999 rezultate për

fushata

Vasili: Raporti i OSBE/ODIHR nënvizon se fushata u zhvillua e qetë Në një konferencë për media, nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili tha se raporti i OSBE/ODIHR-it” nënvizon se fushata u z
OSBE/ODIHR: Fushata me probleme Në bazë të raportit të OSBE/ODIHR për zgjedhjet në Shqipëri, politizimi i vazhdueshëm i institucioneve shtetërore minoi
Fushata zgjedhore me mungesë transparence për financimin Disa kritika u vunë sot në dukje nga Dhoma Zgjedhore, e cila prezantoi raportin përfundimtar për 21 Qershorin. Dhoma Zgj
Donald Lu letër Kosovës: Fushata juaj rrezatoi qytetari Katër ditë pas përmbylljes së fushatës zgjedhore, ambasadori amerikan në Tiranë Donald Lu i ka dërguar një letër kandida
Çfarë thonë sot rrjetet sociale për politikanët (FOTO LAJM) Vazhdon fushata e rrjeteve sociale kundër politikanëve shqiptarë në Maqedoni. Prej javësh të tëra në Facebook qarkullojn
Rama: Kjo është fushata më korrekte dhe e pandikuar nga pushteti Fushata elektorale dhe pritshmëria e tyre nga zgjedhjet e 21 qershorit është sjellë në fokus sot nga Rama e Meta, në një
KVV: Fushata pati protagonizëm të kryetarëve të partive Në bazë të raportit të tretë të publikuar nga KVV për zgjedhjet e 21 qershorit, citohet se fushata pati protagonizëm të
Vijon fushata, vijon edhe gallata (FOTO LAJM) Sa më shumë i afrohemi 21 qershorit aq më shumë nxehet fushata elektorale e kandidatëve të të gjitha partive. Por evente
Fushata lë në harresë Tiranën (FOTO LAJM) Teksa ditët kalojnë, edhe më e ethshme bëhet fushata ku kandidatët nuk kursejnë kritikat ndaj njëri-tjetrit. Nga ana tje
Fushata nuk jep frytet e saj, banorët përveshin mëngët për të shtruar rrugën Pavarësisht kërkesës së vazhdueshme të banorëve për rregullimin e rrugëve dhe përballjes me heshtjen, atëherë ata së bas
Ja kush janë dy strategët e fushatës së Ramës dhe Bashës Teksa jemi në prag të zgjedhjeve, tashmë janë zbuluar dy strategët ndërkombëtarë të fushatës së kryeministrit Rama dhe k
Fushata ndryshe e Gjergj Bojaxhi Kandidati i pavarur për Bashkinë e Tiranës Gjergj Bojaxhi duket se ka zgjedhur të bëjë një "protestë ndryshe". Ai ka
Nis fushata, nis edhe gallata në Facebook (FOTO LAJM) Fushata për zgjedhjet lokale të 21 qershorit nuk ka filluar ende zyrtarisht, por partitë politike nuk po humbasin kohë d
KQZ shtyn afatin për regjistrimin e kandidatëve, fushata nis në 22 maj Afati përfundimtar për regjistrimin e kandidatëve për zgjedhjet e 21 Qershorit është data 4 maj 2015. Kjo gjë është bërë
Ja sa kushton "fushata" në Facebook Pas zyrtarizimit të kandidaturave për 61 bashkitë në zgjedhjet e ardhshme lokale ka nisur edhe fushata online. Gjithë k
KOMENT/ Fushata e Kosovës e do që Berisha të arratiset nga Tirana Koment nga Albeu.com - Dje filloi jo zyrtarisht fushata për Bashkinë e Tiranës. Të dy kandidatët u shpallën në të njëjtë
"Me dhëmb" - fushata sensibilizuese e MAD TV kundër dhunës së kafshëve (VIDEO) MAD TV ka filluar një fushatë sensibilizuese me slloganin "Më dhëmb" kundër dhunës ndaj kafshëve. Pamje që sot përfaq
Zgjedhjet Lokale, pakënaqësi në PD Lëvizja e deputetëve nga qarqet ku janë zgjedhur në disa zona të tjera për të drejtuar fushatën elektorale për zgjedhjet
EcoGuerriles nuk dorëzohet, protesta edhe për Vitin e Ri Lëvizja EcoGuerrilla ka njoftuar të gjithë qytetarët se ata duhet të ndërgjegjësohen për mjedisin dhe se kjo lëvizje nuk
Një tjetër ndarje për Rita Orën (FOTO LAJM) Rita Ora i ka dhënë fund një tjetër lidhje, e cila kishte 6 muaj që po funksiononte mësë miri. Burime pranë këngëtares k