999 rezultate për

gjysme

Gjysmë ora pas vrasjes së Azemit, zbulohet fotoja e sikletshme Berisha-Pollo (FOTO LAJM) Janë bërë 20 vite tashmë që prej vrasjes së Azem Hajdarit, e cila është cilësuar edhe si vrasja e shekullit për shkak të
Apple prezanton orën e gjeneratës së ardhshme Kompania Apple ka nisur konferencën në Kaliforni për prezantimin e modeleve të reja të iPhone. Deri tani është zbulua
Grekët dënojnë më gjysmë shekulli burg "baronët" shqiptarë të drogës Gjykata greke ka vendosur gjysmë shekulli dënim me burg dhe gjobë për "baronët" e drogës nga Shqipëria. Në prill të
Keys dhe Djokovic në gjysmëfinalet e "US Open 2018" Madison Keys vijon rrugëtimin e saj në turneun e fundit Grand Slam të vitit, US Open. Tenistja amerikane, finaliste
Kurti: Gjysmëpresidenti Thaçi ka nënshkruar marrëveshjen me serbët për shkëmbim territoresh Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, thotë se Hashim Thaçi ka nënshkruar marrëveshje me Serbinë për korrigjimi
Asambleistja ndan gjysmën e pagës për vajzën nga Drenasi, ta ndihmojmë të gjithë Asambleistja e Lëvizjes Vetëvendosje në Drenas, Florentina Elezi ka ndarë 50% të pagës së saj për shërimin e Drenushë De
Ilaçi popullor që shëron astmën Astma është një problem shqetsues për shumë persona,ekziston një ilaç popullor do t’ju ndihmojë në zgjidhjen e problemi
Haliti: Me komandantë gjysmakë humbet ushtria Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës njëherësh edhe nënkryetar i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Xhavit Haliti ka zgj
Rafael Nadal mposht tenistin kroat dhe kualifikohet në gjysmëfinale Rafael Nadal arriti të kualifikohet për në fazën gjysmëfinale të turneut të tenisit në Toronto të Canadasë. Numri 1 i re
Kjo erëz shëron 150 sëmundje Cilësitë mjekësore të kësaj erëze gradualisht janë zbuluar gjatë shekujve dhe është konstatuar që ndikon fuqishëm kundër
Me gjysmën e gjoksit jashtë mes dy djemve, Beatrix Ramosaj ngre temperaturat (FOTO LAJM) Edhe pse gjatë kohëve të fundit nuk ka sjellë ndonjë projekt të ri muzikor, Beatrix Ramosaj ka marrë të gjithë vëmendjen
Arjan Çani kapet me gjysmë kile heroinë në Elbasan Sekuestrohet 505 gramë lëndë narkotike e dyshuar e llojit ‘Heroinë’. Në pranga janë vendosur dy persona, Arjan Çani nga
Deschamps: Para një viti e gjysmë askush nuk e njihte Mbappen, tani është Kampion Bote Trajneri i Frances, Didier Deschamps, e ka përgëzuar lojtarin e tij, Kylian Mbappen, për performancat e tij gjatë Botëro
Daliç: Luajtën me gjysmë këmbe por askush nuk dilte nga fusha Kroacia siguroi finalen e Botërorit mbrëmjen e djeshme duke mundur Anglinë me një rezultat 2-1. Por përveç lojës së m
Kroaci - Angli, tigri rus parashikon fituesin e gjysmëfinales (VIDEO) Tigri Bartek, i cili jeton në kopshtin zoologjik Rojev Ruçei në Rusi, parashikoi Kroacinë si fitues të çiftit të sotëm g
Shënoi ndaj Belgjikës, Umtiti mbrojtësi i tretë në histori të Francës që shënon në gjysmëfinale Në “Saint Petersburg Stadium” po luhet gjysmëfinalja e parë e Botërorit mes Francës dhe Belgjikës. Umtiti që i dha av
Francë - Belgjikë, macja e famshme parashikon fituesin e gjysmëfinales (VIDEO) Sot në orën 20:00 do të luhet gjysmëfianlja e parë e këtij Botërori. Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin e Shën Petër
Përcaktohen arbitrat që do të gjykojnë gjysmëfinalet e Botërorit FIFA ka caktuar ditën e sotme edhe arbitrat që do të gjykojnë në dy gjysmëfinalet e ditës së martë dhe të mërkurë. N
Gruaja e Ivan Rakitic godet në shenjë, parashikoi Kroacinë në gjysmëfinale Kroacia është surpriza më e madhe në Kupën e Botës, me ballkanasit që kanë arritur të shkonin deri në gjysmëfinalen e tu
Del video e re presidentja kroate përqafon futbollistët gjysmë të zhveshur (VIDEO) Kroacia arriti të bëjë një kualifikim historiknë gjysmëfinalet e Botërorit duke mundur me penallti Rusinë. Për këtë