999 rezultate për

godines

Policia i maskuar goditi qytetarin e shtrirë përtokë, fotoja bën xhiron e botës Ditën e sotme (17 maj 2020), në orët e para të mëngjesit godina e Teatrit Kombëtar është shembur nga fadromat e IKMT-së.
Flor Binaj reagon me tone të ashpra për Teatrin Kombëtar: Turp (FOTO LAJM) Ditën e djeshme, Këshilli Bashkiak vendosi shembjen e godinës së Teatrit, pa mbledhje dhe me një vendim qarkullues të fi
Pa asnjë dëm, pse u shpall e pabanueshme godina 18 në Qytetin Studenti? Në datën 5 dhjetor Këshilli Bashkiak i Tiranës mori vendim për prishjen e tre godinave në Qytetin Studenti, të populluar
Kryekomisari humbi jetën nën rrënoja, PD i kërkon qeverisë informacion zyrtar Partia Demokratike kërkon informacion zyrtar për vdekjen e kryekomisarit Bajram Hajdarmetaj dhe për mosveprimet kriminal
Dështon shembja me tritol e godinës pesë katëshe në Durrës (VIDEO) Mesditën e sotme, ishte plaifikuar shembja me tritol e dy godinave në Shkozet. Por mesa duket plani i shembjes nuk ka
Nis rikonstruksioni i Kuvendit pas dëmeve nga tërmeti (FOTO LAJM) Ka nisur rikonstruktimi i godinës së Kryesisë së Kuvendit pas dëmeve të shkaktuara nga tërmeti i 26 nëntorit. Ajo pat
Shembja e godinës së Gjeologji-Miniera nga tërmeti, dëmi shkon 2 milionë euro Dëmtimet që pësoi Fakulteti Gjeologjisë dhe Minierave ishin të rënda, duke u kthyer në simbolin e asaj çfarë shkaktoi të
Ky është i riu që i hodhi molotov godinës së kryeministrisë Ky është Nazmi Caka i cili dy vjet më parë hyri në bankë, por nuk vodhi asgjë. Në kohën kur u arrestua ai ishte 21 vjeç
Turistët spanjollë vizitojnë Teatrin: Në vendin tonë objekte të tilla ruhen Një grup turistësh spanjollë kanë vizituar godinën e Teatrit Kombëtar duke e cilësuar si godinë me vlera kulturore dhe
Protesta e opozitës, policia bën gati terrenin, 1200 efektivë në gadishmëri Pas zgjedhjeve të 30 qershorit, opozita bëhet gati që ditën e nesërme të organizojë një tjetër protestë kombëtare në orë
Zgjidhet ngërçi i godinës ku do të vendosen organet më të rëndësishme të drejtësisë Më në fund zgjidhet edhe ngërçi i godinës ku do të vendosen institucionet me të rëndësishme të drejtësisë. RTV ORA mës
Gurë, shashka dhe ujë para godinës së parlamentit (FOTO LAJM) Teksa protesta u zhvendos para parlamentit, protestuesit hodhën gurë dhe shashka drejt policisë. Ndërsa nga ana e pol
Gardh metalik, graso e tela me gjemba: Kryeministria rrethohet para protestës (FOTO LAJM) Dy ditë para protestës së opozitës, kanë filluar të merën masat paraprake në zonat ku do të mbahen marshimet. Para Kr
Përfundon protesta studentore, kur pritet të vijojë Mesditën e sotme u rikthyen protestat studentore me theksin se nuk janë mbajtur premtimet e bëra nga qeveria. Protes
Policia hedh gaz lotsjellës dhe shpërndan turmën Po vazhdojnë tensionet para ndërtesës së kryeministrisë. Policia nuk ka mundur ta mbrojë dhe është carë kordoni i parë n
EMRAT/ Kush janë dy deputetët e rinj që betohen sot Kuvendi gjatë senacës plenare të ditës së sotme pritet që të mbajë edhe betimin e dy deputetëve të rinjë që kanë marrë m
Pako e dyshimtë pranë një zyre ligjore në Vlorë, rrethohet zona Një ngjarje e rëndë raportohet të jetë në zhvillim në Vlorë, pasi ka dyshime që mund të jetë vendosur lëndë plasëse pran
Kjo foto nga protesta po bën xhiron e botës Protesta e sotme e opozitës është bërë lajm në një pjesë të mirë të mediave të mëdha botërore, përshi edhe agjencitë Reu
Skemat e fshehta të Ramës dhe Bashës për protestën e sotme Të dyja palët që u konfrontuan në boulevard në protestën e 16 shkurtit kanë pasur një skenar të përcaktuar mirë. Nga një
Historike, hiqet emri Maqedoni nga ndërtesa e Qeverisë Në ndërtesën e Qeverisë ka filluar heqja e mbishkrimeve dhe korrigjimi i tyre, duke i zëvendësuar me emrin e ri “Republi