999 rezultate për

gjeneral

"Gjeneral" Panucci, rregullat e hekurta për futbollistët e Kombëtares Christian Panucci në gjurmët e Capellos. Për karrierën si trajner duhet pritur për të parë nëse do të arrijë sukseset e
Thaçi sot e fillon ditën me dekorata Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot do të bëjë gradimin e disa pozitave komanduese në FSK. Sipas një njoftimi nga
Thaçi miraton emërimin e pesë gjeneralëve në pozitat komanduese Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në mbështetje të kompetencave të tij kushtetuese e ligjore dhe në pajtim me rekomand
Gjenerali demokrat i del kundër Berishës: Meçollari s'është spiun Ndërkohë që ish-kryeministri Sali Berisha dhe opozita është hedhur në sulm ndaj Artur Meçollarit, deputeti i PD-së ka da
Termet në ushtrinë arabe, Mbreti Salman shkarkon gjeneralët Arabia Saudite ka shkarkuar komandantët e saj të lartë ushtarakë, përfshirë edhe shefin e stafit, në një seri dekretesh
Serbia merr një goditje të rëndë nga SHBA Ambasada e SHBA në Beograd ka refuzuar t’i japë vizën shefit aktual të Shtatmadhorisë së Serbisë, gjeneralit Lubisha Dik
Gjenerali serb: Oliver Ivanoviç nuk e vranë shqiptarët Gjenerali Miomir Stojanoviç, ish-drejtori i Agjencisë Ushtarake të Sigurisë serbe dhe ish-kryetari i Komitetit Parlament
I dyshuar për krime lufte, ky gjeneral serb kërcënon Kosovën me sistem raketor Shefi i Shtabit të ushtrisë serbe, gjenerali Lubisha Dikoviq ka deklaruar se Serbia po planifikon të blejë sistem raketo
Edhe gjeneralit serb i refuzohet viza amerikane Ambasada e SHBA-së në Beograd i ka refuzuar vizën edhe Shefit të Shtabit të Përgjithshëm – Ljubisha Dikoviq. Ata nuk
Deputeti Haradinaj kërkon nga Presidenti lirimin e gjeneral Sylejman Selimit Daut Haradinaj, deputet i AAK-së përmes rrjetit social facebook ka mbështetur thirrjet drejtuar Presidentit Hashim Thaçi
Gashi ndan mirënjohje për gjeneral Sylejman Selimit Ministria e Diasporës dhe Investimeve Strategjike i ka ndarë Mirënjohje Gjeneral LTN Sylejman Selimit për vepër jetësor
Shokon gjenerali rus: Pjesëtarë të organizatës terroriste së DEASH janë trajnuar në bazat amerikane Shefi i Shtatmadhorisë së Rusisë, Valeriy Gerasimov, ka pretenduar se pjesëtarë të organizatës terroriste DEASH janë tra
Gjenerali britanik jep alarmin dhe paralajmëron një sulm të fuqishëm nga Rusia Shefi i ushtrisë britanike ka thënë se Rusia përbën kërcënim të madh tek vendet e NATO-s, sa i përket kabllove të komuni
Si mund t’i shpëtoni Cianidit, helmit që vrau gjeneralin kroat Cianid kaliumi është një helm shumë i fuqishëm, me 0.2g mund ta vrasë njeriun që peshon deri në 70 kg. Cianidi shpërn
Serbia ndërpret hetimet ndaj gjeneralit për krimet në Pejë Prokuroria serbe e krimeve të luftës vendosi t’i mbyllë hetimet ndaj Dragan Zhivanoviq, gjenerali në pension i Ushtrisë
Korea e Veriut mund të godasë Britaninë brenda pak muajsh! Ish-komandanti i forcave britanike ka dhënë alarmin se Koreja e Veriut do të godasë Britaninë brenda 20 muajsh me raketë
Gjenerali serb rrëfen tmerrin që pësuan në Koshare Gjenerali i pensionuar serb, Vladimir Lazareviq, i cili ishte komandant i Korpusit të Prishtinës të –ish-Ushtrisë Jugosl
Gjenerali italian: Më pak plantacione me kanabis në Shqipëri Vazhdon konferenca e Guardia Di Finanza në lidhje me drogën ën Shqipëri. Një nga gjeneralët deklaroi se gjatë periud
Gjeneralit serb nuk i interesojnë kritikat, krenar për krimet në Kosovë Nuk është më fshehtësi se doktrina ushtarake serbe, aftësia dhe fitoret në mbrojtjen e vendit gjatë bombardimeve të NATO
INTERVISTË/ Kosova rrezikohet nga investimi i Gjeneralit Wesley Clark Nga Ervin Shkulaku/Kosovë Pas formimit të institucioneve shtetërore të Kosovës është rikthyer përsëri Gjeneral