999 rezultate për

gjyqtarin

SKANDALI/ Dhunohet duke u stërvitur gjyqtari Kridens Meta Një grup personash të paidentifikuar aktualisht, kanë sulmuar dje pasdite dhe dhunuar barbarisht gjyqtari Kridens Meta.
30 ditë burg për gjyqtarin e Sarandës Gjyqtari Rasim Doda, i akuzuar për korrupsion dhe shpërdorim detyre do të vuajë 30 ditë burg. Masa e sigurisë është dhën
KLD pezullon gjyqtarin e Elbasanit pasi fshehu pasurinë Pas kërkesës së ministrit të Drejtësisë, Nasip Naço, sot është pezulluar gjyqtari i Elbasanit. Këshilli i Lartë i Drejtë
Tifozi serb e quan gjyqtarin 'kopil shqiptar' (VIDEO) Një tifoz serb e ka quajtur gjyqtarin ‘kopil shqiptar’. Në një ndeshje futbolli të luajtur në Serbi dëgjohet një tifoz i
Portieri godet dhunshëm pas shpine gjyqtarin (VIDEO) Pamje shokuese vijnë nga Amerika e Jugut, ku portieri i skuadrës së Union Perene ka goditur nga mbrapa gjyqtarin e ndesh
Naço i kërkon Nishanit pezullimin e gjyqtarit Hasa Sa i takon akuzave të parashtruara për fshehje dhe mosdeklarim të pasurisë, ministri Naço ka reaguar për gjyqtarin Qani
Prokuroria dërgon për gjykim gjyqtarin e Kavajës Prokuroria e Tiranës ka dërguar për gjykim gjyqtarin e Kavajës, Osman Aliu. Organi i akuzës bën me dije se, gjyqtari
Ndodh në Kosovë / 6 muaj burg për gjyqtarin që vodhi telin Natën e 19 majit të 2012-ës, Ilir Ibrahimit i kishin vjedhur një sasi tel-alumini në oborrin e banesës së tij në fshatin
Arrestohet avokati i cili kërcënonte gjyqtarin Një avokat në Lezhë është vënë në pranga ditën e sotme, pasi ka kërcënuar një gjyqtar. Bëhet fjalë për avokatin Ded
Berisha: Rama kërcënon me prerje këmbësh gjyqtarin në Krujë Ish kryeministri Sali Berisha akuzon pasardhësin e tij Edi Rama se po sulmon padrejtësisht gjyqtarët. Me anë të një post
Ja si grushtohet arbitri në Bosnje (VIDEO) Arbitrat janë gjithmonë objekt sulmesh në futboll dhe kjo nuk ndodh vetëm në Shqipëri, por edhe në vende të tjera. Shemb
Buffon mbron gjyqtarin Rocchi Gianluigi Buffon ka mbrojtur gjyqtarin e takimit Rocchi pas ndeshjes së mbrëmshme midis Juves dhe Romës e cila përfundoi
Rreh gjyqtarin në sallën e gjyqit, rrezikon 10 vjet burg (VIDEO) Avokati Evengniy Tankov mund të përfundojë në burg, pasi ka ushtruar dhunë ndaj një gjykatësi. Tankov nuk është pajtu
ISIS ekzekuton gjyqtarin që dënoi me vdekje Sadamin Gjyqtari që dënoi me vdekje në litar Sadam Huseinin pretendohet se është kapur nga militantët e ISIS dhe është ekzekutua
Dajti kërcënon gjyqtarin: Do të të gjejë belaja, mushkonjat nuk janë asgjë Dritan Dajti kërcënoi sot gjyqtarin Idriz Mulkurti pasi sipas tij e kishte kthyer ceshtjen në cështje personale. Gjatë s
Gjykata vendos 'Arrest me burg' për gjyqtarin Pojanaku Gjykata e Korçës ka vendosur masën e sigurisë arrest me burg për gjyqtarin nga Pogradeci Dhimitër Pojanaku, i arrestuar
KLD dërgon në MD raportin e inspektimit për gjyqtarin Lleshi Zëvendëskryetari i Këshillit të Lartë të Drejtësisë, Elvis Çefa dorëzoi sot në Ministrinë e Drejtësisë raportin dhe doku
Apeli shpall të pafajshëm Tabakun Gjykata e Apelit la në fuqi sot vendimin e gjykatës së shkallës së parë, e cila e shpalli të pafajshëm ish-gjyqtarin e D
Shkeljet, kërkohet procedim disiplinor për shtatë gjyqtarë Ministri i Drejtësisë Nasip Naço ka kërkuar procedim disiplinor për shtatë gjyqtarë në disa gjykata në Tiranë por edhe r
Ashley Young, mjeshtri i simulimeve (VIDEO-FOTO) Mesfushori i Manchester United Ashley Young cilësohet si mjeshtri i simulimeve. Këtë radhë ai është përpjekur të marrë