishme në botë, Kryeministri ndihet krenar (FOTO LAJM) Gruaja e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinajt ka bërë të ditur se në Samitin e Londrës është vlerësuar me një çmi
Këto janë 5 "mitet" e gabuara për raportin e grave me seksin Për to seksi është më pak i rëndësishëm, gratë janë më të orientuara nga romantizmi, gratë nuk bëjnë seks pa dashuri...K
Si ndodhi aksidenti në Korçë që i mori jetën 2 grave dhe plagosi rëndë një fëmijë Mbrwmjen e djeshme njw aksidenti i rwndw u raportua tw ketw ndodhur nw aksin rrugor Kapshticë-Korçë. Drejtuesi i fuorist
SHIFRAT/ Gratë apo burrat, kush e përdor më shumë internetin në Shqipëri? Edhe në përdorimin e teknologjisë ka diferenca gjinore mes shqiptarëve. Përqindja e burrave që përdorin celularët dhe in
Katër gra heqin veten nga NEWBORN-i Katër artiste kosovare, pjesë e kolektivit artistik “HAVEIT” nga Prishtina, kanë hequr fotografitë e tyre nga obelisku i
Del pasuria e katër grave të "hekurta" të Drejtësisë Reforma në drejtësi skualifikoi një numër të madh të gjyqtarëve dhe prokurorëve që nuk justifikonin statusin e tyre ekon
Shokon INSTAT: 1 në 2 gra në Shqipëri dhunohet Instat ka publikuar së fundmi të dhëna të cilat tregojnë se 1 në 2 gra dhunohet. Nga të dhënat rezulton se pjesa dërmues
Ish-mesfushori i Real Madridit i apasionuar pas pokerit, humb 61 milion euro Gjatë karrierës së tij të gjatë ka veshur fanellat e Velje, Hamburg, Everton, Real Madrid dhe Cetlic, para se të varte k
Të krimbura në para por të izoluara, jeta e tmerrshme e princeshave arabe Kur Sheikha Latifa, Princesha e Dubait, u largua nga vendi i saj në shkurtin e vitit të shkuar, duke hipur në një jaht n
Emily Ratajkowski pozon e zhveshur kundër ligjit për abortin (FOTO LAJM) Modelja e njohur Emily Ratajkowski di gjithmonë të tërheqë vëmendje. Ajo shpesh poston foto provokuese ne llogarinë e sa
Avokati i Popullit për vrasjen në Dardani: Policia u tha familjarëve durojeni dhunën Gjatë të mërkurës u lansua projekti “Fuqizimi i luftës kundër dhunës ndaj grave dhe dhunës në familje faza e dytë”, nga
I braktisur në tualetin e grave në aeroport, burri gjen familjen pas 33 vjetësh Një burrë që u braktis kur ishte foshnje në aeroportin e Gatwick më shumë se 30 vite më parë, më në fund ka gjetur prind
EKSKLUZIVE/ Prapaskenat e "luftës së grave" në Durrës dhe rivaliteti Dako-Koka Partia Socialiste është në fazën finale të përcaktimit të kandidatëve për bashkitë e vendit. Ndërkohë që të paktën n
Prelës i refuzojnë vizën amerikane: Sekretet e dy grave në krye të akuzës Procesi i Vettingut ka futur në sitë edhe drejtuesit e lartë të Prokurorisë shqiptare. Të parët që iu nënshtruan ishin k
Gjyqtarët kosovarë në hall, nuk dijnë si t’i trajtojnë gratë me burka Në vende të ndryshme të botës, duke përfshirë Anglinë, viteve të fundit ishte bërë temë diskutimi fakti nëse është e lej
Haradinaj: Kemi ende punë për fuqizimin e rolit të gruas Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, në takim me drejtoreshën e Rrjetit Demokratik të Grave, Valerie
Bujqësia u mbetet grave Bujqësia ka një peshë të konsiderueshme në ekonominë shqiptare, duke u përgjigjur për 19% të PBB-së së vendit, po ashtu
Cili është gjoksi ideal? Studiuesja i jep përgjigje pyetjes së vështirë Një gjoks i bukur nuk mund t'i shpëtojë vëmendjes së meshkujve por edhe të femrave. Mirëpo, e bukura është relative kësh
Bregu: Stop, ngacmimeve online (FOTO LAJM) Shumica e dhunës në internet ndaj grave ndodhin në mediat sociale dhe ne duhet ta ndalojmë atë # DigitalRespect4Her
Kosnett ka një thirrje për politikanët e Kosovës Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, thotë se integrimi euroatlantik i Kosovës varet domosdoshmërisht nga ndës