999 rezultate për

gjykate

Shpalli "Agimin e Artë" organizatë kriminale, alarm për bombë në Gjykatën e Apelit Gjykata e Apelit është vënë në alarm ditën e sotme pasi një telefonate që paralajmëronte për një bombë në ambientet e sa
Agimi i Artë në Gjykatë, dronë e helikopterë patrullojnë nga ajri (VIDEO) Gjykata e Apelit në Athinë mori sot vendimin ndaj Agimit të Artë, duke e shpallur atë si organizatë kriminale. Proces
Nuk justifikoi milionat, shkarkohet nga detyra gjyqtari i gjykatës së Tiranës Shkarkohet nga detyra gjyqtari i Gjykatës së shkallës së parë të Tiranës, Neritan Cena. Komisioni i Pavarur i Kualifi
Vrau me thikë 7 vjeçaren në mes të parkut, shqiptarja del para gjykatës angleze Një grua shqiptare e akuzuar për vrasjen e një vajze shtatë vjeçare angleze në sy të prindërve, në ditën e Nënës, është
Një nga shqiptaret më të kërkuara, ekstradohet Aurela Doksani Interpol Tirana ka ekstraduar nga Greqia drejt vendit tonë, shtetasen shqiptare Aurela Doksani, 43 vjeçe, lindur në Fier
Tension jashtë gjykatës, Margjeka bën akuzën e fortë: Më arrestoi PS Gjyqtarja Mimoza Margjeka ka akuzuar PS si shkaktare të arrestimit të saj. Ajo është përplasur me policinë duke kërku
Tomë Gashi pas thirrjes nga Specialja: S’e njoh këtë gjykatë, është e rrezikshme për shqiptarët Avokati i OVL UÇK-së, Tomë Gashi, sot është thirrur nga EULEX që të lajmërohet në selinë e tij, por ai ka refuzuar të sh
Arta Marku emërohet prokurore e përkohshme pranë Gjykatës së Apelit në Tiranë Ish-kryeprokurorja Arta Marku është emëruar përkohësisht prokurore pranë Gjykatës së Apelit në Tiranë. Vendimi është
Vrau bashkëshorten pasi e quajti homos*ksual, 6 vite burg për shqiptarin Edmir R. 67 vjeç nga Kosova është dënuar me gjashtë vjet e gjysmë burgim nga policia zvicerane dhe pas vuajtjes së dënim
Kreu i OVL-UÇK-së Hysni Gucati përballet me Gjykatën Speciale më 1 tetor Kryetari i OVL-UÇK Hysni Gucati të enjten, më 1 tetor në orën 15, pritet të dalë në sallën e gjyqit të Dhomave të Specia
Familjarët e Artan Cukut padisin në gjykatë Policinë e Shtetit Familja e Artan Cukut i ka ngritur padi penale Policisë së Shtetit. Padia është e natyrës Administrative dhe kërkohet dë
Meta shpall për herë të tretë vakancën për Gjykatën Kushtetuese Kreu i shtetit, Ilir Meta ka shpallur vakancën për një anëtar të Gjykatës Kushtetuese, kjo pas dorëheqjes së Besnik Imer
Përndiqte bashkëshorten e tij, 41 vjeçari arrestohet nga Policia Një shtetas është arrestuar mëngjesin e së enjtes (24.09.2020) nga Policia e Beratit. Shtetasi P.V, 41 vjeç nga Ura
Me maskë dhe syze, Fjolla Morina del para gjykatës (VIDEO) 34-vjeçarja përfundoi në spital në momentin kur u arrestua dhe u transferua në policinë e Kukësit, pasi nuk ndihej mirë.
Nesër del përballë gjykatës, Fjolla Morina është shtatzënë (FOTO LAJM) Këngëtarja e njohur Fjolla Morina u arrestua dy ditë më parë në pikë kufitare të Morinës, pasi u kap me armë zjarri.
Porositi dy vrasje dhe dyshohet se ekzekutoi vëllain e Talo Çelës, Erion Alibeaj përballet me gjykatën Erion Alibej, organizatori dhe urdhëruesi i dy vrasjeve në Elbasan, dhe i dyshuar se ka kryer ekzekutimin e vëllait të T
Osmani i drejtohet Trendafilovas lidhur me Gjykatën Speciale Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka proceduar amendamentin e presidentit Hashim Thaçi lidhur me mandatin e
Vrau kunatën në sy të vajzës, çfarë tha në gjykatë Agron Tanushi Gjykata e Tiranës ka caktuar masën e sigurisë “arrest me burg” për Agron Tanushin, i cili vrau me pushkë kunatën e tij,
Dosjet e Gjykatës Speciale në duart e OVL-UÇK Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hysni Gucati ka thënë se dokumentet e
"Isha i pirë", lihet i lirë i moshuari që ngacmoi s*ksualisht 16-vjeçarin Romeo Oço, 66-vjeç i cili u vu në pranga pasi ngacmoi seksualisht një 16-vjeçar është liruar nga qelia dhe është lënë në