999 rezultate për

goditjet

Serie A, 5 goditjet e merkatos së verës (FOTO LAJM) Kur po i afrohemi merkatos së dimrit menduam të rikthehemi edhe një herë në verë, aty ku shumë klube të Serie A larguan
Penalltitë çojnë Lacion në çerekfinale Lacio kalon në cerekfinalet e Kupës së Italisë duke u kandidiuar ndër pretendentët e trofeut pasi kalo Sienën në 1/8 në
"Rekordi" i Milan: 0 gola me kokë Fitorja në Champions League kundër Anderlecht dhe ajo në kampionat kundër kampionëve në fuqi të Juventus i ka qetësuar d
Krim brenda familjes në Elbasan Një ngjarje e rëndë është shënuar mëngjesin e sotëm në qytetin e Elbasanit ku burri ka vrarë bashkëshorten e tij me thik
Goditjet në portë, Juve si Barça Juventusi ka shënuar rekord sa u përket gjuajtjeve në portë, duke arritur që të ketë të njëjtën efektshmëri si një prej
Del Piero gjen rrugën e rrjetes me Sydney (VIDEO) Ka ardhur goli i parë i Alessandro Del Pieros me fanelën e Sydney. Ish lojtari i Juventusit ka arritur të shënojë në min
"Mbretërit" e lojës në ajër (FOTO LAJM) Football ose e shqipëruar top-këmba. Është ky sporti më popullor dhe më i ndjekur në botë por që pavarësisht etimologjis
Milan, 4 goditjet e fundit (FOTO LAJM) Milan po punon për të sjellë në Milanello mesfushorin e Manchester City, Nigel De Jong, por hollandezi mund të mos jetë
Juan Arango, sfidë C. Ronaldos (VIDEO) Juan Arango beson se është më fatal se Cristiano Ronaldo në goditjet standart. Sulmuesi i talentuar shënoi në ndeshjen e
Kinë, vrasësi frenohet nga goditjet e kung fu-së (VIDEO) Një ngjarje jo e zakonshme dhe e frikshme ka ndodhur në Kinë teksa një person i cili sipas policisë ishte me probleme me
Anglia dhe "tmerri" i penalltive Anglia është e përgatitur për situatën më të keqe të mundshme në ndeshjen çerekfinale të EURO 2012 ndaj Italisë: barazim
3 goditjet e Juventus (FOTO LAJM) Juventusi po bëhet gati t’i dhurojë tifozëve dy futbollistë cilësorë, të cilët mund të ndihmojnë klubin dhe trajnerin An
3 goditjet e Mourinho (FOTO LAJM) Sipas asaj që shkruan "Ecodiario", Real Madrid ka vënë në shënjestër për merkaton e verës tre emra futbollistësh: Borja
Goditjet e heshtura në tru prekin kujtesën Një goditje masive në tru mund të lërë dikë të paralizuar, pagojë, pajetë. Organizata Botërore e Shëndetësisë thotë se
Volejboll ... me këmbë! (VIDEO) Nuk është loja e zakonshme e volejbollit apo futbollit, por duket si një përzierje e të dyjave. Sporti i quajtur "Sepak
Studimi i ri mbi bretkocat, ndihmon trajtimin e 70 sëmundjeve Hulumtuesit nga Queen's University në Belfast kanë gjetur një trajtim të mundshëm për rreth 70 sëmundje, duke përfshirë
Rrihet për vdekje 18-vjeçari Një nxënës 18 vjeçar Jashar Muhamed Ali ka ndërruar jetë sot pas dite pasi që ishte rrahur brutalisht nga dy persona në
Tre goditjet e Jurgen Klopp (FOTO LAJM) Pas largimit të Mario Gotze për te Bayern Munchen dhe largimit të mundshëm të Robert Lewandowskit Borussia Dortmund dhe