999 rezultate për

gjermania

4 milion euro nga Gjermania për të prekurit nga tërmeti Qeveria Gjermane do të japë një grant prej 4 milionë eurosh për ndihmë emergjente pas tërmetit që tronditi Shqipërinë më
Gjermania apel LDK-së: Është koha për formimin e Qeverisë, jo për zgjedhjen e presidentit Peter Beyer dhe Christian Schmidt, deputetët e Bundestagut gjerman, kanë mbajtur konferencë për media ku kanë folur lidh
1.6 milionë shqiptarë jetojnë jashtë, Gjermania në 2019 rritje të madhe ‘Në vitin 2019, sipas vlerësimeve të tërthorta, numri i diasporës së re llogaritet të jetë rreth 1,64 milionë shtetas ja
Grabiti 50 mijë euro me çorape, sillet nga Gjermania 39-vjeçari Ekstradohet nga Gjermania një shtetas i dënuar për “Vjedhje me dhunë” Nga Specialistët e Interpol Tirana u krye ekstr
Gjermania "bën namin" me shitjen e makinave elektrike Sipas rezultateve të fundit të shitjeve, Gjermania e ka tejkaluar Norvegjinë në shitjen e makinave plotësisht elektrike
Lajm i mirë nga Gjermania për të gjithë kosovarët që duan viza pune Shumë kosovarë kanë zgjedhur ndër vite që të udhëtojnë drejtë vendeve të huaja, për një punë më të mirë. Padyshim se
Gjermania kërkon punëtorë të kualifikuar, nxjerr njoftimin e rëndësishëm Në kuadër të përgatitjeve për ligjin e ri të migracionit që do të hyjë në fuqi më 1 mars 2020, Ministria e Punëve të Jas
Të përfshirë në atentat, Gjermania dëbon dy diplomatët rusë Ministria e Jashtme e Gjermanisë tha se ka dëbuar dy diplomattë rusë, pasi prokurorët gjermanë thanë se dyshojnë për për
Merkel letër Ramës: Ngushëllime për viktimat, Gjermania është pranë jush Kancelarja gjermane Angela Merkel i ka dërguar një letër kryeministrit Edi Rama, ku tregon se me shqetësim të madh, ka m
Edhe Gjermania në ndihmë të Shqipërisë Kancelarja Merkel gjithashtu është shprehur e gatshme për ndihmë naj Shqipërisë. Përes një postimi, Rama ka njoftuar
Gjermania dhe Holanda kualifikohen në EURO 2020 Gjermania dhe Holanda janë skuadrat e radhës që janë kualifikuar në Euro 2020. Gjermania e ka shkatërruar 4-0 Bjellor
Gjermania dyfishon rezultatin ndaj Bjellorusisë (VIDEO) Gjermania është duke e mposhtur 2-0 Bjellorusinë Golin e dytë e ka shënuar mesfushori i Bayern Munich, Leon Goretzka.
Gjermania zhbllokon rezultatin ndaj Bjellorusisë Gjermania ka arritur të zhbllokojë rezultatin ndaj Bjellorosisë. Vendasit arritën të dërgonin topin në rrjetë vetëm n
Neuer vendos dorën në "zjarr": Gjermania do jetë patjetër në Evropian Kapiteni i Kombëtares së Gjermanisë, Manuel Neuer, ishte ai që u paraqit përballë mediave nga grumbullimi i "Pancerave",
Të gjithë sytë drejt Gjermanisë, cilat profesione paguhen më shumë? Duket se shqiptarët kanë hedhur sytë nga gjermania si e vetmja formë për të jetuar me një standart normal dhe të kënaqs
NEGOCIATAT/ Gjermania: Po luftojmë fort që bisedimet me Shqipërinë dhe Maqedonë të hapen Këmbimi i territoreve ose ndryshimi i kufijve nuk ndikojnë për stabilitetin në rajon, thotë ministri i Jashtëm gjerman H
30 vjet nga rënia e Murit të Berlinit, si e kujton Gjermania ditën historike Gjermania kujton sot një ditë historike – rënien e Murit të Berlinit. Në ceremoninë kryesore merr pjesë presidenti gjerm
Gjermania ndihmon studentë e studiues shqiptarë të specializohen Gjermania ndihmon studentë e studiues shqiptarë të specializohen në universitetet gjermane duke financuar studimet. K
Gjermania: Plotësoni kushtet, herën tjetër Franca nuk mund të bllokojë më negociatat Këshilli Europian vendosi të Premten të mos hapte negociatat e pranimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut duke e sht
Shanset për azil janë zero! 100 shqiptarë dëbohen nga Franca, Belgjika e Gjermania 100 shqiptarë janë riatdhësuar nga vendet europiane, në të cilat kishin kërkuar azil. Policia tha se shanset për azil