999 rezultate për

gazzetta

Këto 5 lojtarë konsiderohen të pashitshëm tek Interi (FOTO LAJM) Interi nuk ka mundur dot të sigurojë kualifikimin në Ligën e Kampionëve dhe edicionin e ardhshëm do të bëjë gara në Euro
Inter siguron shërbimet e yllit të Ajaxit Skuadra e Interit ka arritur marrëveshje me skuadrën holandeze, Ajax për shërbimet e sulmuesit Anwar El Ghazi. Inter
Përleshje të dhunshme mes tifozëve para sfidës Palermo-Lazio (VIDEO) Para sfidës Palermo-Lazio, tifozët e të dyja skuadrave janë përleshur në rrugët e qyteti. ‘La Gazzetta dello Sport’, rap
Ky është tatuazhi i çmendur për Tottin (FOTO LAJM) Ai është adhurues i legjendës së futbollit italian, Francesco Totti që në moshen 6-vjeçare. Ky është, Thomas Jonsson, i
La Gazzetta dello Sport: Gianni De Biasi kandidat për stolin e Italisë! Trajneri aktual Antonio Conte do të heqë dorë nga drejtimi i stolit të Italisë pas Euro 2016. Ndër emrat e atyre që përf
Alarm në Serie A, klubet të zhytura në borxhe Alarm mbi bilancin e Serie A. Ai që deri para pak vitesh konsiderohej pa hezitim si kampionati më i bukur në botë ka hum
"Gazzetta dello Sport": Milot Rashica ylli i së ardhmes Milot Rashiça është një nga talentet më premtues në të ardhmes. Përveç jehonës së madhe që po i bëhet në Holandë, së fun
"La Gazzetta", as mrekullitë e Berishës nuk e shpëtojnë Lazion Lazio është eliminuar nga Kupa e Italisë, por Etrit Berisha ishte më i miri për skuadrën e Stefano Piolit. Portieri
"La Gazzeta", ja kur firmosë Gjimshiti me Atalantën Berat Gjimshiti do të zyrtarizohet te Atalanta të hënën. Ish mbrojtësi i Zyrihut është shumë pranë klubit italian dhe si
"La Gazzetta", ja ku kanë lindur kuqezinjtë e De Biazit Gazeta prestigjioze sportive në Itali, “La Gazzetta della Sport” ka publikuar së fundmi një shkrim tepër interesant me d
"La Gazzetta"/ Ajeti: Shpëtoj Frosinonen dhe shkoj në Europian Gazeta më e madhe në Itali,"La Gazzetta Dello Sport" i ka dedikuar një hapësirë të veçantë mbrojtësit të Kombëtares sonë
"Gazzetta.it", Granit Xhaka objektiv i merkatos së Napolit Granit Xhaka është objektivi kryesor në merkaton e janarit për skuadrën e Napolit, Sipas gazetës më të madhe në Itali.
Seria A, 10 blerjet më efektive në javët e para (FOTO LAJM) Disa nga klubet italiane bënë investime të rëndësishme në merkaton e verës, dhe duket se ja ka vlejtur barra qiranë, pas
4 largime të mëdha nga Interi (FOTO LAJM) Pas blerjes së Geoffrey Kondogbia, Interi mendon edhe për largimet. Futbollisti më i mundshëm për tu larguar është kroat
Tare sjell mbrojtësin e Barçës te Lazio Drejtori Sportiv i Lacuios Igli Tare ka bërë një tjetër goditje në merkato. Ai ka blerë mbrojtësin e Barcelonës Patriç,
Juventusi një tjetër super blerje në merkato Pas kanë siguruar shërbimet e Dybalës, drejtuesit e Juventusit kanë nxituar për të bërë një tjetër goditje në merkato.
Dita e lamtumirës te Reali, Ancelotti rikthehet te Milani Ndoshta që sot Carlo Ancelotti nuk do të jetë më trajneri i Real Madrid. Jo zyrtarisht, pasi është ende një ndeshje në L
Chelsea, super-rinovim për Mourinhon Jose Mourinho dhe Chelsea rinovojnë kontratën 48 orë pasi siguruan titullin kampion në Premier League. Sipas akordit ver
Inter, dopio-sakrificë për Yaya Toure (FOTO LAJM) Edhe nëse mund të arrijë Europa League-n për sezonin e ardhshëm Interi është i destinuar të ndryshojë. Roberto Mancini k
Maldini: Ja 3 yjet që më bënin të vuaja Ish kapiteni dhe legjenda e Milanit dhe Kombëtares italiane, Paolo Maldini, ka zbuluar futbollistët me të cilët ka vuajt